Цікаві факти про хліб

хліб Цікаві факти про продукти

Чи знаєте ви щось цікаве про хліб? Цікавинки про хліб зібрані в цій статті.

Цікава інформація про хліб

• Людство на планеті Земля з’їдає більше 9 000 000 буханок хліба щодня. Між іншим, з цієї кількості можна зробити 90 мільйонів бутербродів.

• Велетень серед усіх хлібних виробів був випечений в Акапулько – це була буханець довжиною 9200 метрів, ось вже точно бенкет на весь світ.

• “Сендвічі” отримали свою назву на честь Графа Сендвіча – відомого картяра, який був так захоплений грою, що навіть не хотів перериватися на обіди, а щоб перекусити під час партії, він придумав класти м’ясо між двома шматками хліба.

• Хліб винайшли випадково, так говорить легенда, і сталося це більше 7500 років тому. Першу буханку, сам того не відаючи, спік древній єгиптянин, який забув суміш борошна і води в теплій печі на всю ніч. Вранці ж він виявив м’яке пухке тісто, з якого вийшов далеко непоганий хліб.

• За законом Мерфі хліб завжди буде падати маслом вниз.

• Близько 50% всього хліба йде на бутерброди – в Англії найпопулярніший бутерброд з сиром, а в Америці – з шинкою.

• У Стародавній Греції булочник міг зайняти дуже високий пост. У Римі раб, що вміє пекти хліб, коштував в десять разів дорожче самого вправного гладіатора. А за старими німецьким законам злочинець, який убив пекаря, карався втричі суворіше, ніж за вбивство будь-якої іншої людини. У Візантії пекарі не обклдалися ніяким державним повинностям, але, якщо вони випікали і продавали хліб низької якості, їх могли покарати – відшмагати, обстригти наголо, прив’язати до ганебного стовпа, відправити у вигнання.

• Вперше дріжджі при виготовленні тіста стали використовуватися в XVII столітті. А раніше для заквашування найчастіше відокремлювали один шматок від всієї маси, залишали на ніч, а на наступний день використовували його в якості продукту бродіння. Були і більш витончені способи. Наприклад, галли і іберійці в I столітті н.е. додавали в тісто пивну піну. А в деяких країнах закваскою ставали висівки, просочені вином.

• Так само хліб був чимось незвичайним у деяких народів. У Стародавній Індії були переконання, що людина, яка не їсть хліб, буде нещасною. І злочинців карали тим, що не давали їм хліб. І навіть у наш час хліб у індусів на великому рахунку.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. пеа

    класс

    Відповіcти