Марк Твен біографія скорочено

Коротка біографія Марка Твена на українській мові викладена в цій статті.

Марк Твен біографія скорочено

Марк Твен (1835-1910) — американський письменник, гуморист, сатирик, публіцист, видавець. Найвідомішими творами є «Пригоди Тома Соєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна».

Семюель Ленгхорн Клеменс народився в місті Флориді штату Міссурі 30 листопада 1835.

Потім родина переїхала в місто Ганнібал, мешканців якого він пізніше описав у своїх творах. Коли помер батько сімейства в 1847 році, старший син зайнявся виданням газети і Семюел вносив туди свій непосильний внесок — займався набором і написанням статтей.

З початком громадянської війни, юнак вирушив працювати лоцманом на пароплаві, навіть хотів стати капітаном. У липні 1861 він виїхав подалі від війни на захід, де в цей час добували срібло. Не знайшовши себе в кар’єрі сріблошукача, він знов зайнявся журналістикою. Він влаштувався в одну газету у Вірджинії і почав писати під псевдонімом Марк Твен. dovidka.biz.ua

Письменницький успіх прийшов до нього в кінці 1860-х років, коли після подорожі до Європи, він випустив книгу «Простаки за кордоном».

У 1870 році, на піку успіху від «Простаков за кордоном», Твен одружився на Олівії Ленгдон і переїхав до міста Баффало (штат Нью-Йорк). Звідти він перебрався в місто Хартфорд (Коннектикут). У цей період він часто читав лекції в США та Англії. Потім він почав писати гостру сатиру, різко критикуючи американське суспільство і політиків, це особливо помітно у збірці «Життя на Міссісіпі», написаному в 1883 році.

У 1876 році вийшов у світ роман про пригоди хлопчика на ім’я Том Сойєр. Продовженням цього роману стали «Пригоди Гекльберрі Фінна» (1884). Найвідомішим історичним романом Марка Твена є «Принц і жебрак» (1881).

Крім літератури, Марка Твена захоплювала наука. Він дружив з Ніколою Теслою і часто бував у його лабораторії.

До своєї смерті в 1910 році він пережив втрату трьох з чотирьох дітей, померла дружина Олівія. Останні роки Твен перебував у депресії.

Сам Твен помер 21 квітня 1910 від стенокардії. За рік до смерті він сказав: «Я прийшов в 1835 році з кометою Галлея, через рік вона знову прилітає, і я розраховую піти разом з нею». Так воно і сталося …

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво
Коментарі:
  1. 2 года ago
  2. 12 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *