«Війна світів» короткий зміст

війна світів скорочено Короткий зміст

«Війна світів» — фантастичний роман Герберта Веллса 1897 року. В романі описується вторгнення марсіян на Землю.

«Війна світів» короткий зміст читати

Оповідання ведеться від першої особи безіменного головного героя, жителя вікторіанської Англії початку XX-го століття.

Події розгортаються в Лондоні і його околицях: містечках Хорселл і Уокинг графства Суррей. Все починається з підвищення інтересу громадськості до Марса. За кілька років до початку подій астрономи зареєстрували на поверхні Марса сильний спалах. Головний герой відвідує обсерваторію і спостерігає небесні тіла, що наближаються з боку Марса . Далі численні спостерігачі в Англії помічають падіння небесних тіл на поверхню Землі, які більшість приймає за метеорити.

Першим, хто виявив і наблизився до вирви, що утворилася на місці падіння на Хорселлской пустці, і впавшого тіла, був астроном Оджілві. Безсумнівно, об’єкт мав штучне походження, оскільки був правильної циліндричної форми. Після охолодження снаряда з нього вибралися розумні істоти – прибульці з Марса. Кілька сотень присутніх землян в страху розбіглися. Марсіани, ледь вибравшись з літального апарату, почали збірку деяких пристроїв. Подальші події показали їх ворожі наміри. Підоспілі парламентери і найближчі глядачі приготувань марсіан були знищені невідомою для землян зброєю – Тепловим променем. Громадська думка не оцінила серйозність загрози (вважалося, що марсіани не зможуть пересуватися зважаючи на земне тяжіння), але військові почали оточувати місце приземлення. Однак марсіани змогли зібрати свої засоби пересування.

«Але що я побачив! Як мені це описати? Величезний, вище будинків треножник, ступаючи по молодій сосновій порослі і ламав на своєму шляху сосни; машини з блискучого металу, топтали верес; сталеві троси, що спускалися з неї ; вироблений нею гуркіт; зливається з гуркотом грому. Блиснула блискавка і треножник чітко виступив з мороку; він стояв на одній нозі, дві інші повисли в повітрі. Він зникав і з’являвся при новому спалаху блискавки вже на сотню ярдів ближче. Можете ви собі уявити складаний стілець, який, похитуючись переступає по землі? Таке було це бачення при швидкоплинних спалахах блискавки. Але замість стільця уявіть собі величезну машину, встановлену на тринозі. »

Марсіани почали захоплення Англії. Їх міжпланетні апарати падали на її поверхню один за іншим. Безіменний оповідач, головний герой, рятується втечею, але дуже скоро практично вся південна Англія і передмістя Лондона опиняються під контролем загарбників. Зброя військових виявляється безсилою проти них, вдається знищити лише один треножник гарматним пострілом прямою наводкою, ще кілька гинуть на морському березі в бою з міноносця. Прибульці, пересуваючись на триніжках, користуючись тепловими променями і чорним димом (хімічною зброєю), починають тікати і знищують урядові війська і захоплюють Лондон.

війна світів короткий змістОповідач пробирається по окупованій країні. Марсіанський літальний снаряд падає поруч з будинком, де він зупинився на нічліг, і йому доводиться два тижні ховатися в погребі разом з священиком, який зійшов з розуму, страждаючи від голоду і спраги. Він спостерігає життя марсіан поблизу. Дивом уникнувши зіткнення з прибульцями, головний герой залишає притулок і добирається до Лондона.

Місто спорожніло, на вулицях лежать тіла загиблих, які ніхто не прибирає. Тут герой виявляє, що марсіани зупинили свій захват країни і всього світу. Як показали подальші дослідження, інопланетних загарбників вразили земні хвороботворні мікроорганізми, проти яких у марсіан не було імунітету. Війна закінчилася, Англія починає поступово відновлюватися після катастрофи, головний герой щасливо знаходить свою дружину живою і неушкодженою.

З моменту приземлення першого циліндра марсіан до їх загибелі на вулицях Лондона відповідно до сюжету книги проходить 21 день.

Оцініть статтю
Додати коментар