Миклухо-Маклай коротка біографія

Короткий зміст

Миклухо-Маклай біографія скорочено українською російського етнографа, антрополога, біолога і мандрівника викладена в цій статті.

Миклухо-Маклай коротка біографія

Микола Миколайович Миклухо-Маклай народився 17 липня 1846 в селі Язикове Боровицького повіту Новгородської губернії в родині залізничного інженера. Його прадідом був запорізький козак.

Коли сім’я переїхала до Петербурга, Микола після закінчення навчання в гімназії відвідує лекції на фізико-математичному факультеті Петербурзького університету. Звідти він був відрахований і майбутній етнолог їде на навчання до Німеччини, вступає в Гейдельберзький університет. Але вже через рік Миклухо-Маклай розуміє, що хоче займатися іншим і переводиться в Лейпцизький університет на медичний факультет. Пізніше знову змінює місце навчання – на цей раз в Йенському університеті Микола вивчає анатомію тварин. Закінчивши навчання і зробивши подорож по Червоному морю, він в 1869 році повертається в Росію, де починає займатися науковою діяльністю.

Перша велика подорож – була подорож на військовому кораблі під назвою «Витязь» в Нову Гвінею, де він цілих два роки вивчав побут папуасів. В ході тривалих спостережень у Миклухо-Маклая розвинулася анемія і виснаження, від чого він був змушений відбути в Сінгапур для лікування. Через поганий фінансовий стан Микола Миколайович перебирається в Сідней і поселяється у російського консула. Пізніше він живе в Англійському клубі, а потім перебирається до У. Маклая – відомого вченого зоолога. Микола Миколайович пропонує ідею створення Австралійської зоологічної станції, і в вересні 1878 було розпочато будівництво станції. Вона отримала назву Морської біологічної станції.

У 1882 році вчений повертається в Росію і планує будівництво морської станції і російського поселення в Новій Гвінеї для досліджень. Але Олександр ІІІ відмовив йому. Рік по тому Микола Миколайович залишає Росію і повертається в Австралію. Там він одружується в 1884 році на Маргариті Робертсон, дочці багатого землевласника і політика. У 1886 році він знову повертається в Росію і знову просить аудієнції в Олександра ІІІ щодо попередніх планів. Але отримав знову відмову.

Змучений численними подорожами і дослідженнями, організм вченого дав слабину. І 2 квітня 1888 він помер у клініці Санкт-Петербурга.

Оцініть статтю
Додати коментар