Богдан Лепкий біографія скорочено

богдан лепкий біографія скорочено та творчість Письменники

Богдан Лепкий біографія скорочено розповість про життя та творчість українського поета та прозаїка. Коротка біографія можете бути доповнена цікавими фактами про Богдана Лепкого.

Богдан Лепкий біографія скорочено

Богдан Теодор Нестор Лепкий народився 9 листопада 1872 року на хуторі Кривенькім, на Тернопільщині, в сім’ї священика.

З шести років жив у Бережанах, у діда священика. Основи шкільної науки Б. Лепкому викладав домашній учитель. З 1878 р. навчався (відразу з другого класу) в «нормальній школі» з польською мовою навчання у Бережанах. Після закінчення школи вступив у 1883 р. до Бережанської класичної гімназії з польською мовою навчання.

Після закінчення гімназії у 1891 вступив до Віденської Академії мистецтв, щоб здобути малярську освіту, але згодом, через три місяці переводиться на філософський факультет.

Туга за Батьківщиною спонукала Лепкого перейти до Львівського університету, де він поринув в українську культурну стихію.

1892 — 1895 навчався у Львівському університеті, по закінченні якого працює вчителем-суплентом в Бережанській гімназії (1895 — 1899). Займається творчою діяльністю. З’являються перші оповідання: “Дідусь”, “Нездала п’ятка”, “Над ставом”, “Гусій” та ін.

1897 р. з дозволу Папи Римського одружився з донькою свого дядька по батькові — Олександрою, яку здавна кохав.

1899 р. — їде до Кракова, де розпочинає свою викладацьку (педагогічну) діяльність в гімназіях ім. Яна Собєского, св. Яцка та св. Анни, читав лекції з української мови та літератури. Згодом отримав посаду лектора в Ягелонському університеті. У Кракові Б. Лепкий створив своєрідний український центр у польському літературному середовищі.

1912 р. Б. Лепкий вступив до партії «Християнсько-Суспільний Союз» у Львові.

Перша світова війна застала сім’ю Лепких у Кракові. Восени 1915 р. Б. Лепкий був мобілізований до австрійського війська. Завдяки сприянню друзів не був відправлений у діючу армію, а виїхав у Німеччину для освітньо-культурної роботи. Тут з листопада 1915 р. мешкав у м. Раштат біля Бадена, працював на просвітницькій роботі в таборах для військовополонених солдатів царської армії, спочатку в Фрайштаті, а потім у Раштаті біля Бадена (викладав історію літератури).

З 1916 — просвітницька праця у таборі Вецляру, де Лепкий провадив малярську школу.

богдан лепкий біографія скороченоВлітку 1917р. відвідав Львів, Бережани, могилу батька Лепкого в селі Жуків, побачився з рідним братом, січовим стрільцем Левом Лепким.

Наприкінці 1925 р. Лепкий повернувся до Кракова і знову працює в університеті, де його іменовано доцентом, керівником кафедри української літератури, пізніше — професором Ягелонського університету (1932).

Друга світова війна розпочалася, коли Б. Лепкий зі своєю сім’єю перебував на відпочинку у Черче. 23 вересня 1939 року вони повертаються до Кракова (Польща).

У роки Другої світової війни старий, хворий письменник не тільки втратив роботу в університеті, а й зазнав переслідувань.

Помер Б. Лепкий 21 липня 1941 року в Кракові. Похований на Раковицькому цвинтарі у Кракові (Польща).

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. влад

  а я знайшов помилку

  Відповіcти
  1. Дмитрий

   Де і яка помилка???

   Відповіcти
   1. ллоао

    народився 4 листопада а не 9

    Відповіcти
 2. Янка

  Насправді я цей сайт дуже полюбляю! На цьому сайті скорочені, але змістовні біографії! Якщо щось потрібно знайти захожу зразу зразу на цей сайт

  Відповіcти
 3. Віталій

  Це що помилка (1897 р. з дозволу Папи Римського одружився)?

  Відповіcти
 4. Назар

  Напевно)

  Відповіcти
 5. Анонім

  А яка там помилка ?

  Відповіcти
  1. олруйо

   народився він 4 листопада, а не 9

   Відповіcти
   1. Пон

    Вобщето не 9 листопада а 4

    Відповіcти