Особливі здібності дельфінів

Цікаві факти про тварин

Дельфіни є одними з найдивовижніших істот на нашій планеті. Про їх інтелектуальні здібності ходять легенди, унікальний слух ссавців вражає, та й взаємодопомога і самопожертва, на які йдуть заради своїх побратимів дельфіни нікого не залишать байдужими. Особливі здібності дельфінів давно є об’єктом пильного вивчення.

Особливі здібності дельфінів

Інтелект дельфінів

Дельфін – тварина розумна, а його мозок схожий по вазі з мозком людини. Швейцарські вчені, що проводили дослідження здібностей тварин, виявили, що за рівнем інтелекту дельфіни займають друге місце після, людини. Слони виявилися третіми, а мавпи зайняли лише четверте місце. У чому ж виявляються інтелектуальні здібності дельфінів? Перш за все, варто відзначити швидку здатність до навчання морських мешканців. Виконувати команди дельфіни вчаться іноді навіть швидше, ніж собаки.

Дивна і така властивість дельфінячого мозку: по-справжньому він ніколи не спить. Права і ліва півкулі мозку відпочивають по черзі. Адже дельфіну потрібно завжди бути напоготові: уникати хижаків і періодично спливати на поверхню для дихання.

Слух дельфінів

Природа наділила дельфінів унікальним слухом, що діє за принципом ехолокатора. Дуже часто слух замінює дельфінам зір. Саме слух допомагає цим морським мешканцям знаходити їжу вночі або в каламутній воді, уникати небезпек у вигляді хижаків і не натикатися на перешкоди. Слух дельфінів та інших китоподібних гостріше людського в 400-1000 разів! А діапазон сприйманих ними звуків дуже широкий. Дельфіни розрізняють звуки в діапазоні від 1 герца до 320 кілогерц. Найкраще дельфінам вдається вловлювати ультразвуки.

Мова спілкування дельфінів

Дельфіни – соціальні тварини, що живуть зграями. Спілкування дельфінів виражається в звукових імпульсах і ультразвуку. Видають морські мешканці широкий набір різноманітних звуків: свист, щебет, дзижчання, писк, вереск, писк, клацання, скрегіт, хлопки, рев, крик, скрип і т.д. Найбільш виразним є свист, різноманітність видів якого налічує кілька десятків. Кожен з них означає певну фразу (сигнал тривоги, болі, заклик, вітання, попередження та ін.) Американські вчені прийшли до висновку, що у кожного дельфіна в зграї є своє ім’я, і ​​особина на нього відгукується, коли до дельфіна звертаються родичі. У жодної іншої тварини такої здатності виявлено не було.

Здатність пірнати на великі глибини

Не менш дивна ще одна здатність дельфінів – пірнати на глибини до 300 метрів без ознак кесонної хвороби. Кесонна хвороба – захворювання, що виникає при швидкому переході з середовища високого тиску в середовище з більш низьким тиском. Відомо, що при зануренні на глибину тиск води збільшується кожні 10 метрів на 1 атмосферу. На глибині в 300 метрів на один квадратний сантиметр тулуба дельфіна діє сила в 30 кілограм. Для людини занурення навіть на 100 метрів загрожує небезпекою. Але мало того, що дельфіни витримують настільки сильний тиск води, ці ссавці ще й виринають з глибин на високій швидкості. Наприклад, для водолаза таке швидке підняття може стати фатальним.

Здатність регенерації

Дивна властивість організму дельфінів – швидке загоєння ран. Навіть при глибоких і серйозних пошкодженнях дельфіни не спливають кров’ю. Ці морські мешканці можуть використовувати свої здібності пірнання на глибини і тим самим затримувати потік крові до моменту, поки не почнеться її згортання. Рани дельфіни не інфікуються. Шкірні покриви і підшкірний жир ссавців містять антибактеріальні речовини, що запобігають розвитку зараження в рані. Навіть на місці ран завбільшки з два футбольні м’ячі тканина замінюється повністю. При цьому ніяких каліцтв і шрамів не спостерігається.

Про цих морських мешканців ми знаємо не все. Далеко не всі здібності дельфінів вивчені. Але навіть те, що сьогодні про них відомо, вже вражає.

Оцініть статтю
Додати коментар