Проспер Меріме цікаві факти

проспер меріме Цікаві факти про відомих людей

Проспер Меріме цікаві факти з життя (біографії) французького письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.

Проспер Меріме цікаві факти 

Вільнодумець, атеїст, ненависник всього реакційного – і своя людина в родині імператора Наполеона III, сенатор Другої імперії; світський денді і самовідданий роботяга; плідний автор праць з історії, в тому числі про Україну, історії мистецтва, історії літератури, археології, етнографії та ін. – і творець нечисленних художніх творів.

Батько мріяв, щоб Меріме став адвокатом, і він освоїв цю професію. Але захоплюється літературою, поповнює свої знання, вивчаючи грецьку, іспанську, філософію, англійську літературу, знайомиться з окультними науками.

На літературній ниві Меріме дебютував дуже рано, коли йому було всього 20 років.

Дружив з Стендалем. Був знайомий з Гюго, Лістом, Делакруа, а також з Тургенєвим

Працюючи у французькому адміралтействі головним інспектором історичних пам’яток, Меріме багато подорожує і створює описи своїх подорожей (в Грецію, Іспанію, Туреччину і Францію), в яких проявляє себе як прекрасний історик і знавець археології.

Під час революції 1848 року в мундирі національного гвардійця захищав «порядок».

Влітку 1853 року Меріме призначають сенатором. Меріме відіграватиме в сенаті досить скромну роль. За сімнадцять років він лише тричі брав там слово. У серпні 1860 рік стає командором ордена Почесного легіону.

Меріме познайомив Францію з російською літературою, він перекладав твори Пушкіна, Гоголя, Тургенєва.

Спільно з Тургенєвим Меріме випустив збірник перекладів його творів “Московські новели” (1869), а також переклав на французьку (прозою) лермонтовскую поему “Мцирі”. З Тургенєвим письменник листувався російською.

Жив дуже самотньо. Після смерті батька він більше п’ятнадцяти років прожив удвох з матір’ю. У 1852 році Анна Меріме померла. У Проспера не було ні сестер, ні братів. Він не був одружений.

Оцініть статтю
Додати коментар