“Перевтілення” характеристика Грегора Замзи

перевтілення характеристика грегора замзи 11клас

“Перевтілення” характеристика головного героя – Грегора Замзи допоможе розкрити його образ та визначити риси харакету.

Образ Грегора Замзи “Перевтілення”

Тип літературного героя, втілений в образі Грегора Замзи маленька людина. Прізвище головного героя це криптограма прізвища Кафка.

Образ Грегора Замзи в новелі “Перевтілення” – уособлює в собі «маленьку людину», безсилу перед жорстокістю світу і його абсурдністю, але герой до кінця зберігає шляхетність, гідність та інші найкращі людські якості.

Головний герой новели Франца Кафки «Перевтілення» Грегор Замза був комівояжером. Особистого життя у нього не було. Одного ранку герой стає комахою. Це перетворення Грегора Замзи на комаху в його рідних і управителя фірми, де служив Замза, викликало непідробний жах і огиду. Єдиний, хто поставився до Грегора наприкінці його страдницького шляху більш-менш співчутливо це служниця-вдова. Єдиний розумний вихід, який знайшов Грегор Замза з безглуздого становища, у якому він опинився – це смерть.
Наприкінці новели Грегор помер на самотині від голоду, хвороби, знущань і зневаги рідних. Коли героя не стало, батьки й сестра не звернули уваги на те, що «воно здохло».

Внутрішній світ Ґреґоранавколишній світ
прагнення допомогти, бажання творити добро, бути кориснимуособлення зла, жорстокості

Страшним є не саме перетворення, а реакція на нього.

Людина-комаха в новелі «Перевтілення» є символом крайньої людської самотності, відчуження людини від усього світу.

Грегор Земза: риси характеру

 • любов до рідних, альтруїзм
 • працьовитий, сумлінний, відповідальний,
 • має гідність, покірний,
 • чутливий до прекрасного

Причини перетворення Грегора в комаху:

 • нерозуміння родини, самотність у сім’ї;
 • зубожіння духовного світу героя;  
 • абсурдні закони життя;
 • жорстокий світ без мети й духовного розвитку підштовхує людей до загибелі;
 • життя героя позбавлене будь-яких духовних зв’язків.
 • метушливе життя протягом багатьох років.

Як змінювався світ Грегора Замзи? Світосприйняття Грегора у процесі перевтілення

Образ грегора замзи перевтілення

Ставлення Грегора до сімї

Грегор був прекрасним сином і братом, турботливим, люблячим. Коли він, уже втративши людську подобу, згадує своє минуле життя, то з гордістю усвідомлює, що зумів домогтися для своїх батьків і сестри такого життя і такої ( родина не просто проживає у прекрасній квартирі, а ніхто, крім Грегора, не працює, однак сім’я почувається комфортно через допомогу прислуги ). Таким чином, Грегор фактично повністю присвятив себе сім’ї, забувши про власні потреби.Герой дуже любить свою матір, навіть голос її викликає у нього хвилювання. Батька Грегор боїться, по відношенню до нього він вживає слова «обов’язок, борг»: адже саме для погашення батьківського боргу так напружено працює Грегор.
До сестри Грегор ставиться особливо трепетно, ніжно, мріючи через рік назбирати грошей і відправити її навчання до консерваторії: він пишається її грою на скрипці.

Ставлення Грегора до роботи

Як службовець, комівояжер Грегор Замза дуже сумлінний, обов’язковий, старанний, працьовитий. Саме йому довіряють серйозні доручення, через які Грегор так рідко буває вдома.

Однак Грегор відчуває прискіпливе, принизливе ставлення свого шефа до себе і розуміє його несправедливість, адже інші службовці фірми можуть дозволити собі байдикувати і їм ніхто зауважень не робить, а Грегор нічого подібного собі ніколи не дозволяв, він навіть жодного разу за п’ять років не був на лікарняному. Крім того, Грегор почувається страшенно змученим постійними відрядженнями, що змушують його підніматися о четвертій годині ранку, проводити весь час у дорозі.А тому Грегор не любить своєї роботи і тримається на ній тільки заради відпрацювання батьківського боргу.

Очевидно, що Грегор почувається надто зацькованим, пригніченим і самотнім, щоб почуватися щасливим. Життя його збіднене й безрадісне: навіть у сім’ї, яка звично користується результатами його праці, Грегор не відчуває справжнього тепла і затишку, всі надто звикли добре жити і збайдужіли один до одного.
Отже, самотність і безрадісність існування перетворюють Грегора на метушливу комаху, яка тільки існує, а не живе й радіє життю, як це має бути при повноцінному людському бутті.

Цитатна характеристика Грегора Замзи “Перевтілення”

 • « О, Боже, – подумав він, який важкий фах я собі вибрав! День у день дорога».
 • « Якби я не тримався місця…, то давно б кинув його; пішов би просто до шефа й сказав би йому геть усе, що думаю».
 • У першу ніч Грегор – комаха «трохи дрімав – але щоразу прокидався від голоду, а то сушив собі голову гіркими думками…»
 • «…Грегор щоразу пускався дверей  і кидався на холодне, оббите шкірою крісло, що стояло поряд, бо йому було гаряче від сорому й горя»
 • « Щоб вона його зовсім не бачила, Грегор одного дня приніс на спині простирадло , поморочившись чотири години, прилаштував його так, що тепер зовсім ховався під канапу».
 • «,,, по кількох квадратних метрах підлоги багато не налазишся, лежати нерухомо набридло, їжа теж скоро перестала давати йому хоч якесь задоволення , тож врешті він знайшов собі іншу розвагу – лазив уздовж і впоперек по стінах та по стелі»
 • «Сестра відразу зауважила, яку розвагу знайшов для себе Грегор…і тоді їй спало на думку забрати з кімнати меблі»
 • « І коли він… напружував усю силу, щоб бігти далі, –  несподівано щось пролетіло перед ним , легенько впало і покотилося по підлозі».
 • « А сестра грала чудово . Вона схилила на бік голову і уважно й сумно перебігала по рядках нот. Грегор підліз іще ближче …Хіба він тварина, коли його так причаровує музика».
 • « – Любі тату й мамо, почала сестра і стукнула кулаком по столу. – далі так діло не піде…Я не хочу називати цю потвору своїм братом, а кажу лише одне – треба якось здихатися її». 
 • « У тім наше й лихо, що ми й досі віримо, ніби це Грегор. Але ж хіба це може бути він? Якби це був Грегор, то він давно б уже зрозумів, що неможливо жити з такою потворою. І сам би пішов собі геть».
 • « Скоро він виявив, що вже взагалі не може й поворухнутися …Про свою сім»ю він згадував зворушено й любовно, …думки його були чисті й лагідні».

Анкета Грегора Замзи

Сім′ябатько, мати, сестра
Освітанародне, реальне училище, торговельна академія
Військова службалейтенант
Ставлення до ріднихщиро любить рідних, піклується про них
Роботакомівояжер ( багато їздить, пропонує зразки тканин клієнтам), працює, щоб сплатити батьківський борг після банкрутства, підтримує рідних. Ще після армії він почав працювати у фірмі. Його кар’єра була стрімкою – майже одразу з маленького прикажчика зробився комівояжером і зміг купити батькам квартиру, це було його гордістю.
Службатягар, боїться шефа; професійне спілкування обмежене
Захоплення випилювання всяких дрібничок, читання газет і іноді спілкування з двома-трьома приятелями.
Мріядати можливість сестрі навчатися у консерваторії
Сімейний станодинокий. Особистого життя у нього не було
Злиденність духовного інтелектужурнал, портрет на стіні

Франц Кафка «Перевтілення» аудіокнига слухати

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Серега Душанбе

  Бу-бу

  Відповіcти
 2. ссаня

  спасібо я дужі вражін

  Відповіcти
 3. Vlad

  А скільки помилок в даній статті?)

  Відповіcти
  1. Alejandro

   128?

   Відповіcти
 4. дунесса

  Этот парниша, жил в ниши
  и от своей семьи, слов похвалы не слышал
  приехал Грегор в дом, а там совсем дурдом

  Відповіcти