«Снап» скорочено читати

«Снап» скорочено читати українською повністю розповідь Е. Сетона-Томпсона Ви можете за 6 хвилин, але краще прочитати її повністю.

«Снап» скорочено читати на українській мові

Одному досить досвідченому мисливцеві хтось надіслав посилку з сюрпризом. У посилці виявилося маленьке, біленьке, миленьке, пухнасте цуценятко. Але коли мисливець відкрив посилку, це «цуценятко» настільки рішуче кинулося на нього, що чоловіку довелося терміново рятуватися на столі. Там, на столі, він і просидів весь день, поки щеня не заснуло.

Ну що ж, мисливець відмінно знав, як треба виховувати подібну істота. Щеня виявилося замкненим в кімнаті без їжі на два дні. І хоч він подряпав там всі двері і погриз всі меблі, мисливець не здавався і не випускав цуценя, тому що знав, що скоро все буде добре, і вони з цуценям подружаться. Так і сталося. Коли мисливець випустив цуценя, той кинувся не на нього, а на миску з частуванням. Щеня оцінило вчинок свого нового господаря, і після цього навіть перестав кусати його ночами. Мисливець назвав цуценя «Снап».
Всі чоловіки в цих місцях часто збиралися разом і влаштовували полювання на вовків, які знищували стада овець. Мисливець став брати з собою свого маленького Снап. Однак, він тримав його в сідлі і не дозволяв приєднатися до полювання. Так тривало доти, доки Снап не підріс.

Одного разу, зграя взяла слід невеликого шакала і кинулася за ним. Снап вперше взяв участь в полюванні і кинувся вперед разом зі зграєю. Хорти швидко наздогнали шакала, оточили його, гавкали і не дозволяли йому піти. Незабаром приспіли вовкодави, і розправа над шакалом тривала недовго. У цій величезній мішанині собак, які зібралися навколо бездиханного шакала, ніхто не міг розгледіти маленького, білого клубочка на ім’я Снап. Його просто не було видно за спинами величезних, породистих тварин. «Ну що ж», —сказалі інші мисливці господареві Снапа. — «Від твого плюшевого цуценяти не має ніякої користі! Ну, гаразд! Якщо хочеш, нехай він і надалі бігає разом з іншими собаками. Принаймні, він нікому не заважає».

Однак, господар Снапа був зовсім іншої думки про нього. Він тільки посміхнувся і спокійно сказав іншим: «Ви обов’язково дізнаєтеся — на що він здатний! Тільки трохи почекайте, хай випаде нагода!»
Наступного полюванні зграя взяла слід молодого вовка. Це було вже щось серйозніше, ніж боягузливий шакал. Хорти знову наздогнали хижака, оточили його і гавкали. Тут нагодилися вовкодави. Але що це? Вони не поспішають кидатися на вовка, бо той не збирався здаватися, а, навпаки, клацнув зубами і вкусив одного з нападників. Але нічого, зараз приспіють королівські доги! А ось і доги! Але ні, вони не стали кидатися на вовка відразу! Вони спочатку статі на вовка, оточивши його, наберуться сил … а вже потім вовку пощади не бачити! Мисливці бачать все в бінокль, і трохи розчаровані. У цій ситуації їм треба буде трохи відігнати зграю і пристрелити вовка. Але тут сталося щось незрозуміле. З кущів вискочив маленький, білий клубочок, мовчки пробіг крізь всю зграю і не зупиняючись до свого господаря прибіг щасливий Снап.

Що ж, господареві довелося посадити Снапа в сідло і показати йому вовка. Але він зістрибнув з сідла і побіг слідом за зграєю. Хорти відразу оцінили силу цього чудовиська. Про всяк випадок вставши подалі від нього, вони намагалися гавкати не дуже сильно. Все-таки, вони розуміли, що небезпечно дратувати такого противника. І раптом, в цей момент з кущів вискочив маленький, білий клубочок. Чи став він зупинятися, щоб погавкати і налякати вовка? Не зупиняючись, мовчки, він пробіг крізь кільце і кинувся до вовка. Вовк зреагував миттєво. Він різко вдарив Снап усіма своїми іклами. Снап відлетів убік з прокусанним боком. Але що він робить? Він встає і, так само мовчки, знову кидається на вовка, цілячись йому в ніс. І вовк на мить затремтів. Цієї миті вистачило Снап, щоб вчепитися вовку в ніс мертвою хваткою. і коли битва нарешті закінчилася, на землі лежали вовк — могутній гігант — і маленька біла собачка, яка вчепилася в його ніс.
Він злегка загарчав, як видно, на прощання, лизнув господареві руку і замовк назавжди.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *