“Енн із Зелених дахів” дуже скорочено (переказ)

енн із зелених дахів скорочено Короткий зміст

“Енн із Зелених дахів” скорочено читати українською варто, щоб дізнатися головні події твору. Це дуже стислий переказ.

“Енн із Зелених дахів” дуже скорочено 

Енн із Зелених дахів – роман канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері 1908 року. Інша назва  – «Аня з Зелених мезонінів»

Аню Ширлі, 11-річну сироту з вигаданої громади Булінбрука, Нова Шотландія (прототипом є діюча громада в Новому Лондоні) відправляють на острів Принц Едуард, після того як все її дитинство пройшло в дитбудинках та будинках прихистивших її.

Марілла і Метью Касберт, самотні брат і сестра по 50 і 60 років, вирішують усиновити хлопчика з дитбудинку, щоб він допомагав Метью на їх фермі. Вони живуть в будинку з назвою «Зелені дахи» в селі Авонлеї на острові Принца Едуарда. Через непорозуміння дитбудинок відправляє до них Енн.

Енн описується як яскрава і швидка, вона завжди бажає догодити, балакуча дівчинка, і з дуже багатою уявою. У неї бліде обличчя з веснянками, і зазвичай заплетене руде волосся. Марілла спочатку хоче повернути Енн в дитбудинок, але вже через кілька днів дозволяє їй залишитися. Марілла відчуває, що вона може добре вплинути на виховання Енн. Також вона дізнається, що в разі повернення Енн, її візьме інша досить неприємна жінка з міста.

Як дитина з багатою уявою, Енн отримує задоволення від життя і швидко звикає до життя у дружньому селі. Балакучість Енн спочатку доводить до сказу Марілла, а Метью відразу розташовується до неї. Енн каже, що вони «споріднені душі».

У книзі перераховуються досягнення і пригоди Енн: сільська школа, де вона швидко стала кращою ученицею; дружба з Діаною Баррі (її найкращою подругою); її багатообіцяючі літературні амбіції; і, нарешті, її суперництво з однокласником Гільбертом Блізом, який дражнить її за рудий колір волосся. За це він заробляє її миттєву ненависть, хоча і вибачався багато разів. Через якийсь час Енн розуміє, що більше не ненавидить Гільберта, але так і не розмовляє з ним.

Енн із Зелених дахів аналіз

Також книга розповідає про пригоди Енн в спокійному і старомодному Авонлеї. Епізоди включають її ігри з друзями (Діана, Джейн Ендрюз і Рубі Джіліс), сварки з неприємними сестрами Пай (Герті і Джоси), і домашні казуси, як, наприклад, перефарбування волосся в зелений колір (хоча повинен був вийти чорний) або споювання Діани (випадково давши їй порічкове вино, думаючи, що це малинова наливка).

У п’ятнадцять Енн вирушає до Королівської Академії, щоб стати вчителькою. З нею відправляються також Гілберт, Рубі, Джосі, Джейн і ще кілька студентів. Вона отримує ліцензію на викладання за один рік, в той час як інші вчаться два. Енн отримує стипендію Евері, яку дають найкращим студентам в Англії. Це досягнення дозволить їй отримати ступінь бакалавра мистецтв в вигаданому Редмонд коледжі (прототип справжнього університету Далхаузі), який знаходиться на її батьківщині в Новій Шотландії.

Під кінець книги вмирає Метью в результаті серцевого нападу, після того як дізнався, що всі їхні гроші втрачені в результаті банкрутства їх банку. Через любов до Марілл і Зелених Дахів Енн відмовляється від стипендії, щоб залишитися вдома і допомагати Марілл, у якої пропадає зір. Вона планує викладати в школі Кармоді, яка найближче знаходиться до дому Марілла, і по вихідним відвідувати її. Після того як Гілберт дізнається, що Енн хоче бути ближче до Марілла після смерті Метью, в знак дружби він звільняє своє місце вчителя в школі Авонлеї і переводиться в школу Вайт Сендс. Після цього вчинку Енн і Гільберт стають хорошими друзями, і Енн очікує нового «повороту долі».

“Енн із Зелених дахів” короткий зміст Ви можете доповнити улюбленими моментами з книги.

Оцініть статтю
Додати коментар