Цікаві факти про плоди

Цікаві факти про продукти

Цікаві факти про плоди рослин для дітей та дорослих зібрані в цій статті.

Цікаві факти про плоди

Плоди – цінні продукти харчування, сировина для отримання лікарських, фарбувальних речовин тощо.

Науку, що вивчає плоди, називають карпологія.

Є більше 7000 сортів яблук в світі.

Грушеві дерева можуть пережити навіть дуже низькі температури. Звичайні садові груші виживають навіть при температурі -40 градусів за Цельсієм.

Як не дивно, в лимоні міститься більше цукру, ніж в полуниці.

Лимон можна використовувати в якості батарейки. Якщо до невеликої лампочці припаяти два зволікання, цинкову і мідну, і увіткнути їх в лимон, то вона засвітиться.

Плоди магічного фрукта, дерева з сімейства Сапотові, на кілька годин можуть зробити людину несприйнятливою до кислого смаку. Якщо з’їсти магічний фрукт і закусити його лимоном, то смак лимона стане солодким. Такий дивний ефект викликає білок міракулін, який міститься в плодах магічного фрукта. Він «обманює» смакові горбки, що відповідають за сприйняття кислого смаку.

Родина банана знаходиться не в Африці, не в «бананових республіках» Південної і Центральної Америки, а в Південно-Східній Азії, на островах Малайського архіпелагу. Саме звідти банани в XVI столітті були завезені в Америку.

Торговці бананами користуються спеціальної колірною шкалою для визначення зрілості фрукта. Складається вона з семи можливих відтінків. Відвантажують, як правило, банани 1 відтінку, в великі магазини привозять фрукти 2 і 3 відтінків, де вони дозрівають. Найпопулярнішими серед покупців є банани 5 і 6 відтінків, тобто жовті з зеленим хвостиком і цілком жовті. Банани 7 відтінку краплисті, з дрібними чорно-коричневими цятками.

У Німеччині часів Гітлера поїдання бананів було оголошено «непатріотичним». Торговці фруктами в обов’язковому порядку належним були розміщувати над лотком з бананами агітаційні плакати з написами типу «Справжні патріоти замість заморських фруктів їдять рідні німецькі яблука!».

Внутрішньою поверхнею бананової шкірки можна якісно відполірувати шкіряне взуття і столове срібло.

Виявляється, схожість слів «гранат» і «граната» – це зовсім не випадковий збіг. Коли в XVI столітті ці метальні боєприпаси з’явилися у французькій армії, військові назвали їх саме гранатами через схожою на фрукт форми. Крім того, граната містила в собі шрапнель, що нагадувало солдатам зернятка, які містяться всередині гранатових плодів.

Нова Зеландія займає друге місце в світі по вирощуванню ківі. Туди цей фрукт був завезений на початку минулого століття з Китаю, тому спочатку місцеві жителі називали його «китайський агрус». У 50-х рр. новозеландці стали вирощувати фрукт на експорт під торговою маркою Kiwifruit в честь символу країни – пташки ківі. Оскільки Kiwifruit є зареєстрованою торговою маркою, в інших країнах цей фрукт стали називати просто ківі.

Сік папайї – це настільки потужний розчинник, що ним можна видалити не тільки найстійкіші забруднення, але і звести відбитки з подушечок пальців.

Перші мандрівники брали з собою кавуни як пляшку води, щоб пити з них. Добре, що винайшли пляшки з водою, інакше нам зараз доводилося б носити в сумочці по кавуну?

Один з предків апельсина – помело – має дуже великі плоди. Зустрічаються помело масою 10 кг і діаметром до 30 см. У Китаї на новий рік ці плоди дарують один одному як символ благополуччя і процвітання. Помело вирощують, заздалегідь поміщаючи в великі сітки.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Настя

    Дякую, використаю для презентації
    (І обов’язково вкажу джерело)

    Відповіcти