Бредбері “Канікули” скорочено та аналіз

канікули бредбері скорочено Короткий зміст

Бредбері “Канікули” читати скорочено українською мовою варто, щоб згадати сюжет та виконати аналіз твору. Це оповідання було написане 1949 року. Автор розповідає про родину, яка залишилася жити одна на землі. В оповіданні порушуються теми егоїзму, самотності, проблема батьків та дітей. Одна з основних ідей — бути обережним зі своїми бажаннями.

Бредбері “Канікули” скорочено

Якось увечері, чоловік у розмові з дружиною вимовив, що було б чудово, якби всі люди зникли, і залишилася б тільки їхня сім’я. Не потрібно рано вставати, ходити на роботу або в школу, підкорятися босові, спілкуватися з друзями, терпіти невдоволення оточуючих. Якби світ спорожнів, вони могли б постійно подорожувати, поповнювати їстівні запаси в магазинах, попереду їх чекали б нескінченні канікули. Прокинувшись наступного ранку, чоловік з дружиною зрозуміли, що вони залишилися одні, всі люди кудись зникли. Вони зраділи, адже попереду на них чекали канікули та подорожі.

Батьки з хлопчиком поїхали в подорож на дрезині. Сім’я зупинилися перекусити, так як бензин закінчився, і дрезина зупинилася. Навколо не було жодної живої душі. Семирічний хлопчик все цікавився: “Куди ж зникли люди?”. Батьки йому пояснили, що всі люди зникли, бо вони так захотіли. Просто якось вранці вони прокинулися і нікого не виявили.

Так почалися нескінченні канікули. Без стресів, без роботи, без школи. Вони вирішили об’їздити весь світ. Жінка відчувала свою провину за те, що сталося. Але чоловік заспокоював її, адже люди не страждали, а просто зникли. Хлопчик заплакав і накричав на батьків.

Головні герої після декількох місяців нескінченних мандрівок почали шкодувати про своє бажання. Вони хотіли щоб повернулися безглузді діти, люди, все метушливе життя, надії. Син побачив, як плаче батько і зробив висновок, що дорослим теж немає з ким грати. На клаптику паперу хлопчик написав своє заповітне бажання і засунув в пляшку, і кинув цю пляшку в море. Жінка так і не дізналася, що там було написано.

Родина сіла в дрезину та продовжила свою мандрівку…

Бредбері “Канікули” аналіз твору

Автор – Рей бредбері

Рік написання – 1949

Жанр – фантастичне оповідання

Головна думка – ніколи не бажай того про що згодом можеш пошкодувати.

Чого вчить твір “Канікули”? Твір Рея Бредбері вчить цінувати те, що маєш, цінувати життя в будь-яких його проявах і уважно стежити за своїми бажаннями.

“Канікули” головні герої та їх характеристика

 • Чоловік – втомлена та зневірена людина. Хотів щасливої ​​самотності, бо не розумів, що це таке. Мріє повернути людей.
 • Дружина – намагається підтримувати чоловіка, добра та ніжна. Теж мріє повернути колишнє життя.
 • Джим – семирічний син подружжя. Самотній та нещасний.

План твору “Канікули”

 1. Необережне бажання батька
 2. Самотня дрезина на рейках
 3. Привал на березі моря
 4. Скромний обід
 5. Куди всі зникли?
 6. Довгі канікули
 7. Батько розуміє свою помилку
 8. Обурення хлопчика
 9. Пляшка із запискою
 10. Порожній берег
Оцініть статтю
Додати коментар