Окунеподібні: представники

Зоологія

Представники окунеподібних є популярними видами риб, вони можуть жити і в морських і прісноводних водоймах.

Окунеподібні риби: представники

Окунеподібні представники здебільшого є хижаками. Їх зовнішній вигляд, забарвлення, пов’язані безпосередньо з місцем проживання риб, а точніше з районом, який вони населяють. Так, тропічні представники відрізняються яскравим забарвленням, північні мешканці – більш блідого забарвлення, навіть бляклого і сіро-коричневого кольору.

Окунеподібні характеризуються наявністю кісткового хребта, який з’єднаний з черепом специфічним рухомим кріпленням до верхньощелепного апарату. Як правило, голова окунеподібних риб «прикрашена» шипами. Рот сформований щелепами, завдяки яким особини ловлять свою здобич хапальним методом. Риба робить невеликий ривок вперед, після його тимчасово завмирає і з максимальною швидкістю кидається на обрану жертву. Зуби у більшості окунеподібних невеликого розміру і щетинковидного типу. Лише поодинокі особини мають великі зуби. Їх шкіра покрита лускою ктеноідного типу. Оскільки вони є представниками загону кісткових риб, то мають зяброві кришки. тривалість життя окунеподібних становить від 3 до 20 років.

Окунеподібні: приклади

Загін окунеподібних складається з великої кількості родин, які відрізняються один від одного і мають своїх яскравих представників. Загалом, нараховують 11 255 видів окунеподібних риб.

Сімейство Окуневі включає в себе 160 видів. Серед їхніх представників судаки і окуні, що живуть в басейнах морів, річок і озер. Вони є об’єктами промислу.

Лабіри́нтові, повзунови́дні.Риби відрізняються мішковидними виростами в зябровій порожнині. Представники анабас, гурамі. Деякі види, зокрема риба-повзун, можуть протягом 6-8 годин взагалі обходитись без водиивуть в солоних і прісних водоймах.

Сімейство Скумбрієві. Переважно це морські, тропічні риби, які населяють відкриті частини морів. Можуть мігрувати і є об’єктом промислу. Широко поширені в Чорному і Балтійському морях.

Сімейство тунців. Живуть у відкритих і прибережних водах Світового океану, на північному узбережжі Скандинавії, південній частині Австралії і Африки. Оскільки тунці розвивають величезну швидкість, то вони відрізняються розвиненою бічною мускулатурою і системою кровоносних судин. Є об’єктом промислу.

Сімейство Бичкові. Населяють морські, рідше прісноводні води. Ведуть придонний спосіб життя.

Сімейство Ціхлові. Серед представників сімейства виділяють талапію, скалярій, оскарів і дискус, тіляпія. Деякі з них знаходяться під загрозою зникнення.  Уже описано близько 1300 видів ціхлоаих риб.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які риби є представниками окунеподібних.

Оцініть статтю
Додати коментар