Розповідь про риб

Зоологія

Повідомлення про риб для дітей може бути використано при підготовці до уроку. Розповідь про риб для дітей 1,2 клас може доповнити цікавими фактами.

Розповідь про різноманітність риб 3 клас

Риби – це водні мешканці, тіло яких вкрите лускою. Тіло риби складається з голови, тулуба, хвоста і плавників. За допомогою плавників риби повертаються в воді і змінюють напрямок. Кермом для них служить хвіст.

У більшості риб очі розташовані по обидва боки від голови, причому риба вміє бачити кожним оком окремо: вона бачить відразу і перед собою і над собою, і ззаду, і під собою.

Дихають риби за допомогою зябер. Вони закривають зябра і набирають повний рот води, а потім відкривають зябра і випускають через них воду, «забираючи» з води кисень.

Більшість риб метають ікру. З кожної ікринки потім з’являються мальки. Вони не зовсім схожі на дорослих риб. Але мине небагато часу і мальки перетворяться на дорослих риб.

Взимку, коли вода замерзає, риби опускаються на дно. У цей час вони ведуть малорухливий спосіб життя, мало їдять. У воді під льодом дуже мало кисню, тому люди роблять ополонки, щоб рибам було легше дихати.

Залежно від харчування риби бувають:

  • рослиноїдні, що харчуються водоростями, мошками – потрапили в воду – це такі риби як: лящ, йорж, товстолобик, білий амур та інші.
  • хижі риби, які всеїдні – щука, короп, сом, окунь, піранья, акула та інші.

Залежно від місця проживання риб з ділять на річкових і морських.

Річкові риби

  • Карась – річкова риба, розміром від 30 до 50 см. Буває золотий і срібний карась.
  • Окунь – невелика річкова рибка довжиною до 30 см. Не дивлячись на те, що вона маленька, окунь- хижа риба.
  • Йорж – невелика рибка, що харчується дрібними організмами – рачками та ін. Водиться йорж в річках і озерах, і є здобиччю для більших риб.
  • Сом – дуже велика риба, довжиною до 5м і вагою до 300 кг. Мешкає сом в річках і озерах. У цієї риби немає луски. Сом – хижак.
  • Розповідь про рибЩука – річкова хижа риба, вона досягає в довжину до 2 м і має масу понад 60 кг. Забарвлення у щуки сіро-зелене в цятку. Щука дуже ненажерлива. Харчується в основному рибою, жабами, комахами.

Морські риби

  • Меч-риба – одна з найбільших хижих риб. Вона досягає 4,5 метра в довжину і важить до 500 кг. На хвості у неї великий напівмісячний плавник, верхня щелепа несе меч, а тіло голе, без луски.
  • Морський чорт – велика риба довжиною до 1,5 м, і важить до 20 кілограмів. На голові вудка –  «приманка» для інших риб, яка світиться.
  • Летючі риби – невеликі, від 15 до 25-35 см. Навіть гігантська летюча риба не довше 50 см. Її грудні плавці трохи коротше тіла і містять велику кількість променів.
  • Електричний скат – велика риба, нерідко досягає довжини 2 м і ваги 100 кг, з майже круглим диском тіла і голою, позбавленою шипів і колючок шкірою. Вони використовують свою грізну зброю головним чином для того, щоб вбивати здобич і, звичайно, для оборони.
  • Риба-зебра – морська рибка, розфарбована кремовими і бордовими смугами. Тіло риби-зебри оснащено великою кількістю плавців, голок і інших придатків. У хвилину небезпеки вона швидко повертається з боку в бік, намагаючись встати до супротивника спиною, і б’є його спинний плавець. Яд крилаток надзвичайно небезпечний.
Скільки живуть риби?

Тривалість життя риб від 5 до 100 років!
Дрібні рибки живуть менше, а великі (щука, сом) можуть дожити до глибокої старості. Адже в водоймах у них немає ворогів. Якщо не потраплять на гачок рибалки, будуть жити дуже довго.

У світі відомо більше 32 тисяч видів риб. Вони мають велике економічне значення для людини через вживання їх в їжу.

Сподіваємося, викладена інформація про риб допомогла Вам. А свою розповідь про риб Ви можете залишати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар