«Лускунчик і Мишачий король» скорочено

Лускунчик і мишачий король скорочено Короткий зміст

«Лускунчик і Мишачий король» – казка Е. Т. А. Гофмана, опублікована в 1816 році, короткий зміст нагадає головні події та сюжет твору.

«Лускунчик і Мишачий король» скорочено аудіокнига

«Лускунчик і Мишачий король» скорочено (детальний переказ)

Ялинка
У переддень Різдва діти радника медицини Штальбаум Марі та Франц чекали подарунків.
Вони знали, що подарунки будуть чудовими, особливо від хресного, радника суду Дроссельмейера, який був людиною непоказною, але дуже вмілим майстром, здатним створити найдосконалішу механічну іграшку і відремонтувати будь-який годинник.
Від батьків Франц чекав нових солдатиків і коня, а Марі ляльку.
Коли зовсім стемніло, задзвеніли дзвіночки та дітей запросили в кімнату з ялинкою.

Подарунки
Подарунки, які були складені навколо ялинки були чудовими – солдатики і кінь, ляльки та сукні, посуд і багато іншого.
Коли захват дітей пройшов їм показали і подарунок Дроссельмейера – величезний замок в якому грала музика і ходили іграшкові чоловічки. Навіть сам Дроссельмейер там був, він визирав з дверей замку.
Правда хлопчику не сподобалося, що чоловічки роблять весь час одне і те ж.

Улюбленець
В цей час Марі помітила на столі з подарунками чудового чоловічка. Одягненого охайно і з довгою косою. Ця іграшка Марі особливо сподобалася і вона запитала у тата, що за чоловічок стоїть під ялинкою.
Тато відповів дівчинці, що це людина з роду Лускунчиків. Він буде розгризати ним горіхи за столом.
Марі спробувала давати Лускунчику невеликі горіхи і він відмінно розгризав їх.
Але Франц став штовхати в Лускунчика найбільші  горіхи і раптом пролунав тріск і кілька зубів Лускунчика випали.
Марі було шкода Лускунчика, тому вона підв’язала йому щелепу стрічкою і підібрала випавші зуби.

Чудеса.
У вітальні Штальбаум стояла величезна шафа, де зберігалися всі іграшки. На нижніх полицях ляльки і гусари, а на верхніх – чудові іграшки Дроссельмейера.
Того вечора, Марі укладала Лускунчика спати. Вона попросила ляльку Клархен поступитися Лускунчику місцем, тому що той був пораненим.
Марі вже зібралася йти, але раптом годинник почав бити північ і грати дивну пісню про мишей. З нього замість сови виглянув радник Дроссельмайер, а з усіх щілин полізли сірі мишки.
Марі притулилася до шафи і з жахом спостерігала. як з-під підлоги вибирається семиголова миша, з коронами на кожній голові.
Вона притулилася до скляних дверцят шафи рукою і вони тріснули. Уламки скла посипалися на підлогу.
В цей час іграшки в шафі ожили. Лускунчик став збирати лялькове військо на війну з мишами. Ляльки охоче йому підпорядковувалися і називали своїм королем.
Лускунчик стрибнув з полиці на підлогу і міг би розбитися, але лялька Клархен підхопила його на руки – вона була закохана в Лускунчика.
Клархен хотіла повісити на Лускунчика свій пояс, але той відсторонився і пов’язав на руку стрічку Марі, якою була підв`язана його щелепа.

Битва.
На підлозі розгорілося справжня битва. Солдатики Фріца марширували, з гармати обстрілювали мишей драже і пряниками. Миші атакували, вводили в бій нові сили і незабаром зім’яли правий фланг.
Але на лівому ляльки трималися і вірили в перемогу. Там оборона очолювалася китайськими імператорами, в підпорядкуванні яких були тунгуси, мавпи, трубадури.
Але і там миші прорвалися, і ось уже мишачий король тіснить Лускунчика. Гусари Фріца боягузливо біжать, а миші оточують Лускунчика.
Марі кидає туфельку в мишей, лунає сильний дзвін і вона падає, втративши свідомість.

Хвороба
Марі приходить до тями в ліжку. Вона сильно порізалась склом від шафи і могла померти від втрати крові, якби мама вчасно не знайшла дівчинку в вітальні.
Марі говорить про мишей і Лускунчика, але всі вважають, що вона просто марить.
Коли приходить хресний Дроссельмайер, Марі накидається на нього з докорами. Вона вважає, що хресний допомагав мишачому королю, а хресний співає мишачу пісню.
Всі з подивом дивляться на хрещеного, а той пояснює, що цю пісню він часто співав дітям.
Потім Дроссельмайер дістає Лускунчика і Марі бачить, що той знову цілий, а зуби у нього краще колишніх.
Дроссельмайер не дав Лускунчику шаблі, але сказав, що шаблю чоловічок має дістати сам.
Дроссельмайер розповідає казку.

Казка про твердий горіх
В одному королівстві народилася принцеса Пірліпат і всі були щасливі. Принцеса росла дуже красивою.
Одного разу в палаці зібралося багато гостей і король попросив королеву приготувати її фірмову ковбасу. Королева пішла на кухню і зайнялася приготуванням. Але коли вона обсмажувала сало, з’явилася Мишільда, мишача королева, і попросила сала.
Королева була доброю жінкою і дала Мишільді ​​трохи сала, але тут набігло безліч родичів Мишільди ​​і розтягнули більшу частину сала.
Королева абияк розподілила сало по ковбасі та віднесла її королю. Але Король став сумувати, тому, що в ковбасі було мало сала.
Він дізнався, що винна в тому була Мишільда ​​і велів раднику Дроссельмайеру створити мишоловки.
У ці мишоловки попалися і сім синів Мишільтди, і її тітоньки, і куми. І всі вони були страчені. Мишільда ​​лютувала і обіцяла помститися.

Продовження казки про твердий горіх
Знаючи мстивий характер Мишільди, королева наказала охороняти принцесу Пірліпат декільком нянькам, і обов’язково з котами. Але одного разу одна з няньок заснула, а коли прокинулася, то кота на колінах не було. Няньки побачили, як Мишільда ​​підіймається над принцесою і закричали.
Мишільда ​​втекла, але принцеса перетворилася в потвору.
Король чомусь звинуватив в тому що сталося Дроссельмейера і наказав протягом місяця знайти спосіб врятувати принцесу. Місяць підходив до кінця, а Дроссельмейер все ще не знав, як зняти чари з принцеси.
І ось одного разу він побачив як весело принцеса клацала зубами горіхи. Дроссельмейер був у захваті, він звернувся до свого друга, звіздаря, який склав гороскоп принцеси й дізнався, що врятувати її може тільки горіх Кракатук, який неможливо роздавити, і молода людина, яка розгризе цей горіх, подасть його принцесі та відступить на сім кроків, не озирнувшись і не спіткнувшись.
Дроссельмейер доповів про те королю, але так само сказав, що спосіб відомий, але ні молодої людини, ні горіха поки немає. Король розгнівався і відправив Дроссельмейера і астролога в мандри за горіхом.

Кінець казки про твердий горіх.
П’ятнадцять років поневірялися по різних країнах Дроссельмейер і Звіздар, але ніяк не могли знайти горіх Кракатук. Тоді їм спала на думку ідея – не мандрувати десь далеко, а пошукати горіх в рідному Нюрнергі.
Вони повернулися і Дроссельмейер розповів про свою біду двоюрідному брату. І той сказав, що горіх Кракатук у нього. Він купив його давним-давно, коли цілий мішок горіхів розчавила важка фура і тільки один горіх уцілів.
Це був дійсно горіх Кракатук, але потрібно було ще знайти молодого чоловіка. На подив Дроссельмейера, цією людиною виявився син його двоюрідного брата, гарний молодий юнак.
І ось все було готове до того, щоб зняти чари з принцеси. Безліч молодих людей зламало собі щелепи, намагаючись розколоти Кракатук, коли вперед виступив молодий Дроссельмайер. Він легко розкусив горіх і подав його принцесі. Та з’їла горіх і тут же стала красивою. Дроссельмайер відступав на покладені сім кроків, коли йому під ногу кинулася Мишільда ​​і молодий Дроссельмайер оступився.
І чари перейшли на нього. Замість красивого юнака він став виродком, Лускунчиком. Він розчавив Мишільду, але було пізно.
Звичайно ж принцеса відмовилася вийти заміж за таке страховисько. А король розсердився на Дроссельмайера і прогнав його.
У гороскопі Дроссельмайер прочитав, що Лускунчик буде звільнений від чар якщо вб’є сина Мишільди ​​і якщо його полюбить прекрасна дама.

Дядько і племінник
Коли Марі одужала вона стала багато часу проводити біля шафи і розмовляла зі Лускунчиком, не чекаючи, що він їй відповість. Але одного разу тонкий голосок проспівав їй дзвіночками “Марі, я буду твій”.
Марі сказала Дроссельмайеру, що знає, що її Лускунчик – його племінник, розповіла про лялькову битву з мишами і запитала, чому Дроссельмайер не допоможе Лускунчику.
Дроссельмайер відповів, що тільки сама Марі може допомогти Лускунчика.

Перемога
Мишачий король став дошкуляти Марі. Погрожуючи загризти Лускунчика, він вимагав від Марі віддавати йому цукерки, марципан, цукрових лялечок.
Батьки Марі не знали що робити з мишами. Вони поставили навколо кілька мишоловок, які приніс Дроссельмайер, але миші не зникли.
Марі плакала і теж не знала, що робити. Але одного разу, вона помітила на Лускунчику криваву пляму, яка залишилася ще з тієї пам’ятної битви і почала відтирати його. Раптом Лускунчик потеплішав і ворухнувся. Він насилу попросив дати йому шаблю.
Марі не знала де взяти шаблю, але їй допоміг Франц, який переживав через поведінки своїх гусар під час битви, бо вони боялися. Він дав Марі шаблю кірасирського полковника і Марі віддала шаблю Лускунчику.
На наступну ніч Марі почула дивний звук і подумала, що це мишачий король. Але це був Лускунчик, який приніс їй сім корон мишачого короля, і оголосив, що вбив чудовисько.

Лялькова царство
Лускунчик запросив Марі в лялькове царство. Вони піднялися по сходах через рукава шуби в шафі і Марі опинилася на льодяниковому  лузі.
Марі і Лускунчик пройшли через Різдвяний ліс, Апельсиновий струмок, Пряникове село і багато інших чудових місць казкового королівства. Але Лускунчик квапив Марі в столицю.

Столиця
Переправившись через Рожеве озеро Марі і Лускунчик опинилися біля Конфетенбурга, столиці царства. Жителі радісно зустрічали Лускунчика, як свого принца. Багато чудес було на вулицях міста, жителі якого боялися тільки кондитера.
Нарешті Марі підійшла до марципанового замку. Там Лускунчика зустріли чотири красиві принцеси – його сестри і він представив їм Марі. Лускунчик розповів про свою перемогу і роль Марі і всі вирішили, що Марі найвродливіша з дівчаток в світі.

Марі прокинулася в ліжку і побачила свою маму. Вона розповіла про чудесний замок, але звичайно ж всі вирішили, що це сон. Марі показала сім корон мишачого короля і всі дивувалися, але Дроссельмайер сказав, що це коронки від ланцюжка, який він подарував Марі давним-давно.
А коли Марі прямо сказала Дроссельмайеру, що Лускунчик його племінник, насупив брови і сказав, що то все вигадки.
Марі більше не стала розповідати про чудову країну, але одного разу, сидячи біля шафи сказала Лускунчику, що вона не відкинула б його як принцеса Пірліпат, за те, що він втратив красу через неї.
І пролунав гуркіт. Марі впала зі стільця. До неї підбігла мама і сказала, що приїхав молодий племінник Дроссельмайера, дуже гарний молодий чоловік, який чудово гриз горіхи.
Коли молодий Дроссельмайер побачив Марі і залишився з нею наодинці, він подякував дівчинці за своє спасіння і запропонував стати його дружиною.
І Марі стала нареченою Дроссельмайера, а незабаром він відвіз її на золотій кареті з срібними кіньми.

Гофман «Лускунчик і Мишачий король» дуже скорочено

24 грудня в будинку радника медицини Штальбаум всі готуються до Різдва. Марі і її брат Фриц гадають, що ж цього разу їм піднесе в подарунок старший радник суду Дроссельмейер – їх хресний, вигадник і мастак, який часто лагодив годинник у будинку Штальбаумів. Марі мріяла про сад і озеро з лебедями, а Фріц заявив, що йому більше подобаються подарунки батьків, якими можна грати, а зробити цілий сад хресному не під силу.

Увечері дітей впустили до красивої ялинки, біля і на якій були подарунки: нові, сукні, гусари і т. д. Хресний зробив дивовижний за́мок, проте танцюючі в нім ляльки виконували одні і ті ж рухи. Потрапити всередину замку було неможливо, тому диво техніки швидко набридло Мари і Фрицу – тільки їх мати зацікавилася складним механізмом. Коли усі подарунки розібрали, Марі побачила Лускунчика. Потворна зовні лялька здалася дівчинці дуже милою.

Фріц швидко виламав Лускунчику пару зубів, намагаючись розколоти тверді горіхи, і іграшкою стала опікуватись Марі. На ніч діти прибрали іграшки в скляну шафу. Марі затрималася у шафи, розміщуючи свого підопічного з усіма зручностями, і стала учасницею битви семіголового Мишачого Короля і армії ляльок під проводом Лускунчика. Ляльки здалися під натиском мишей, і коли Мишачий Король вже підібрався до свого суперника, Марі кинула в нього (тобто в Мишачого Короля) своєю туфелькою.

Вона прокинулася в ліжку з ліктем, порізаним розбитим склом шафи. Ніхто не повірив її розповіді про нічну пригоду. Хрещений приніс відремонтованого Лускунчика і розповів казку про твердий горіх. У короля і королеви народилася прекрасна принцеса Пірліпат, але королева Мишільда, бажаючи помститися за родичів, убитих мишоловками придворного годинникаря Християна-Еліаса Дроссельмейера, перетворила красуню в виродка.

Заспокоїти її тепер могло тільки клацання горіхів. Дроссельмейер під страхом смертної кари за допомогою придворного Звіздаря обчислив гороскоп принцеси – повернути красу їй допоможе горіх Кракатук, розколотий юнаком особливим методом. Король відправив Дроссельмейера і Звіздаря на пошуки порятунку. І горіх, і племінник годинникаря були знайдені у брата Дроссельмейера, Крістофа-Захаріуса, в його рідному місті. Це був «майстер іграшок, різьбяр по дереву, лакувальник і позолотник».

Багато принців зламали зуби об Кракатук, і коли король пообіцяв видати дочку заміж за рятівника, вперед вийшов Дроссельмейер-молодший. Він розколов горіх, і Пірліпат, з’ївши його, повернулася до свого попереднього стану, але юнак не зміг виконати весь обряд, бо Мишільда ​​кинулася йому під ноги. Вона загинула, але Дроссельмейер-молодший перетворився в Лускунчика. Король вигнав Дроссельмейера-старшого, його племінника і Звіздаря. Однак останній передбачив, що Лускунчик буде принцом, і потворність зникне, якщо він переможе Мишачого Короля, і його (тобто Лускунчика) полюбить прекрасна дівчина.

Через тиждень Марі видужала і стала докоряти Дроссельмейера в тому, що він не допоміг Лускунчику. Той відповів, що лише вона може допомогти, тому що править світлим царством. Мишачий Король унадився вимагати у Марі її ласощі взамін за безпеку Лускунчика. Батьки стривожилися тим, що завелися миші. Коли він зажадав її книжки і сукні, вона взяла на руки Лускунчика і заридала, так як була готова віддати все. Але коли нічого не залишиться, Мишачий Король захоче загризти її саму.

Лускунчик ожив і обіцяв подбати про все, якщо добуде шаблю – з цим допоміг Фріц, нещодавно відправив у відставку полковника і покарав гусар за боягузтво під час бою. Вночі Лускунчик прийшов до Марі із закривавленою шаблею, свічкою і 7 золотими коронами. Віддавши трофеї дівчинці, він повів її в царство солодощів, куди вони потрапили через платтяну шафу, діставши з рукава батьківської лисячої шуби кедрову драбинку. Допомагаючи сестрам Лускунчика по господарству, запропонувавши розтовкти в золотий ступці карамель, Марі раптом прокинулася у своєму ліжку.

Звичайно, ніхто з дорослих не повірив її розповіді. Про корони Дроссельмейер сказав, що це його подарунок Марі на її 2-річчя, і відмовився визнати Лускунчика своїм племінником, так як іграшка стояла на своєму місці в шафі. Батько пригрозив викинути всіх ляльок (в тому числі і Лускунчика), і Марі не сміла заїкатися про свою історію. Але одного разу на порозі їхнього будинку з’явився племінник Дроссельмейера, який наодинці зізнався Марі, що перестав бути Лускунчиком, і запропонував їй розділити з ним корону і трон марципанового замку. Кажуть, вона і понині там королева.

Оцініть статтю
Додати коментар