Павло Скоропадський цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Павло Скоропадський цікаві факти з життя останнього гетьмана України викладені в цій статті.

Павло Скоропадський цікаві факти

Павло Скоропадський був умілим військовим командиром та адміністратором, але він ніколи не обіймав цивільних адміністративних чи державних посад, тим більше – не набув досвіду керування цілою державою.

Народився у 1873 році в місті Вісбаден, Німеччина. Походить із старовинного роду українських козаків шляхетського роду Скоропадських. В родині шанували українські звичаї і дотримувались українських традицій.

Закінчив Пажеський корпус в Санкт-Петербурзі – заклад для дітей із вищих аристократичних кіл.

У 1895 році за сумлінну  службу Павла Скоропадського нагороджують орденом Австрійського Кавалерського хреста Франца-Йосифа 3-го ступеня.

Відвідував Англію, Голландію, Бельгію, Швейцарію, Німеччину, Францію, пильно приглядався до тамтешнього життя, і нарешті потрапляє в Париж і залишається там надовго, бо він полонив серце Павла Петровича.

У січні 1897 р. Павло Скоропадський одружується з Олександрою Дурново, дочкою генерал-ад’ютанта царя Петра Павловича Дурново і його дружини князівни Марії Василівни Кочубей. До речі, обом молодятам довелося докласти багато зусиль, щоб нарешті одружитися. Батько нареченої, довго не погоджувався на шлюб. Але кохання перемогло. Ця жінка стане найщирішим другом свого чоловіка, чудовою матір’ю їхніх шістьох дітей. Скромна, чуйна, чарівна і найвищою мірою природна вона успадкувала кращі риси своєї матері, доброту якої знала петербурзька біднота. А від батька вона взяла сильний характер.

За участь у російсько-японській отримав звання полковника та флігель-ад’ютанта, а також отримав золоту шаблю за хоробрість у 1905 році.

Беручи участь у Першій світовій війні,  Скоропадський отримав Георгіївський хрест  IV ступеня.

Після Лютневої революції 1917 року Секретаріат військових справ Центральної Ради призначив Скоропадського командуючим усіма українськими частинами на Правобережжі. Вже 29 квітня 1918 році його благословили на гетьманство, а на Софіївському майдані було проведено молебень

Під час його гетьманування було створено Українську Академію наук, засновані два державні українські університети — в Києві та Кам’янці-Подільському, 150 українських гімназій, Національний архів, Національна бібліотека. Скасовано закони про конфіскацію великих маєтків.

Після захоплення Києва більшовиками Павло Скоропадський таємно виїхав до Німеччини. Протягом наступних двох років проживав у Швейцарії. Згодом переїхав у м. Ванзеє біля Берліна. Був співорганізатором багатьох філій гетьманських осередків у світі.

За сприяння Скоропадського у 1926 році було створено Український науковий інститут при Берлінському університеті.

Помер квітні 1945 року у Баварії, похований у місті Меттен. Загинув він випадковою і безглуздою смертю. У квітні 1945 р., їдучи машиною, потрапив під бомбардування авіацією союзників. Був поранений і через кілька днів помер.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Павла Скоропадського.

Оцініть статтю
Додати коментар