Мартін Лютер Кінг коротка біографія

Суспільство

Мартін Лютер Кінг біографія на українській мові борця за громадянські права афроамериканців в США, баптистського проповідника і оратора Ви дізнаєтеся в цій статті.

Мартін Лютер Кінг коротка біографія

Мартін Лютер Кінг народився 15 січня 1929 року в Атланті (штат Джорджія, США) в сім’ї пастора баптистської церкви. При народженні йому було дано ім’я Майкл, але пізніше ім’я хлопчика було змінено на Мартін.

Навчався в початковій школі Девіда Говарда, а потім – в середній школі Букера Вашингтона. У 1944 році у віці 15 років він склав іспити і вступив до коледжу Морхаус в Атланті. Тоді ж він став членом Національної асоціації прогресу кольорового населення (НАПКН).

У 1947 році Кінг прийняв сан і став помічником батька в церкві. Закінчивши коледж зі ступенем бакалавра соціології в 1948 році, Кінг поступив в Теологічну семінарію Крозера в Честері (штат Пенсільванія) і в 1951 році отримав ступінь бакалавра богослов’я. Призначена йому стипендія дозволила вступити до аспірантури Бостонського університету, де в 1955 році він став доктором філософії.

У 1953 році Кінг одружився зі студенткою Коретті Скотт, у них народилися двоє синів і дві дочки.

Його виняткові ораторські здібності і особиста відвага спочатку привернули увагу країни в 1955 році, коли він і інші активісти-захисники прав людини були заарештовані за проведення бойкоту «Монтгомері», транспортної компанії в Алабамі, яка вимагала, щоб темношкірі поступалися місця білим і стояли або сиділи в задній частині автобуса. Протягом наступного десятиліття Кінг писав, виступав і організовував ненасильницькі протести і масові демонстрації, щоб привернути увагу до расової дискримінації і вимагали прийняття законів про громадянські права, що захищають права афроамериканців.

У 1963 р в Бірмінгемі Кінг проводив мітинги, спрямовані проти поділу за расовою ознакою в універмагах і несправедливому прийомі на роботу.

Відразу після демонстрації Кінг був заарештований за звинуваченням у відкритій непокорі рішенням суду. Тоді Кінг написав «Лист з бірмінгемської в’язниці». Цей лист став надалі зразком руху на захист громадянських прав.

28 серпня 1963  250 000 прихильників дотримання громадянських прав зібралися для проведення Маршу у Вашингтоні. Там Кінг виголосив свою знамениту промову «У мене є мрія», в якій він розповів про світ, де люди більше не будуть розділятися за расовою ознакою.

Рух, натхнений Кінгом, став настільки потужним, що конгрес прийняв Акт про права людини в 1964 році, в той же рік Кінг був нагороджений Нобелівською премією Миру.

4 квітня 1968 року Мартін Лютер Кінг був смертельно поранений, коли стояв на балконі мотелю “Лоррейн” в Мемфісі. Від отриманої рани він помер в госпіталі Сент-Джозефа і був похований в Атланті. На похорон прийшли понад ста тисяч чоловік.

Нагороджений посмертно Президентською медаллю Свободи Кінг став кумиром правозахисного руху. Його життя і робота символізує боротьбу за рівність і припинення дискримінації, що є потаємної мрією Америки і всього людства.

Оцініть статтю
Додати коментар