Чому навчила мене новела “Усмішка”?

усмішка чому вчить твір бредбері Твори

Написати твір есе “Чому навчила мене новела “Усмішка”? допоможе приклад, викладений нижче. Звісно, те чого вчить твір “Усмішка” зрозуміло майже всім читачам, але написати про це не так просто. 

Чого нас навчає твір “Усмішка” Бредбері

В оповіданні Рея Бредбері «Усмішка» в недалекому майбутньому збожеволілий натовп, доведений до відчаю, озлоблений і голодний, зібрався на площі, щоб знищити останні крихти колишньої цивілізації. Людям сказали, що всі їхні біди від того, що ще не всі залишки минулої цивілізації стерті з землі. І вони повірили. І з люттю накинулися і розірвали на шматки, вперше побачену ними картину «Мона Ліза». І тільки хлопець Том, ще молодий і не зіпсований, розгледів красу. Йому вдалося сховати і зберегти частину картини – посмішку Мони Лізи. Хто знає, може, втомившись від розрухи люди захочуть повернути минуле багатство і відродити культуру. І може їм допоможе в цьому ця посмішка, яка крізь віки дивиться і посміхається багатьом поколінням.  

 В умовах псевдо-святкувань, де люди руйнують культурні цінності, помічаючи тільки зруйноване, головний герой, Том, виступає як символ надії. Назва твору співзвучна з його головною думкою: «Краса врятує світ». Хоч письменник і показує страшні картини занепаду людської цивілізації, як і духовного спустошення самої людини, але все ж сподівається на світлий розум і душу людини.

Твір “Усмішка” вчить нас цінувати мистецтво, вчить, що навіть у найтемніші часи ми повинні зберігати віру в прекрасне. Письменник показує, що треба жити теперішнім, а не минулим! Усмішка Тома, його відмова вдатися до масової істерії, вказує на те, що навіть сила ненависті не може повністю знищити людську душу. 

Автор твору – KRASOL8

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар