«Собор Паризької Богоматері» сюжет

Собор Паризької Богоматері — перший роман Віктора Гюго і перший історичний роман французькою мовою.

«Собор Паризької Богоматері» сюжет

Дія роману починається 6 січня 1482 року. Письменник Гренгуар, засмучений провалом своєї містерії, іде прогулятися по Парижу. На Гревській площі він бачить танцюючу Есмеральду — циганку, яка має неземну красу. Він іде за нею і стає свідком того, як Фролло й Квазімодо намагаються викрасти циганку. Її рятує Феб зі своїм загоном. Квазімодо затримує варта, священикові ж вдається піти непоміченим. Танцівниця відразу закохується у свого рятівника.

Після всіх подій, Гренгуар попадає на «Двір Чудес» — «кримінальний» район Парижа. Квартал, де живуть злиденні, бурлаки, злодії, убивці тощо. Там, «правитель царства Арго», Клопен, наказує його повісити. Але незабаром розбійник зм’якшується й пропонує жінкам урятувати Гренгуара, взявши його в чоловіки. Поета виручає Есмеральда. Він залишається жити з бурлаками й виступає з дівчиною.

Квазімодо, за спробу викрадення Есмеральди, засуджують до бичування на ганебному стовпі. Там він знову зустрічає циганку, що приносить горбаневі, що гине від спраги, води.

Феб і Есмеральда домовляються про зустріч. Клод Фролло стежить за ними й намагається вбити офіцера, але в результаті лише ранить його. У всьому звинувачують Есмеральду й оголошують її відьмою. Під катуваннями « чобітка», дівчина погоджується з усіма обвинуваченнями, і її засуджують до смерті, але Квазімодо рятує циганку від страти, ховаючи в Соборі.

Бажаючи зустрічі з Фебом, Есмеральда тікає зі свого притулку. Її схоплюють і вішають. Квазімодо вбиває Фролло, скинувши його з вежі собору, і зникає. Через роки знаходять могилу, у якій Квазімодо навіки спочив разом з Есмеральдою

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Світова літ.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *