Франц Кафка Цікаві Факти про письменника

франц кафка цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Франц Кафка – один з видатних письменників XX століття, більша частина робіт якого була опублікована посмертно. Цікаві факти про Франца Кафку розкажуть про його дитинство, навчання, творчість, особисте життя та захоплення.

Франц Кафка цікаві факти

Франц Кафка – письменник єврейського походження, який народився в Празі, і писав, переважно, на німецькій мові.

У Кафки було два молодших брата і три молодші сестри. Обидва брати, не досягнувши і дворічного віку, померли до того, як Кафці виповнилося 6 років. А сестри Еллі, Валлі та Оттла (загинули під час Другої світової війни в нацистських концентраційних таборах у Польщі).

Кафка був вегетаріанцем.

У дитинстві його назвали дивним і божевільним через те, що він поводив себе, як відлюдник і був закритим. “Все, не пов’язане з літературою, я ненавиджу, – записував він, – … мені нудно ходити в гості, страждання і радості моїх родичів наводять на мене безмірну нудьгу. Розмови позбавляють всі мої думки важливості, серйозності, достовірності.”

Юний Франц страждав від невимовної самотності і непорозуміння з батьками, зокрема від деспотичності батька. “Через Тебе я втратив віру в себе, натомість придбав безмежне почуття провини”, – пише він у «листі батькові».

 Він був юристом за освітою. Кафка отримавши диплом юриста влаштувався на повний робочий день у страхову компанію, що змусило його писати свої твори у вільний час. 18 червня 1906 року Кафка отримав ступінь доктора права, а потім відслужив обов’язковий рік неоплачуваної юридичної роботи в цивільних і кримінальних судах.

За життя, Кафка мав безліч хронічних захворювань, які підривали його життя – туберкульоз, мігрень, безсоння, запори, нариви та інші.

Квартира найвідомішого вигаданого персонажа Кафки, Грегора Замси у «Перевтіленні», мала таке ж планування, як і справжня квартира автора в Празі.

Кафка вважав, що не доживе до 40 років через слабке здоров’я. Так і сталося… Кафка помер у віці 40 років.

Розповіді і роздуми письменника – відображення його власних неврозів і переживань, які допомагали йому подолати свої страхи.

За словами Макса Брода, Кафка ніколи не брехав; автор вірив у «абсолютну правдивість».

Письменник народився і помер одного і того ж числа – 3.

франц кафкаНезважаючи на меланхолійність Франца, друзі відмічали його незвичне почуття гумору, називали його «душею компанії». Йому подобалося ділитися гумористичними історіями з друзями та смішити їх.

Одне з німецьких видань писало про схожість Кафки з Чарлі Чапліном.

Із-за складних сімейних стосунків, Кафка не міг побудувати свою власну сім’ю. Він часто був закоханий, був заручений з кількома жінками, але так і не одружився.

Під час важкої хвороби, Франц Кафка попросив свого видавця та друга Макса Брода знищити всі його рукописи, включаючи романи, нікому раніше не відомі. Однак, той його не послухав, а, навпаки, сприяв їх публікації. Завдяки цій людині, Кафка і став всесвітньо відомий.

Незважаючи на посмертну славу його романів, кілька неоцінених оповідань були опубліковані Кафкою за життя.

Найвідоміші твори Франца Кафки: романи «Процес» і «Замок», оповідання «Перевтілення».

Три його посмертних романи «Америка», «Процес» і «Замок» так і залишилися незавершеними.

Ви можете додавати цікаву інформацію про Франца Кафку через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар