“П’ятнадцятирічний капітан” сюжет

П’ятнадцятирічний капітан скорочено Короткий зміст

“П’ятнадцятирічний капітан” – роман Жуль Верна, в якому він виступив проти рабства. Сюжет роману “П’ятнадцятирічний капітан” пригодницький та цікавий, тому твір читається швидко.

“П’ятнадцятирічний капітан” короткий зміст

Шхуна «Пілігрим» полює на китів. Але на шхуні є й пасажири: це дружина хазяїна «Пілігрима» з п’ятирічним сином Джеком. Вони пливуть до Америки, щоб побачитися там з містером Уелдоном — чоловіком та батьком. З ними кузен Бенедикт — його цікавить тільки ентомологія (наука про комах).

Мандрівники зустріли в морі покинуте судно, де були живі істоти: собака Динго та п’ятірка негрів. Величезний негр Геркулес став добрим другом усім, особливо маленькому Джеку.

Під час полювання на кита гине шлюпка з капітаном та командою. Юнга Дик Сенд бере на себе керування судном. Розумний хлопець упорався б, але судовий кок Негоро зіпсував компас. Цей кок дуже підозрілий. Ось і собака, який потоваришував з усіма, на Негоро гарчить та гавкає.

Нарешті дісталися берега. Мандрівники гадають, що вони у Південній Америці. Негоро каже, що він знайомий з цим континентом. Ось дістануться вони якогось міста, зв’яжуться з містером Уелдоном, і він усіх урятує. Та трапляються дивні речі. Рослинність не американська, малий Джек ніяк не може побачити обіцяного колібрі, кузен Бенедикт радіє, що побачив африканську комаху в Америці. Раптом усі побачили жирафів — але ж на американському континенті цих тварин нема.

Компанія зустрічає шляхетного на вигляд пана на ім’я Герріс. Він каже, що вони опинилися у Болівії. Запрошує усіх до своєї гасієнди (садиби), де всі можуть перепочити та діждатися звістки від чоловіка місіс Уелдон. Це була пастка. Герріс та Негоро у змові. І континент — зовсім не Америка. Це — Африка!

Герріс та Негоро піклуються тільки про гроші. Вони злодії. Негрів продають у рабство. Втекти вдалося тільки Геркулесу. Герріс змушує місіс Уелдон написати листа чоловіку. Вони з Негоро заманили жінку з сином, щоб узяти чималий викуп. Вірна дружина боїться, що її чоловіка теж заманять у пастку й будуть вимагати чогось зовсім неймовірного.

Жінку з сином та кузена поселили серед негритянських дикунів.

Кузена Бенедикта відпускають блукати без охорони, бо вважають чоловіком не сповна розуму.

Ентомолог справді бачить тільки своїх комах. Раптом якась дужа рука схопила його та кудись потягла. Зникнення кузена змусило посилити охорону матері та сина.

В африканському селищі відбулося велике свято. На таких святах усі чекають на прихід лісового духа — чаклуна «мганга». Він зазвичай з’являється весь розписаний дивними фарбами, у чудернацькому вбранні. І ось він з’явився! Це був велетень. Танцював, підскакував, волав несамовито, підкидаючи списа, та обрав собі дві жертви: місіс Уелдон і її сина.

Ніхто не посмів опиратися йому. Він звалив жертви собі не плече та зник у хащі. Жінка знепритомніла. Джек гамселив чудовисько маленькими кулачками.

Виявилося, що той, хто вкрав Бенедикта та місіс Уелдон з сином, був зовсім не чаклун, а добрий Геркулес, вдячний за свій порятунок на морі. Вдалося чорношкірому велетню врятувати й Дика Сенда. Маленька група пробирається до моря, щоб сісти на якийсь корабель. Випадково вони зустрічають Негоро. Дик та Геркулес не встигають нічого зробити: Динго кидається на підступного кока та перегризає йому горлянку.

На жаль, перед смертю негідник встиг встромити у вірного собаку кинджал, і пес загинув. З’ясувалося, що колись Негоро заради грошей убив першого хазяїна Динго — Сема Вернона.

Нарешті всім, хто врятувався, пощастило дістатися до Америки. Дик став місіс Уелдон за старшого сина, Геркулес — за вірного друга. А негрів, що було продані у рабство, згодом знайшов та викупив містер Уелдон.

На честь повернення мандрівників було влаштовано бенкет. Перший тост був за Дика Сенда — п’ятнадцятирічного капітана!

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Веронічка

    Дякую. Я слухала аудіокнигу, а потім зайшла у ваш сайт, щоб побачити, як ви написали. Мені сподобалося, все дуже зрозуміле та цікаве.
    Добро завжди перемагає зло. Я дуже люблю тваринок і в кінці я розплакалася, тому що загинула собака, але загинула жахлива людина: Негоро. Я не могла повірити в те, що капітан і його команда загинули. Я ходила по будинку і була в ШОЦІ. Звісно, жаль собачку, така вірна, дружелюбна, хороша, віддана, слухняна…. Дякую вам за короткий переказ. Я завжди користуюсь вашим сайтом. ДЯКУЮ!!!! Хранить вас Бог, Божих благословінь, розуму, натхнення, та щастя у житті!!!!

    Відповіcти