Найвідоміші твори Пушкіна

пушкін біографія скорочено Твори

Олександр Пушкін залишив після себе величезну літературну спадщину, яку знають і діти і дорослі. Багато творів Пушкіна були екранізовані, по їх сюжету ставилися опери і спектаклі. У цій статті перераховані найвідоміші твори Пушкіна.

Найвідоміші твори Пушкіна

Роман у віршах «Євгеній Онєгін» (1831). «Євгеній Онєгін» найвідоміший роман Пушкіна. Сюжет роману: У Онєгіна вмирає дядько і залишає йому в спадок маєток. Онєгін їде вступати в права спадкування і знайомиться з сімейством Ларіних. Тетяна закохується в Онєгіна і пише йому лист з зізнаннями, але Онєгін не звертає на неї уваги. Онєгін на вечорі танцює тільки з Ольгою, нареченою Ленського (поет і наречений Ольги). Ленський ревнує, викликає Євгенія на дуель. Ленський гине на дуелі, а Ольга скоро виходить заміж. Батьки везуть Тетяну в Питербург, щоб влаштувати її життя. На одному з балів Онєгін зустрічає Тетяну і закохується в неї, але вона вже заміжня і відкидає його.

Драма «Борис Годунов» (1825). «Бориса Годунова» Пушкін написав в 1825 році, під враженням від «Історії держави Російської» Карамзіна. У цей час Олександр Сергійович перебував на засланні в Михайлівському через захоплення “атеїстичними вченнями”. У сюжеті «Годунова» Пушкін використовує, як достовірні дані, так і народні чутки.

Роман «Дубровський» (1833). Незакінчений твір Пушкіна про шляхетного розбійника Дубровского і про їх кохання з Марією Троєкуровою. Сюжет заснований на реальних подіях.

 «Капітанська дочка» – історичний роман  Олександра Пушкіна 1836 року, події якого відбувається під час повстання Омеляна Пугачова. «Капітанську дочку» багато разів екранізували в СРСР і кілька разів за кордоном. Ставилися опери і балети на сюжет роману. «Капітанська дочка», крім захоплених відгуків, отримувала і негативні від деяких критиків.

Повість «Пікова дама» (1834). Ідею «Пікової дами» Пушкіну підказав князь Голіцин, а прототипом старої графині стала княгиня Наталя Петрівна Голіцина. Перший раз повість була представлена ​​публіці в 1834 році в журналі «Бібліотека для читання». Після того як твір було опубліковано, в суспільстві, зі слів Пушкіна, стало дуже модно використовувати комбінацію карт з повісті.

Поема «Руслан і Людмила» (1820). “У Лукомор’я дуб зелений …” – ці рядки пам’ятає кожен. Пушкін почав писати поему, з його слів, ще в ліцеї.  Михайло Іванович Глінка написав оперу «Руслан і Людмила» в 1842 році. Так само за мотивами цієї казки було знято багато фільмів і мультфільмів, і поставлено кілька балетів.

«Казка про рибака і рибку» (1834). Напевно, кожен з нас пам’ятає казку про Золоту рибку, старого і його жадібну стару жінку. Сюжет цієї казки написаний за мотивами казки братів Грімм «Про рибаку і його дружину» і російської народної казки «Жадібна стара», де замість рибки чарівне дерево. Саме з цієї казки в наше життя увійшла приказка “залишитися біля розбитого корита”.

«Казка про царя Салтана» (1831).  Сюжет казки взятий з російської народної казки «По коліна ноги в золоті, по лікоть руки в сріблі». Казка присвячена історії одруження царя Салтана та народженню його сина, князя Гвидона, який завдяки підступам тіток потрапляє на безлюдний острів, зустрічає там чарівницю – царівну Лебідь, з її допомогою стає могутнім владикою і возз’єднується з батьком.

«Казка про мертву царівну і сімох богатирів» Написана восени в 1833 році в Болдіні. Є самостійним авторським літературним твором, написаним за мотивами російської народної казки.

«Казка про золотого півника» (1834). Остання казка Пушкіна. Він її написав в 1834 році, а в 1835 році в журналі «Бібліотека для читання» вона була вперше представлена публіці. Казка написана за мотивами однієї з арабських народних казок.

Оцініть статтю
Додати коментар