«Убити пересмішника» короткий зміст

«Убити пересмішника» — роман американської письменниці Харпер Лі, написаний у жанрі виховного роману.

«Убити пересмішника» короткий зміст

Книга починається з предка сімейства Фінч — Саймона Фінча. Будучи методистом, він втік від релігійної нетерпимості в Англії, оселившись в штаті Алабама, став багатий і, незважаючи на свої релігійні переконання, купив кілька рабів.

Основна історія відбувається протягом трьох років з моменту піку Великої депресії в вигаданому «втомленому від довгого життя» місті Мейкомбі, штат Алабама. Головна героїня — шестирічна Джин Луїза Фінч, яка живе зі своїм старшим братом Джимом і їхнім батьком Аттікусом, літнім адвокатом. Джим і Джин зустрічають хлопчика по імені Дилл, який щоліта приїжджає в Мейкомб до своєї тітки. Троє дітей бояться їх сусіда — затворника «Опудала» Редлі. Дорослі Мейкомба не наважуються говорити про Опудала, і протягом багатьох років мало хто бачив його. Діти розбурхують уяву один одного чутками про його зовнішність і причинами самітництва. Вони фантазують про те, як витягнути його з дому. Після двох літніх канікул з Ділла Джин і Джим виявили, що хтось залишав їм невеликі подарунки в дереві поряд з будинком Редлі. Кілька разів таємничий Опудало приділяє увагу дітям, але, до їх розчарування, ніколи не з’являється особисто.

Аттікус береться за завідомо програшну справу, щоб захистити Тома Робінсона, чорношкірого хлопця, який був звинувачений в згвалтуванні молодої білої жінки, незважаючи на те, що багато хто з громадян не підтримують адвоката. Інші діти дражнять Джима і Джин через дії Аттікуса. Джин хоче встати на захист честі свого батька, хоча він сказав їй не робити цього. Зі свого боку, Аттікус стикається з групою людей, які мали намір лінчувати Тома. Ця небезпека минула, коли Джин, Джим і Дилл соромлять натовп, змушуючи їх дивитися на ситуацію з точки зору Аттікуса і Тома.

Через те, що Аттікус не хотів, щоб діти були присутні на суді Тома Робінсона, Джин, Джим і Дилл сховалися на балконі. Аттікус встановлює, що обвинувачі (Мейелла і її батько, Боб Юел, міський п’яниця) брешуть. Також з’ясовується, що самотня Мейелла домагалася Тома, і її батько зловив і побив її. Незважаючи на істотні докази невинності Тома, присяжні засуджують його. Віра в правосуддя Джима і Аттікуса сильно підірвана, коли Том застрелений при спробі до втечі.

Незважаючи на перемогу в цій справі, репутація Боба Юела зруйнована, і він клянеться помститися. Він плює в обличчя Аттікуса на вулиці, намагається увірватися в будинок судді і загрожує вдові Тома Робінсона. Нарешті, він нападає на беззахисних Джима і Джин, коли вони вночі йдуть додому після шкільного Хеллоуіна. Хтось приходить на допомогу дітям. Таємнича людина несе Джима, у якого зламана рука, додому, де Джин розуміє, що це Опудало Редлі.

Шериф Мейкомба виявив, що Боб Юел був убитий в боротьбі. Шериф сперечається з Аттікусом про розсудливість Джима або відповідальності Опудала. Аттікус в кінцевому підсумку приймає версію шерифа про те, що Юел просто впав на власний ніж. Опудало просить Джин проводити його додому, і, після того як вона прощається з ним біля вхідних дверей, він знову зникає. Стоячи на ганку Редлі, Джин уявляє собі життя з точки зору Опудала і жалкує, що вони ніколи не дякували йому за подарунки, які він їм робив.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *