“Тигролови” образи (герої та характеристика)

тигролови образи характеристика героїв 11 клас

Образи роману “Тигролови” мужні, вони уособлюють український народ, який намагалися знищити протягом багатьох століть. Характеристика головних героїв – Григорія Многогрішного, Наталки, Медвина, родини Сірків допоможе розкрити їх образи.

“Тигролови” характеристика героїв 

Герої роману “Тигролови”: молодий український інженер-авіатор Григорій Многогрішний, родина Сірків – Денис Сірко, Сірчиха та їх діти Гриць та Наталка, майор НКВС Медвин.

“Тигролови” образ Григорія Многогрішного

Григорій Многогрішний постає перед читачем сильною і незламною людиною від самого початку твору: за згадками ма­йора Медвина, він не зламався на допитах, які більше схожі були на якісь середньовічні тортури, втік із потягу, вижив у тайзі… У романі Григорій Многогрішний сам формулює своє життєве кредо: «Ліпше вмирати, біжу- чи, ніж жити, Гниючи!»

Головний герой роману “Тигролови” не тільки відчайдушний сміливець, але й мудра людина, здатна і до розмірковувань, і до глибокого почуття кохання, він багато розмірковує про долю України, постає людиною чуйною та пристрасною у почутті до Наталки.

“Тигролови” образ Наталки

Наталка — дівчина, у якій поєднуються рішучість, готовність до випробувань і водночас чуйність, чемність. На мою думку, Наталка — надзвичайно сильна людина, яка сильна й у роботі, й у стосунках із людьми.

образ наталки тигролови

“Тигролови” образ родини Сірків

Родина Сірків — узагальнений образ родини українців, які переселилися на Далекий Схід. Вони загартовані та рішучі, бережуть свої традиції, пам’ятають історію свого роду, живуть за моральними приписа­ми, що дали їм їхні діди-прадіди, які жили на Україні та козакували.

родина сыркыв тигролови

"Тигролови" образи (герої та характеристика)

“Тигролови” образ потяга (ешалону)

Ешелон зображено у романі символічно в образі дракона, який летить. Найімовірніше, цим образом-символом Іван Багря­ний хотів підкреслити силу ідеологічної системи, яка має владу над жит­тям людей, використовує цю владу не на добро людям, а на їх винищення. Ешелон зображено в образі дракона ще й тому, що картина, коли чи не тисячі людей перевозять для ув’язнення невідомо за які гріхи, — картина не реальна, протиприродна, фантастична; дракон також є образом непри­родним, хоча й сильним, але його сила спрямована на зло. 1, крім того, дракон має бути переможеним, як цс завжди буває у легендах…

“Тигролови” образ Медвина

Майор Медвин є втіленням системи політв’язниць, енкаведист- ських катівень. Він постає людиною жорстокою, безсердечною, але добре усвідомлює, що Григорій Многогрішний сильніший за нього морально. Медвин згадує історію допитів Многогрішного, коли той не тільки не зі­знався в інкримінованих йому «злочинах», але й жодного разу не попросив пощади, не виявив слабкості. Медвин мав силу замордувати Григорія до смерті фізичної, але не мав сили перемогти його морально.

"Тигролови" образи (герої та характеристика)

Характеристика образів роману “Тигролови” допоможе зрозуміти внутрішній світ кожного героя.

Іван Багряний “Тигролови” переказ (1 і 2 частина)

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Vovan

  Згідний

  Відповіcти
  1. 6асик

   красава

   Відповіcти
 2. Зеркало душі

  Сам твір був би цікавий в 18-19 ст і раніше але зараз це просто скукота прийшлось себе пересилити щоб його дочитати не рекомендує його читати по добрій волі тим більше!

  Відповіcти
  1. Олексій

   Можливо, вам не дано зрозуміти цей твір, прочитав його ще в 10 класі із превеликим задоволенням. Та й події розгортаються напочатку 20 ст.

   Відповіcти
 3. Павло Петрович

  База

  Відповіcти