Стефаник “Новина” скорочено

стефаник новина скорочено Скорочено твори

Василь Стефаник “Новина” скорочено читати варто, щоб згадати сюжет твору про вчинок батька, втратившого надію.

Василь Стефаник “Новина” скорочено

Селом розлетілась новина: Гриць Летючий утопив меншу доньку, а старша випросилась. З того часу, як померла жінка пройшло два роки. Дуже він бідував, ніхто за нього не хотів йти заміж. Навіть взимку не мав чим топити, тому з дівчатами разом спали на печі, щоб не замерзнути.

Гриць постійно згадував свою жінку та з жалем дивився на дівчат, які виглядали, як живі мерці. Тільки живі очі видавали їх. Його гнітила думка, що він не може навіть прогодувати дітей. Одного разу нагодувавши дітей бараболею, вдягнув їх та сказав, що підуть в гості.

Вони довго йшли. Батько взяв на руки маленьку Доцьку та пішов до річки, залишивши старшу чекати. Спустився та й кинув Доцьку в воду. Йому стало легше і Гриць був готовий прийняти кару в вигляді шибениці. Старша Ґандзуня все побачила і стала просити батька, щоб такого з нею не робив. Той відповів, що не буде її топити. Сам він піде до села в усьому зізнаватись, а доньці дав палицю, щоб відбивалась від собак та порадив йти вгору по стежці. Там, як побачить першу хату, має постукати та сказати, що дєда хотіли мене утопити. І роботу попросити, хай навіть дитину бавити.

Потім Гриць повернувся в сторону міста, закотив штани, щоб перейти річку та й пішов зізнаватись.

Авторські права на переказ належать сайту dovidka.biz.ua.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. ,

    молодци так держать

    Відповіcти