Опис картини Боттічеллі “Весна”

опис картини боттічеллі весна Твір-опис

Опис картини Боттічеллі “Весна” допоможе розповісти про красу картини, створеної у 1482 році. Її розмір (203 × 314 см) вражає своєю масштабністю.  Зберігається цей витвір мистецтва в Італії, в Галереї Уффіці (Флоренція).

Боттічеллі “Весна” опис картини 

Картина Сандро Боттічеллі «Весна» стала своєрідною одою кохання та жіночої краси. Сюжет та образи полотна сягають традицій античного часу.

У центрі картини богиня кохання та весни Венера. Вона стоїть посеред пахучого апельсинового саду, її образ викликає асоціацію з численними зображеннями Мадонни. Венера зображена прекрасною дівчиною у довгій світлій сукні з червоною мантією на одному плечі.

По обидва боки від Венери зображені божественні створіння. Група справа символізує земне кохання, а ліворуч — високе небесне. Так, у правій частині полотна можна побачити бога вітру Зефіра, який переслідує прекрасну німфу Хлоріс, сподіваючись зробити її своєю дружиною. Цей союз перетворює німфу на богиню природи Флору, що розкидає навколо себе пелюстки троянд.

Ліворуч у шоломі та крилатих сандалях зображений бог красномовства Меркурій, який, озброївшись мечем, охороняє цей райський сад. Попереду танцюють три Харіти – богині, що символізують радісний початок життя. Ці постаті символізують високе небесне кохання.

Над головою Венери літає Амур, з луком і стрілами в руках. Відповідно до міфології, він є сином Венери та Марса, також символізуючи собою чуттєве кохання між чоловіком і жінкою. Амур також є богом любові, який вражає своїми стрілами серця людей.

Картина випромінює теплоту, спокій та гармонію. Вже понад п’ятсот років справжні поціновувачі живопису захоплюються неперевершеною майстерністю Сандро Боттічеллі.

Оцініть статтю
Додати коментар