Білий носоріг цікаві факти

Цікаві факти про тварин
Інформація про білого носорога розповість де живуть ці рідкісні тварини та які їх особливості. Розповідь про білого носорога викладена нижче.

Цікаві факти про білого носорога

Білий носоріг – найбільший з усіх видів собі подібних на планеті. Він займає другий рядок у рейтингу найбільших сухопутних тварин після слона.

Маса цього носорога може бути близько 3 тонн, а іноді й 5 т, а тіло в довжину перевищує метр! Також у кожного білого носорога на морді є два великих роги, довжина переднього з них зазвичай коливається від 50 до 70 сантиметрів.

Цікава історія пов’язана з назвою цієї тварини. Адже білий носоріг зовсім не білого кольору, а трохи світліше чорного. Весь секрет у тому, що місцеві жителі називали такий вид насорога – “Вийди”, а вчені з Америки і Європи, які приїхали в Африку думали, що чують англійське слово “вайт”, що означає “білий”. Звідси і пішла така назву.

Білі носороги в основному харчуються дрібною рослинністю, як виняток можуть з’їсти чагарник, але тільки в разі крайньої необхідності.

Найчастіше білі носороги живуть невеликими стадами, в яких більшу частину становлять самки. Самці цього виду досить жорстокі, між особинами частенько відбуваються чвари, які можуть закінчитися бійкою і навіть трагічним кінцем для одного з них.

Кількість білих носорогів в даний час критично мала. Африканці особливо не цінували цих тварин, і більшість з них загинули від рук людини. В даний час залишилося менше п’яти представників північного білого носорога, і всі вони знаходяться в зоопарку Кенії. Вчені намагаються відновити вид, але, швидше за все, скоро буде офіційно оголошено про його зникнення. У їх південних побратимів все набагато краще, їм вимирання не загрожує. Відмінність в видах полягає лише в їх розмірах: північний білий носоріг трохи більше, ніж південний.

Тривалість життя білого носорога приблизно 40 років.

Білі носороги майже весь день, а іноді й всю ніч ідять траву. Сплять вони лише по 9-10 годин на добу.

Швидкість білого носорога досягає 25-30 км/год, на невеликих дистанціях — іноді й 40 км/год.

Оцініть статтю
Додати коментар