Пушкін біографія коротко

пушкін біографія скорочено Письменники

Олександр Пушкін біографія коротко розповість про життя та творчість російського поета та драматурга.

О.С. Пушкін біографія скорочено

Олександра Пушкіна називають «Сонцем росій­ської поезії». 

Олександр Сергійович Пушкін народився 26 травня 1799 в Москві. Його батько походив із старовинного збідніло­го дворянського роду.

До 12 років Пушкін ніде не навчався, а у віці 12 років надійшов на навчання в Імператорський Царськосельський Ліцей, який вважався вищим Російським навчальним закладом.

Пушкін закінчує ліцей в 1817 році, і випускається в чині колезького секретаря, після чого його визначають в Колегію закордонних справ у Петербурзі.

У 1820 році він закінчив поему «Руслан і Людмила» – перший великий твір.

За епіграми, вольні вірші, що швидко розповсюджувалися по Петербургу, в 1820 році Пушкін був відправлений в південне заслання. За чотири роки він переїжджав у різні міста: Катеринослав, Кишинів, Одесу. Під час цього посилання ним були написані романтичні південні поеми «Кавказький пленник», «Бахчисарайський фонтан», «Брати розбійники», а в 1823 році він почав роботу над романом у віршах «Євгеній Онєгін».

З 1820 по 1824 рр. тривав період південного заслання.

У 1824 році Пушкін був відправлений в північне заслання в маєток батьків Михайлівське, де після від’їзду родини жив з нянею. Там він продовжував роботу над «Євгенієм Онєгіним», писав «Бориса Годунова», вірші.

1826-1830 роки. На початку цього періоду Пушкін має аудієнцію з новим царем Миколою I, після якої поетові обіцяно найвище заступництво і відсутність будь-якої цензури для його творів. Однак через два роки після поеми «Полтава», а також, що стала відомою уряду «Гавриліади» написаної ще в 1821 році, за Пушкіним встановлюють поліцейський нагляд.

У 1830 році Пушкін посватався до Н. Гончарової. Перед одруженням він поїхав до маєтку в Болдіно, де змушений був затриматися через карантин. Цей період у творчості Пушкіна називають Болдинскою осінню, протягом якої він написав велику кількість літературних творів найрізноманітніших жанрів.

У 1831 році Олександр Сергійович одружився. Його обраниця – Наталя Гончарова – була відомою красунею, у неї було безліч шанувальників, до яких Пушкін її ревнував. У ці роки він писав твори на історичні теми – «Дубровський», «Капітанська дочка», «Історія Пугачова».

7 січня 1833 Олександр Сергійович Пушкін обирається членом Російської Академії – центру по вивченню російської мови, заснованого Катериною II в 1783 році.

У 1836 засновує літературний журнал «Современник». На жаль, доходи від продажів журналу не покрили навіть витрат на його створення.

В листопаді 1836 року з’являється конфлікт Пушкіна з французьким офіцером Жоржем Шарлем Дантесом, причиною якого була ображена честь поета.

27 січня 1837 Пушкін був поранений Дантесом на дуелі і через два дні помер від перитоніту у себе вдома.

Похований на кладовищі Святогірського монастиря Псковської губернії.

Олександр Пушкін біографія коротко (відео)

Цікаво!

 1. Улюбленим письменником О. С. Пушкіна був Вольтер
 2. Творчість О. С. Пушкіна прийнято поділяти на 5 періодів, які відбивають основні етапи життєвого шляху поета.
Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Жека

  Біографія супер

  Відповіcти
 2. Максим

  спс

  Відповіcти
 3. жека

  намного лучше

  Відповіcти
 4. Пушкін

  Спасибо получил 2

  Відповіcти
 5. денис

  Ставлю 5 звезд

  Відповіcти