«Перевтілення» характеристика героїв

перевтілення характеристика героїв 11клас

«Перевтілення» характеристика головних героїв твору Франца Кафки допоможе розкрити їх образи та визначити риси характеру. Цитатна характеристика героїв доповнить ваш твір.

«Перевтілення» характеристика героїв

Головні герої оповідання:

  • Грегор Замза – головний герой, комівояжер. Прізвище головного героя новели Франца Кафки «Перевтілення» Замза – це криптограма прізвища Кафка.
  • Батько Грегор
  • Мати Грегора
  • Грета – сестра Грегора
  • начальник Грегора Замзи
  • Служниця-вдова – це єдина героїня, яка поставилася до Грегора наприкінці його страдницького шляху більш-менш співчутливо

Грегор Замза –  турботливий син, який утримував усю сім’ю, відпрацьовував батькові борги, дуже любив свою сестру Грету.
Він перетворився на комаху та помер. Грегор, перетворившись зовнішньо на комаху, залишився в душі людиною. Він не втратив почуття прекрасного: рятує картину на стіні, слухає і розуміє музику; розуміє людську мову, його хвилюють проблеми родини. Втративши подобу людини, герой ніби став за межами людського існування. Він вже не мав права займати в суспільстві навіть найнижче положення, навіть у своїй сім’ї він не міг займати «людське» місце (з часу перевтілення Грегор постійно знаходився під замком у своїй кімнаті, не обідав із сім’єю за столом, не проводив час за розмовами із ріднею). У своєму нещасті Грегор самотній, без підтримки людей, яким він присвятив своє життя і які зрадили його кинувши напризволяще.

Батько Грегора у минулому був успішним підприємцем, але після банкрутства вся родина була у боргах. Він і сам ще може працювати, щоб сплатити борг, але зобов’язує свого сина на нудну роботу, прирікаючи його на багаторічну одноманітну службу. Батько – авторитарна людина, він не терпить заперечень, не прощає слабкості, любить наказувати і не дуже охайний. Батько першим відрікся від Грегора-комахи. Він роздратований виглядом сина, стає на бік хазяїна фірми; чинить насильство, загрожуючи завдати смертельного удару синові. Він ненавидить та комаху, навіть кидає в нього яблуками.

Його дружина Анна хворіє астмою, тому до перетворення Грегора на комаху постійно сидить вдома. Але жінка навіть не має домашнім клопотів, так як у родині є кухарка і служниця. Після того як Грегор став комахою вона відчуває до сина відразу, розгубленість, байдужість.

Сестра Грета – талановита скрипалька, вона близька Грегорові. Але не цікавиться його життям. Хоча Грегор мріяв відправити її на навчання в консерваторію. Це єдина людина, яка на початку твору відноситься до Грегора-комахи більш-менш поблажливо. Але поступово вона теж відчуває байдужість до такого брата, а згодом жах та огиду.

Начальник Грегора Замзи це дріб’язковий чоловік, який прагне бути вище свої підлеглих. Це проявляється не лише у відносинах, а й у поведінці – завжди сідає на конторку, щоб виглядати вище інших.

Сім’я Грегора Замзи

Коли починаєш читати твір здається, що в цій сім’ї панує мир, затишок, сімейна злагода, але теплі стосунки між членами родини відсутні. Єдине, що їх об’єднує, – думки про матеріальний добробут, тобто про гроші.

ставлення сім'ї до грегора замзи

Цитатна характеристика сім’ї Грегора Замзи

Батько: «стиснув кулаки, схопив у праву руку ціпок… а в ліву газету і, гупаючи ногами, почав заганяти Грегора назад до кімнати», «безжалісно наступав і сичав, як дикун», «напхав червоними яблуками повні кишені й тепер кидав одне за одним». (Нагадаємо уривок з листа Ф.Кафки до батька, який мати не віддала батькові: «Я—худий, слабкий, вузькогрудий. Ти — сильний, великий, з широкими плечима»). Коли мешканці побачили багатоніжку, батько кинувся на них.

Мати: «стара мати, хвора на астму, якій навіть важко ходити по кімнаті і яка майже кожен другий день лежить на канапі біля відчиненого вікна, насилу хапаючи ротом повітря», «стала його просити не вбивати Грегора», «перші 14 днів батьки не зважувалися зайти до кімнати».

Сестра: «сімнадцятирічна дівчина, яка досі в житті й знала, що гарно вбратися, довго поспати, дещо допомогти вдома, трішки розважитись і насамперед пограти на скрипці…», «вони спустошували його кімнату, забирали все, що він любив», «тепер сестра не розмірковувала, що б Грегорові найбільше посмакувало, а ногою заштовхувала до його кімнати будь-яку їжу, а ввечері одним махом віника вимітала геть».

Франц Кафка «Перевтілення» аудіокнига

Оцініть статтю
Додати коментар