Розповідь про качкодзьоба

розповідь про качкодзьоба Зоологія

Розповідь про качконоса для дітей допоможе дізнатися де живуть ці тврини, які їх особливості та ознаки. Реферат на тему “Качкодзьоб” можна доповнити цікавими фактами.

Розповідь про тварину качконіс

Качконіс або качкодзьоб – це одна з найбільш дивних, дивовижних тварин, що мешкають на планеті Земля.

Тварина ця живе тільки в Австралії і на прилеглих островах та Тасманії. Ніде в світі качконіс більше не зустрічається. Качконіс віддає перевагу теплій прісній воді, температура якої від 25 до 30 градусів. 

Довгий час вчені не могли визначитися: хто це? Птах, звір, а може, плазун? Качконіс – ніби як звір, трохи більше кролика, але ось голова у нього пташина!

Нарешті, експерти встановили: це ссавець тварина, яйцекладна, з пташиним дзьобом. При уважному розгляді стає ясно, що на пташиний дзьоб качкодзьоба схожий лише зовні.

Птахи мають дзьоб твердий, а у качкодзьоба він м’який. Згодом вчені схилилися до думки, що це зовсім не дзьоб, а оригінальний ніс у формі дзьоба. Він «допомагає» качкодзьобу жити. За допомогою носа-дзьоба звір добре орієнтується і знаходити їжу у воді.

Тварина ця дуже ненажерлива. Качконіс за день споживає їжі стільки, скільки важить сам. А приймає він її лише рано вранці, або пізно ввечері. Молюски, рачки, личинки комах – все це їсть качкодзьоб.

Новонароджені діти-качкодзьоби мають зуби, а ось у дорослих особин їх немає. Загадка природи! Доросла особина – без зубів, вона, набравши значну кількість їжі, лежить нерухомо на воді, перетираючи здобич твердими роговими краями дзьоба.

Очі качконіс має чорні, довгасте тіло його вкрите жорсткою, товстою і густою шерстю і м’якою шкірою коричневих відтінків. Качкодзьоби полохливі, лише тільки почують підозрілий звук – і шукай їх! Або на дні водойми, або в заростях.

Задні лапи качкодзьоба забезпечені досить гострими, ріжучими, як лезо, шпорами, в яких проходять канали, що з’єднуються з отруйною залозою. Тільки спробуй, чіпай качкодзьоба! Він постарається поранити своїми шпорами, впорскуючи при цьому в подряпину отруйну рідину. Відразу стане дуже боляче і може з’явитися пухлина. Рану, що з’явилася після укусу качкодзьоба, слід обов’язково обробити.

Качконіс – майстерний плавець, і прекрасний будівельник. Свій будинок, вірніше нору, робить на совість. Будівництвом займаються самки качкодзьобів. Ще б! Адже їм кудись треба відкладати яйця. Ось вони і намагаються: будують нори довжиною 5-6 метрів, з ходами і спеціальними приміщеннями, куди тягають стебла, траву, мох, водорості, листя.

Яйцекладні ссавці цікаві фактиА як вони все це транспортують? Транспортують, притиснувши матеріали хвостом до живота.

Качкодзьоби проводять багато часу в воді в пошуках їжі. Вони пересуваються, чергуючи рухи передніх кінцівок. Задні ноги притискаються до тулуба і разом з хвостом виконують функцію керма.

Природні вороги кацчкодзьоба: змії, орли, яструби, сови, варани та крокодили. У меншій мірі небезпеку становлять лисиці, завезені до Австралії з Європи.

Австралійський качконіс символ далекого материка і навіть зображений на монеті в 20 австралійських центів.

Тривалість життя качкодзьоба в природі точно невідома. У неволі качкодзьоби доживають до 17 років.

Оцініть статтю
Додати коментар