Твір-опис картини “Повернення блудного сина”

Твір опис картини повернення блудного сина Твір-опис

Хто створив картину “Повернення блудного сина”, мабуть, знає кожен. Адже це найбільше полотно Рембрандта на релігійну тему. Картина була створена у 1666-1669 роках. Опис картини “Повернення блудного сина” розповість, що зображено на картині та які враження від цього полотна.

Твір-опис картини “Повернення блудного сина” Рембрандт

Картина Рембрандта “Повернення блудного сина” розкриває зміст однієї з Біблійних притч. Твір розповідає про прощення і прийняття мудрим батьком свого юного сина, який помилково пішов розпусним шляхом.

У центрі полотна зображений юнак, який впав на коліна перед своїм батьком, з виразом покаяння на обличчі. Очі його закриті, голова нахилена вниз, а обличчя має смиренний вираз. Так Рембрандт передав каяття молодшого сина, який просить у батька прощення за гріхи своєї молодості.

Волосся юнака коротко підстрижене, що у XVII столітті, за часів створення картини, вважалося свідченням глибокого соціального та морального падіння. Ліва стопа молодого чоловіка оголена, і це надає його образу ще більшої беззахисності. Його нещасний вигляд викликає в уяві всі страждання, через які йому довелося пройти через необдумані вчинки в минулому.

Літній чоловік, схилившись над сином, обіймає його руками за плечі.  Обличчя батька, вкрите глибокими зморшками та обрамлене сивим волоссям, ласкаво дивиться на юнака. Очі старця наповнені ніжністю та любов’ю.

Справа на сходах зображений старший син. Він також з ніжністю та розумінням дивиться на свого молодшого брата.

На задньому фоні ми бачимо ще кілька фігур, що знаходяться в напівтемряві будинку. За однією з версій — це інші члени родини. З іншого боку, ці люди є символами Віри, Надії, Любові, Правди і Покаяння, що оточують головних героїв.

Дивлячись на картини, можна відчути всі переживання героїв: каяття і милосердя, безмежну любов і гіркоту пізнього духовного прозріння.

Оцініть статтю
Додати коментар