Яйцекладні ссавці: цікаві факти

Яйцекладні ссавці цікаві факти Цікаві факти про тварин

Яйцекладні тварини  – це невелика група (5 видів) ссавців, що розмножуються відкладанням яєць. Цікаві факти про яйцекладних ссавців зібрано нижче.

Яйцекладні ссавці: цікаві факти

Сучасні представники яйцекладних ссавців: качкодзьоб, єхидни та проєхидни.

Яйцекладні ссавці активні переважно вночі, вдень вони знаходяться в своїх укриттях.

Всі яйцекладні ссавці живуть лише на території Австралії, Тасманії, та інших прилеглих островів.

качкодзьоб цікаві фактиКачконіс (качкодзьоб) – унікальна тварина, є одним із символів Австралії; вона зображена на реверсі австралійської монети в 20 центів.

Качконіс – тварина дуже полохлива, яку довгий час не вдавалося вивезти в зоопарки інших материків. За кордон качкодзьоба вперше вивезли лише в 1920-х роках в зоосад Нью-Йорка. В неприродних умовах качкодзьоб прожив усього 49 днів.

Качконіс – єдиний ссавець, що має розвинену електрорецепцію. Електрорецептори виявлені також у єхидни, але використання нею електрорецепції навряд чи грає важливу роль в пошуках здобичі.

Качконіс чудово плаває і пірнає, залишаючись під водою до 5 хвилин. У воді він проводить до 10 годин на добу, оскільки в день йому потрібно з’їдати кількість їжі, що становить 1/4 його власної ваги.

єхиднаЄхидна володіє дивовижним вмінням швидко висовувати свій гнучкий і липкий язик, довжиною майже 18 см, хапаючи апетитних комах і їх личинки. Язик здатний здійснювати до 100 рухів в хвилину.

У єхидни та качкодзьоба немає зубів.

І самці, і самки єхидни мають сумку на животі.

Цікаве про качкодзьоба

В кінці 18 століття незвичайну тварину, з дзьобом замість носа і хвостом бобра, побачили вчені під час колонізації території Нового Південного Уельсу.

Для більш детального вивчення шкуру звіра переправили до Великобританії, де навіть великі уми прийняли качкодзьоба за підробку.

В Австралії навіть існує причта, що, коли Господь створював тваринний світ і виявив залишковий «будівельний матеріал» (ніс качки, гострі кігті, хвіст бобра, шпори півня), вирішив створити з цих частин – тварину качкодзьоба.

Більше 25 років вчені не знали, до якого виду віднести цього звірка. Але в 1824 році біолог з Німеччини Меккель виявив у самки качкодзьоба молочні залози. Але те, що ця тварина відкладає яйця, а не виношує дитинчат, стало відомо лише наприкінці 19 століття.

Оцініть статтю
Додати коментар