“Буба: мертвий сезон” скорочено

буба Барбара Космовська Короткий зміст

“Буба: Мертвий сезон” Б. Космовська скорочено читати можна за 20-30 хвилин. Короткий зміст “Буба: мертвий сезон” розповість про зміни в житті головної героїні.

“Буба: мертвий сезон” скорочено

Мартенси на пенсії
Останнім часом Буба була сама не своя, а все через Мілоша, а точніше його захоплення Ребеккою. Після того як він провів тиждень в таборі в Фінляндії, то в кожній його розмові тільки й чулося ім’я Ребекки. Він говорив про неї постійно і Буба розуміла, що програє їй по всім параметрам! Зрештою, вони з Мілошем зараз майже не спілкувалися і Буба перебувала в депресії. Так-сяк її намагався розворушити дідусь, але в нього це виходило не надто добре. Тут ще й Маньчаки прийшли! Пані Віолетта тішилась новим хвостом, що насправді був “причепним”, тобто шинйоном. А пан Вальдемар обговорював невдачі Бубиного тата на телебаченні. Врешті вони навіть виграли сьогодні партію в бридж!

Розпродаж почуттів
Вдома Бубу чекав черговий скандал. Мама знову витратила купу грошей на корсетики і стрінги. Буба якнайшвидше залишила “поле бою”, тобто вітальню, й зачинилась в кімнаті. Вона саме купила журнал “Врода+” на обкладинці якого було фото тої самої Ребекки. Буба вирішила відпустити Мілоша. Вона склала в коробку всі дрібнички, які нагадували про нього, поклала туди і журнал з Ребеккою, побажала їм щастя і винесла коробку геть.
Мама намагалась спокутувати свою провину через те, що на розпродажі “чомусь нічого не виявилось Бубиного розміру” і запропонувала разом сходити на шопінг.

Курс комп’ютерного лікування
Ситуація вдома все більше загострювалась. Мама з татом майже не спілкувались. Тато виглядав розгубленим і навіть не міг самостійно дібрати собі сорочки. Буба намагалась його втішити і якось допомогти, але їй це вдавалось не дуже. Тут ще й дідусь сказав, що шлюб як пасьянс – або складаться, або ні, а частіше він все-таки не складається.
Наступного дня в квартиру подзвонили. Виявляється привезли комп’ютер для дідуся Генрика. Батьки Буби почали протестувати проти цього, адже саме їм потрібно було заплатити за нього. Але дідусь пригрозив дати інтерв’ю журналу “Темні справи” про Марисю і Павла і батьки здались.

Шарлотка й ковбаска
Буба спекла шарлотку і поїхала в гості до Агати. Але подружки вдома не виявилось. Буба думала, що Агата вже мала б повернутися з табору, але її мама відповіла, що ні, але вона передасть Агаті вітання від Буби. Засмучена дівчинка повернулась додому, де баталії продовжувались. Цього разу батьки помирились і об’єднались проти дідуся – їм зовсім не подобалось його нове захоплення. Дідусь Генрик намагався щось довести, але лише повідомив, що записався в університет на курси для літніх осіб і зник в своїй кімнаті.

Зрази в цирку
От і почалась школа. В перший день навчання Буба йшла в школу як на страту. Біля самої школи вона побачила Йольку, яку на крутій тачці підвіз її новий хлопець – директор якоїсь фірми Ксавер. Звичайно Йольці ще необхідно сказати свому вже колишньому хлопцеві Пшемо Боксу про те, що вони вже не пара, але ж це такі дрібниці! В класі Редбулька представляла учням нового однокласника Сташека.
Після школи Бубу наздогнав Адась і розповів, що Агата знаходиться в центрі реабілітації для наркозалежних в який вона сама зголосилася поїхати після того, як поліція знайшла в її сумці наркотики і якісь крадені речі. Буба почала захищати подругу і через це вони з Адасем трохи посварилися.
Вдома на Бубу чекав дзвінок від Агати. Дівчата поговорили про проблеми і Буба попросила Агату написати їй. Мама в дивному вбранні циркової наїздниці зібралась презентувати нову книгу “Ув’язнені в сідлі”. Через її дивне вбрання батьки знову посварилися, а більше не через нього, а через пана Протека, який рекомендував Марисі одягнутись саме так.

Прородинна політика
Ввечері завітали Маньчаки на чергову партію в бридж. Вони повідомили надзвичайну новину – у них буде дитина! Усі просто заніміли від здивування, а дідусь Генрик почав жартувати що уже і так все помітно. Але Маньчаки вирішили всиновити дитину. Кпини дідуся над суперниками в бридж тільки продовжились і через це його відіслали в кімнату. Гри не вийшло. Та ввечері Буба сама прийшла до нього, щоб пограти. Але він був надто зайнятий комп’ютерними іграми й перепискою з Лавиною сексу, своїм новим інтернет-товаришем.

Новачок і Добавка
В школі Новачка не дуже приймали. Він був тихим і зовсім неспортивним, тому хлопці часто з нього глузували, але, на диво, йому було до цього зовсім байдуже й саме це подобалось Бубі.
Вдома Буба побачила, що ніхто знову не вигуляв Добавку і пішла з улюбленицею на прогулянку сама. В парку познайомилась з дивним чоловіком за п’ятдесят, що сидів на лавці й потягував пиво. Він виявився дуже ввічливим і одразу сподобав Добавку.

Інтернет-мода й лист від Агати
Маньчаки завітали на бридж і “похвалилися” не зовсім вдалими покупками з інтернету: надто дитячою бейсболкою пана Вольдемара і надзвичайно негарними чобітками пані Віолетти. Буба ледь досиділа до кінця партії в бридж, бо чекала поки зможе прочитати листа від Агати. Подруга писала, що зараз живе у тітки і відвідує заняття для наркозалежних. Вона підсіла на наркотики в травні, коли закохалася в Пйотра, який сам був наркоманом. Ще й ситуація вдома з батьком-п’яницею підштовхнула її до такого падіння. Але вона ніколи не була крадійкою. Зараз вона лікується і сподівається, що в неї все вийде, а Буба зможе залишитись її подругою. Бубі навіть соромно стало за те, що вона була такою неуважною до подруги і в своєму коханні зовсім забула про дружбу.

Завжди може бути гірше
Вдома черговий скандал. Тато також “прилип” до свого лептопа і став зовсім байдуже ставитись до своєї роботи у телекрамниці. В усіх своїх бідах він звинувачував дружину. Дідусь тим часом не втручався у ці сварки, бо повністю опинився в тенетах світової павутини. Тут ще й Олька прийшла й повідомила, що вона знову вагітна, а в неї контракт з модельною агенцією! До того ж потрібно віддати Францішека в садочок, а в них так мало грошей! Останню проблему взялась вирішувати Бартошова – вона обіцяла опікуватись Францішеком.

Патронові нещасливо закоханих
Буба вирішила спитати Стася як йому зміна його прізвиська з Нового на Сироту. Він відповів,що йому навіть трохи подобається. Бубу така повідінка однокласника дивувала і водночас подобалась.
Раптом Мілош запросив дівчину на прогулянку до Котанського гаю в суботу. Буба одразу ж погодилась і всі уроки складала список того, що ж потрібно встигнути до суботи.
Тим часом вона краще познайомилась із чоловіком з парку. Він захистив Добавку від малого хулігана і за це Буба була йому щиро вдячна. Його звали Клеменсом.

Канарка в блиску слави
Буба готувалась до прогулянки з Мілошем і тому вирішила сходити в перукарню, щоб щось змінити. На жаль, фарбування вийшло зовсім невдалим і природній шоколадний колір волосся Буби зник під жовтою фарбою, яка зовсім їй не личила. Вдома всі були просто шоковані з Бубиного вигляду, а мама навіть щиро поспівчувала доньці. В школі Мілош недоречно засміявся і назвав її канаркою-переростком, до того ж відмінив прогулянку, бо з ним погодилась піти Ребекка.

Два тести на мужність
Від тієї суботи минув тиждень. Ніщо не нагадувало про колишні плани, окрім жовтого волосся Буби. Мілош звернувся до дівчини по допомогу – хотів, щоб вона підготувала замість нього експеримент з фізики, він бо на вихідних буде зайнятий з Ребеккою… Але несподівано Буба йому відмовила. Це була її маленька перемога! Нарешті Мілош зрозумів як по-дурному вчинив з Бубою і навіть перепросив у неї.
Дорогою додому Бубу зустріла Йолька і запросила в піцерію. Тут дівчина почала пропонувати Бубі стати її асистенткою і продавати косметику разом з нею. Але, на щастя, Буба тактовно відмовилась.

Чесна роздача
Буба хотіла дізнатись як там справи у дідуся з Лавиною сексу, але він не дуже хотів зізнаватись. Він запропонував онуці чесну роздачу – вона приготує свою смачну яєчню з беконом і зеленню, а тоді він їй все розповість. Почувши замах яєчні з кухні тато теж захотів такої смакоти. Обідали разом і раптом тато згадав, що в гості має приїхати його мама – баба Рита.

Сестринські душі
Олька прибігла сповістити новину – її таки взяли на роботу в модельну агенцію. Вона була страшенно щаслива! Звичайно ж вона нічого не казала своєму шефові про вагітність, якось потім, пізніше. З її опису Буба зрозуміла, що її шефом є не хто інший, як Ксавер, хлопець Йольки. Це неабияк засмутило Ольку і вона швиденько покинула Бубу.
Дідусь таки розповів Бубі про свого інтернет-друга, а точніше, як він думав, подружку. У них виявилось чимало спільного і дідусю все більше й більше подобалось з нею спілкуватись. Звичайно він і сам прикидався чемненькою жіночкою і це його страшенно тішило.

Костюм для Сталіна
В школі Адась по секрету повідомив Бубі новину про те, що повертається “та наркоша”. Буба захищала подругу і знову посварилася через це з Адасем.
Пан Клеменс, Бубин знайомий з парку розповів їй історію про те, як його ошукав Сталін (прізвисько таке) грою в карти і відібрав не тільки усі гроші, а й найкращий (і єдиний) його костюм. Буба запропонувала відігратися, але пан Клеменс суворо їй заборонив. Та Буба від цієї думки відмовлятись не збиралась.

Правління королеви вітамінів
Приїхала баба Рита і всі в домі зрозуміли, що про хорошу їжу можна надовго забути. Вона тут же взялась за приготування виключно корисних і вітамінних страв. Ще й почала сваритись з Марисею і Павлом. Дідусь Генрик не забував над нею кепкувати.

Пандемія в школі й за столом
Користуючись нагодою – голодом, причиною якого стало здорове харчування баби Рити – Буба вирішила доставляти їжу домашнім (татові і дідусеві, які не відлипали від комп’ютерів) з місцевого фастфуду, ще й брати за доставку п’ять злотих.
В школі її чекала грізна перевірка з біології вчителькою на прізвисько Пандемія, але Бубу це зовсім не хвилювало. Вона цілком була зайнята проблемами вдома.
Під час чергової прогулянки з Добавкою Буба запитала у Клеменса коли саме Сталін буває в барі “Малий Рисьо”. Довідник цікавих фактів та корисних знань. Він ще раз намагався її відмовити від зустрічі з цим шахраєм, але дівчинка стояла на своєму.

Операція “Горобинівка”
Маньчаки попросили пана Генрика допомогти їм в усиновленні дитини. Їм потрібно було підтвердити, що вони піклуються про нього, щоб їм могли довірити дитину. Дідусь Генрик погодився, але за пляшку Горобинівки. Наступного дня Маньчаки приїхали по нього вранці. Буба з нетерпінням чекала їхнього повернення навіть не знаючи чого очікувати. Ввечері Маньчаки привезли дідуся і вже з вікна кухні Буба побачила, що він ледь не тікає від Маньчаків. Виявилось, що він все зіпсував, бо розповів чисту правду – про їхню гру в бридж і постійне суперництво, підкуп Горобинівкою, кпини і глузування, – загалом зовсім не те, чого сподівались Маньчаки. Розлючені вони поїхали геть.

Ролі роздано
Буба знову зустрілась з паном Клеменсом і повідомила йому, що має твердий намір зіграти зі Сталіним у бридж. Вона попросила його передати Сталіну це її бажання. Хоч як пан Клеменс цього не хотів, а все ж погодився.
Вдома на Бубу чекала велика несподіванка – роман її мами “Ув’язнені в сідлі” вирішили екранізувати! Мама просто не тямила себе від щастя! Вони навіть помирились з татом! Такого Буба ніяк не очікувала.

Несподіванка на цвинтарі
Першого листопада Буба разом з Сиротою пішли на цвинтар. Зазвичай дівчина ходила туди разом з дідусем, але тепер він був зайнятий виключно комп’ютером. Несподівано для себе вона побачила Ольку разом з Ксавером. Це їй дуже не сподобалося. Вдома вона намагалась поговорити про це з дідусем, але він знову був зайнятий перепискою з Лавиною. Буба вже не могла цього терпіти тому, нарешті, сказала все, що про це думає. Дідусь зрозумів свою помилку і перепросив. Тут прийшла сама Олька. І вона збрехала – сказала, що ходила на цвинтар з Францішеком. Мама повідомила старшій дочці про екранізацію свого роману і Олька одразу захотіла отримати в ньому роль. Мама пообіцяла домовитись про це.

Кому Рив’єра, а кому й кар’єра
Йолька повідомила Бубі, що Ксавер запропонував їй провести відпочинок на закордонній Рив’єрі. Дівчина просто світилась від щастя. Буба ж була занепокоєна відвідуваністю уроків Сиротою – останнім часов він став забагато пропускати. Тому Буба запропонувала йому послухати диски в неї вдома і він радо погодився. Вдома ж дідусь і далі переписувався зі своїм другом Лавиною. Так, під цим ніком також ховався чоловік. Пан Генрик саме нарадив йому налагодити стосунки з сім’єю, чим його товариш власне і зайнявся. До Буби прийшов Сирота. Вона зібралась духом і сказала йому, що переживає через його погане відвідування уроків, в нього можуть бути проблеми. Але Стась завірив її, що проблем не буде й у нього все під контролем.

Ера сімейної катастрофи
Вдома, попри тимчасове примирення мами й тата, спокійно не було. Дідусь нудився без свого друга Лавини, бабця Рита продовжувала годувати всіх корисною їжею, а Олька приголомшила новиною, що Роберт йде від неї! Разом почали вирішувати цю сімейну драму. Виявилось, що Роберт ревнує дружину до Ксавера. Після спільних умовлянь і заспокоєнь подружжя помирилось.

День Народження
Мілош покликав Бубу на День народження. Буба здивувалась собі: ще недавно вона готувалась би до цієї події тижнями, а тепер вона навіть не знала чи варто йти. Все ж вирішила піти. Довго обирала подарунок і підписувала листівку. В Мілоша вона виявила, що лише вона одна і є гостею. Це було схоже на побачення. Мілош перепросив у неї через те, що між ними сталось. Буба давно його пробачила, але тепер зовсім не уявляла їх разом.

Перша сутичка зі Сталіним
Нарешті бабця Рита вирішила повертатись додому. Усією родиною допомагали збирати їй речі, а тато навіть погодився підвезти її до вокзалу. Якраз в цей вечір прийшов пан Клеменс і повідомив Бубі, що завтра ввечері її чекатиме Сталін.
Наступного вечора Буба йшла на зустріч зі Сталіним. Він прийняв її дуже скептично і вже подумки рахував її гроші. Але на диво Сталіну і всій компанії “Малого Рисьо” Буба виграла! Він зажадав відігратись і дівчинка, ніби знехотя, погодилась.

Бриджевий турнір у “Малому рисеві”
Життя Буби розділилось на денне і нічне. В школі помітили недосипання дівчини і почали робити зауваження. Сирота турбувався про її здоров’я. Вдома ж була ще одна катастрофа – розгромні рецензії на мамин роман, той самий, що мають екранізувати. Але тепер Буба цим не надто переймалась. Головним був турнір. День за днем вона вигравала у Сталіна. Врешті вона забажала костюм. Це був вирішальний “бій”.
Вночі тато приїхав у відділок забирати Бубу. Якраз після її виграшу бар “Малий Рисьо” “накрила” поліція і забрали всіх разом з Бубою. Але це були дрібниці. Дівчина була надзвичайно рада своїй перемозі і навіть допити домашніх не зменшили її радості.

Щасливі зустрічі
Настав грудень і все довкола було вкрите снігом. Буба почала думати про подарунки рідним. Дорогою до школи вона зустріла пана Клеменса, який подякував їй за виграний костюм і подарував намисто, ще й переказав вітання від усіх відвідувачів “Малого Рисьо”.
І це була не єдина приємність цього дня. До школи нарешті повернулась Агата. Подруги не могли наговоритись! І врешті ще одна новина – Стась йде зі школи. Виявляється він вже давно є студентом університету інформатики, а тепер його преміювали за успіхи стипендією і він їде в Америку! Буба була щиро рада за друга.
Вдома ж відбувалось щось дивне. Дідусь зібрався на зустріч з Лавиною сексу, а тато – на зустріч з якимсь редактором. Але тут у Буби зародились підозри і вона, аби їх перевірити, полізла в комп’ютери до дідуся й тата. Виявляється вони увесь цей час переписувались один з одним! Їхнього повернення Буба чекала з нетерпінням. Повернулись вони разом, але своєї зустрічі не видали. Кожен лиш сказав, що зустріч була вдалою.

Погода якраз для дружніх розмов
До Буби прийшла в гості Агата. Нарешті дівчата провели час удвох балакаючи про все на світі.
В школі Буба помітила, що Йолька якось дивно виглядає – занадто вже засмучена. Дівчата пішли в піцерію і там Йолька розповіла, що лишилась без хлопця. Ксавер сідає до в’язниці! Буба як могла втішала подругу. І, насправді, їй це добре вдалося.
Додому прийшли Маньчаки. Вони повідомили, що перенесли усиновлення на більше теплу пору року – тепер-бо занадто холодно, віруси усілякі, алергії.

День шахрая
Повертаючись додому після школи Буба почула мамин плач. Цього разу привід більш ніж серйозний – ніякої екранізації роману не буде, пан Протек виявився звичайним шахраєм. Він зовсім ніякого стосунку до кінематографу не мав! Мама була в розпачі. Тут ще й Олька прийшла і повідомила, що Ксавер виявився аферистом. Уся його агенція – просто фікція. Мама й донька втішали одна одну.
Тато поділився з Бубою дивними спостереженнями – хтось щоранку чистить його машину, до того ж хтось лишив прямо перед дверима гарну ялинку. Буба здогадалась, що це робить пан Клеменс. Зустрівши його дівчинка йому щиро подякувала.

Весільне плаття для Супермена
В свят-вечір Буба з друзями зібрались в піцерії. Тут були Мілош і Стась, Агата і Йолька. Остання, до речі, вже зовсім не сумувала – вона знайшла нового хлопця. Друзі обмінялись подарунками і пообіцяли один одному зустрічатись так кожного року.
У Буби вдома на свят-вечір завітали Маньчаки і повідомили, що вирішили одружились, а точніше обвінчатись, а свідками запрошували до себе Бубиних батьків – Марисю й Павла.

Троянда замість коропа
Вся родина святкувала Різдво. На диво всі були щасливі. Прийшли й Олька з Робертом. Вона повідомила, що підписала контракт на зйомку в передачі “Щаслива вагітність”. Почали обмінюватись подарунками. Пан Генрик подарував дочці й тестю поїздку в Грецію. Він назбирав грошей і вирішив зробити приємне Марисі і Павлу, та й собі, до речі. Буба ж отримала від Мілоша найкращий подарунок – яйце лежня, за яким вони так довго полювали. Дівчина всерйоз задумалась над їхніми стосунками.

Автор переказу: cup_of_flowers

Переказ надано лише для сайту dovidka.biz.ua від 8 липня 2019

Аудіокнига “Буба” скорочено

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Морозов Денис 8-А

  Я прочитал

  Відповіcти
  1. некит бараконет

   да

   Відповіcти
 2. троль

  спасибо за переказ

  Відповіcти
 3. Реально дно

  позор, не полная история

  Відповіcти
  1. пуля

   да пошёл ты, этих книг хулиард задали, лето не резиновое, автор пересказа реально спасает

   Відповіcти
   1. Жаба

    Согласен

    Відповіcти
 4. Нікита Рибалко

  Спасіба всьо почитал я б себі поставіл б 12 бо я отлычнык

  Відповіcти
  1. Я Твой Учиетлю

   тебе 2

   Відповіcти
  2. не важно хто

   писать научись

   Відповіcти
 5. Я

  Привет

  Відповіcти
  1. Я

   Привет

   Відповіcти
   1. не важно хто

    допобачення

    Відповіcти