Оселедцеподібні: реферат, цікаві факти

Зоологія

Повідомлення про оселедцеподібних коротко може розповісти багато корисної інформації про цих риб.

“Оселедцеподібні” характеристика

Оселедцеподібні риби мають такі загальні риси: як один спинний плавник, плавники на череві, зяброві кришки, анальний плавник і грудні плавці, які низько розташовані. Риби відрізняються формою і забарвленням тіла, проте у всіх відсутня бічна лінія порових отворів в лусці. Їх відносять до костистих примітивних риб зі слабо окостенілим черепом. Цікаво, що найдавніші викопні останки представників цього виду відомі ще з Юрського періоду.

Оселедцеподібні риби часто об’єднуються в зграї. Ведуть як пелагічний спосіб життя, так і прибережний. Розмір особин варіюється від 10 см до 50 см. Хижаки мають набагато більший розмір. Нараховують 405 видів оселедцеподібних.

Де живуть Оселедцеподібні?

Оселедцеподібні риби переважно мешкають в тропічних помірних морських водах. Однак деякі види населяють прісні водойми. У період нересту вони пливуть у річки, де відкладають ікру.

У період нересту самки і самці об’єднуються в зграї. Вони метають в великих кількостях молочко і ікру. Парного запліднення немає, воно носить випадковий характер. Повільно ікринки опускаються на дно або розпливаються в верхніх шарах води. Риби не виявляють батьківської турботи, багато ікринок гинуть. До статевої зрілості доживає невелика частина молодняку.

Чим харчуються Оселедцеподібні?

Є такі представники, які харчуються тільки планктоном або водною рослинністю. Інші ж є хижаками з кликовидними зубами. Вони харчуються іншими рибами.

Види Оселедцеподібних риб

Найпоширеніші види оселедцеподібних у нас: сардина далекосхідна, оселедець чорноморський, оселедець керченський, шпрот чорноморський, хамса.

Сімейства оселедцеподібних:

Оселедцеві. Переважно до них належать морські види риб, які в період нересту піднімаються в ріки. У особин відсутні зуби або ж вони дуже слабкі. Розмір риб не перевищує 50 см, тільки прохідні можуть бути до 1 м. Найвідоміші представники: шпроти, салака, сардини, івасі, оселедці, сардинели, тюльки та інші. Вони займають провідне місце у промисловій риболовлі.

Дорабові. Це хижі морські риби, дуже ненажерливі. Відрізняються сильними кликоподібними зубами. Населяють тропічні моря. Мають смачне м’ясо, в якому багато кісток. Живуть біля берегів Східної Африки, Південної та Південно-Східної Азії, Кореї, Японії, Китаю, Меланезії, Індонезії, Східної та Північної Австралії. Представник: оселедець дораб або зубастий оселедець. Розмір тіла трохи більше 1 м, є види риб, які досягають більше 4 м в довжину.

Анчоусові. Це невеликі риби стайного типу. Живуть в тропічних зонах океанів. У літню пору мігрують в Азовське, Північне, Чорне, Японське і Балтійське моря. Взимку повертаються назад. Відрізняються довгим тілом циліндричної форми, великим ротом і маленькими зубами, які розташувалися на щелепах. Анчоусові сріблястого забарвлення з напівпрозорим видом. Представник: прісноводний анчоус, амазонський шпрот, європейський анчоус. Анчоусові є пелагічними рибами і харчуються дрібними планктонними тваринами. Вони плавають з відкритим ротом і фільтрують їжу. Переважно дане сімейство є основною їжею для хижаків.

Оселедцеподібні: значення

Оселедцеподібні є найважливішим об’єктом рибальства. У них відмінний смак, і ловити їх вигідно, оскільки зграї величезні.

Сьогодні на оселедцеподібних припадає близько 1/3 всього світового видобутку риби. Рекордсменами є анчоуси — в світовій статистиці рибальства вони міцно утримують перше місце.

Риби мають велике економічне значення як цінний продукт харчування. Крім того, вони є джерелом риб’ячого жиру, багатого на ретинол (віт. А) та кальцифероли (віт. Д), рибного клею, шкіри, рибного борошна, яке використовують на корм худобі, та інших продуктів.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. софія

    дякуююююююю

    Відповіcти