Характеристика професора Хіггінса

пігмаліон коротко Твори

Цитатна характеристика образу Хігінса з твору “ПігмаліонБернарда Шоу допоможе розкрити внутрішній світ героя, визначити риси його характеру. Характеристика образу Хіггінса допоможе скласти його портрет.

Характеристика Генрі Хіггінса

Професор Хігінс – це головний герой п’єси “Пігмаліон” Бернарда Шоу.

Професор англійської фонетики Генрі Хігінс, укладач “Універсального алфавіту Хігінса”, самовпевнено вважає себе новим Пігмаліоном, котрий створив прекрасну Галатею –  тобто зробив “чарівну леді” з малопривабливої квіткарки Елізи Дулітл. Він уклав парі з своїм приятелем про те, що йому вдасться за півроку здійснити ці зміни.

У п’єсі професор Хігінс описаний як міцний чолов’яга 40 років. У його одязі переважає чорний колір, що говорить про його внутрішню суворість та педантичність. Хоча насправді професор Хігінс – “велика дитина”, як писав Бернард Шоу. Він не соромиться правдиво висловлювати свої емоції. До того ж він каже сам про себе: «Я не завжди висловлююсь, як єпископ». Усі вже звикли до його добродушності. У цьому він схожий на Елізу.

Чоловік заробив статок, навчаючи багатіїв правильної вимови: «Якби ти знала, як цікаво майже повністю змінити людину, наділивши її зовсім іншою мовою». Генрі не шкодує коштів, власного таланту та часу для досягнення своєї мети: «А я тільки про Елізу й думаю», «Це дівчина – найцікавіший із моїх експериментів. Зараз ми тільки нею й живемо».

У характері героя уживаються грубість і елегантність. Він – людина розумна, добре освічена, але для нього всі люди не такі цінні, як наука. Експеримент завершився успіхом – в Елізі ніхто й не впізнав бідної квіткарки. Хігінс не приховував радості, але не тому, що був захоплений успіхом учениці, а тому що виграв парі, довівши свою ідею.

Отже, професор Хігінс особисто для мене дуже нестандартний і неоднозначний герой. З одного боку, він допоміг бідній дівчині стати кращою, але по закінченню експерименту Хігінс про неї забуває: «Житиме, як ій захочеться».

Тому автор, називаючи свого героя Пігмаліоном, іронізує. Адже він не створив Елізу, а тільки розкрив її єство.

Автор: Тимофій Супрун з Каховки

Слухати аудіокнигу “Пігмаліон” (скорочено)

Оцініть статтю
Додати коментар