Іван Тургенєв коротка біографія

Мистецтво

Іван Тургенєв біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Іван Тургенєв коротка біографія

Іван Тургенєв (1818 – 1883) – знаменитий російський письменник і поет, публіцист і драматург, класик російської літератури 19 століття.

Народився Іван Сергійович Тургенєв 28 жовтня (9 листопада) 1818 року у місті Орел у дворянській сім’ї.
Першу освіту отримав в маєтку Спаському-Лутинові. З 1827 роки сім’я переїхала до Москви, де Тургенєв навчався в приватних пансіонах Москви.

У 1833 р. він вступив до Московського університету, а наступного року перевівся уПетербурзький, у якому закінчив у 1837 р. словесний відділ філософського факультету.Також навчався закордоном, після чого подорожував по Європі .
Навчаючись на третьому курсі інституту, в 1834 році Тургенєв пише свою першу поему під назвою «Стено».

У 1841 році, повернувшись до Росії, займався науковою діяльністю, написав дисертацію і отримав ступінь магістра філології. Потім, коли потяг до науки охолов, Іван Тургенєв служив чиновником у міністерстві внутрішніх справ до 1844 року.

У 1843 році Тургенєв знайомиться з Бєлінським, у них зав’язуються дружні відносини. Під впливом Бєлінського створюються, друкуються нові вірші Тургенєва, поеми, повісті, серед яких: «Параша», «Поп», «Бретёр» і «Три портрети».

З 1847 року, на запрошення Некрасова, в перетвореному журналі «Современник» виходять його «Сучасні нотатки» і перші глави «Записок мисливця» («Тхір і Калинич»), які принесли автору величезний успіх, і він почав роботу над рештою розповідями про полювання.
Робота в «Современнике» принесла Тургенєву багато цікавих знайомств, в журналі також друкувалися Достоєвський, Гончаров, Островський, Фет та інші відомих письменники.

У 1847 році разом зі своїм другом Бєлінським їде за кордон, де стає свідком лютневої революції у Франції.
Наприкінці 40-х – початку 50-х років активно займається драматургією, пише п’єси «Де тонко, там і рветься» і «Нахлібник» (обидва – 1848), «Холостяк» (1849), «Місяць у селі » (1850) , « Провінціалка » (1851), які ставляться на театральних сценах і мають успіх у публіки.
Тургенєв перекладав на російську мову твори Байрона і Шекспіра, у них він вчився майстерності володіння літературними прийомами .
У серпні 1852 публікується одна з найголовніших книг Тургенєва – «Записки мисливця» .

Після смерті Гоголя Тургенєв написав некролог, за який Іван Сергійович був відправлений на два роки у заслання в рідне село. Існує думка, що справжньою причиною заслання стали радикальні погляди письменника, а також співчутливе ставлення до кріпаків, яке він висловлював у своїй творчості.

Під час заслання Тургенєв пише оповідання «Муму» ( 1852). Потім, після смерті Миколи I, в пресі з’являються найбільш відомі твори Тургенєва: «Рудін» (1856), «Дворянське гніздо» (1859), «Напередодні» (1860) і « Батьки і діти» ( 1862).
До інших відомих творів письменника можна віднести: романи «Дим» (1867) і « Новина» (1877) , повісті та оповідання «Щоденник зайвої людини» (1849), «Бежин луг» (1851), «Ася» ( 1858), «Весняні води» (1872 ) та багато інших .

Восени 1855 Тургенєв познайомився з Львом Толстим, який незабаром опублікував оповідання «Рубка лісу» з присвятою І. С. Тургенєву .

З 1863 роки виїхав до Німеччини, де знайомиться з видатними письменниками Західної Європи, пропагує російську літературу. Працює редактором і консультантом, сам займається перекладами з російської мови на німецьку та французьку і навпаки. Він стає найпопулярнішим і читаним російським письменником в Європі. А в 1879 році отримує звання почесного доктора Оксфордського університету.

Саме завдяки старання Тургенєва були переведені кращі твори Пушкіна, Гоголя, Лермонтова, Достоєвського, Толстого.
В кінці 1870-х – початку 1880-х років швидко зросла його популярність, як на батьківщині, так і за кордоном. А критики стали зараховувати його до кращих письменникам століття.

З 1882 року письменник почав хворіти. У результаті болісної хвороби (саркоми) він помирає 22 серпня (3 вересня) 1883 року в Бужівалі (передмістя Парижа). Тіло його було привезено до Петербурга і поховано на Волковському кладовищі .

Оцініть статтю
Додати коментар