“Буба” скорочено – Барбара Космовська

буба скорочено Барбара Космовська Короткий зміст

Барбара Космовська “Буба” скорочено читати варто, щоб згадати всі головні події. Хоча переказ не донесе всіх переживань головних героїв, тому твір краще читати повністю.

“Буба” Барбара Космовська короткий зміст

Півтори партії

Буба жила разом з батьками та дідусем паном Генриком на вулиці Звіринецькій у великій квартирі. Її батьки були відомі у Польщі: батько був ведучим на телебаченні, а мати (Марія) письменницею. Бубі було 16, вона не була вродливою, постійно носила джинси і нікому не зізнавалась, чия вона дочка. Батьки не цікавились нею, її навчанням у школі. Буба – це було прізвисько дівчини і всі її називали лише так. У сім’ї мало хто згадував її справжнє ім’я. Буба постійно забувала ключі, так було і в цей день, вона прийшла і зателефонувала у домофон. Їй відчинила хатня робітниця Барташова.

Вдома була мати, яка збиралася на зустріч у бібліотеці. Вона як завжди не звертала увагу на доньку, лише перемовилась з нею кількома словами і дізналась, що забула про день народження дочки. Далі мати почала сваритись з дідусем Буби, своїм батьком. Вони звинувачували один одного в поганому батьківстві.

У гості до них приходить сім’я Маньчаків (Віолета і Вальдек), щоб пограти в бридж. Мати просить пограти дідуся і Бубу замість неї з батьком і йде на зустріч. Буба з дідусем як завжди програють, але гру їм завершити не вдалось.  Сусідка пані Коропова зателефонувала до них з вимогою прибрати автомобіль Маньчакових. Гості були змушені піти, не закінчивши виграшну партію. Коли до них дзвонить батько, дідусь жаліється тому на погану гру Буби.

Буба йде до своєї кімнати і нарешті на самоті відчуває спокій.

Запеклий атеїст починає діяти

Наступного ранку мати збирається до ксьондзя Корека і батько сміється з її вигляду. Він атеїст і не розуміє, чому мати ходить до нього. Барташова запрошує всіх до столу їсти рибу. Мати втікає, а дідусь бубонить, що він не любить рибу і Барташову. За столом батько розповідає про нове шоу “Повір мені”, де він буде ведучим. А Барташова розповідає, що дідусь знов ходив у “Спортлото” і програв там всю пенсію.

Гілка на грудях

Увечері батьки посварилися, так як мати повернулась дуже пізно додому. Буба та дідусь пішли в магазин за покупками, щоб не чути їх криків. В магазині у відділі алкогольних напоїв дідусь постійно збирав слухачів і розповідав цікаві історії… Так було і цього разу. Коли Бубі вдалось забрати його з магазину, вона сказала, що хоче поїхати у справах. Але Буба боялась залишити його самого, щоб він знов не пішов грати. Та дід дав їй гроші на таксі і пообіцяв йти одразу додому.

Коли Буба повернулась додому, то в них були гості і батьки вже помирились. Дідусю вона розповіла про подругу Йольку, яка випередила її у зустрічі з Адасем, в якого Буба була закохана. Дідусь підтримує її і каже, що він її любить більше, ніж матір і її старшу сестру.

Наступного ранку всі були в хорошому настрої. Під час обіду Буба повідомила, що за два дні у ліцеї батьківські збори. Батько одразу сказав, що він зайнятий, а мати не могла згадати в якому класі її донька і Буба нагадала, що у 1 “А”. До них в гості приходять Маньчаки, пані Віолета, як завжди смішно одягнена і дідусь з неї кепкує. Пані Віолета наминає млинчики і каже, що вона не голодна, а зайшла запросити батьків Буби на ковзани. Маньчаки залишаються у них і на обід.

Хліб не надто насущний

Мати повертається з батьківських зборів і вчиняє ґвалт удома, так як виявляється, що про Бубу ніхто в ліцеї не знає і тепер вона не може довіряти дочці. Та Буба уточнює куди ходила мати і виявляється, що мати ходила в інший ліцей. Мати починає сміятись з ситуації, але Бубі зовсім не смішно.

Наступного дня батько жалівся на зубний біль, та мати не звертала на нього уваги. Мати почала просити Бубу допомогти придумати фразу для любовної сцени, на що Буба відповіла, що в неї не має досвіду і як варіант нехай герої помовчать. Дідусь з мамою як завжди сперечаються, він каже, що її романи нудні, давно нікого не цікавлять. Буба дзвонить до Адася і запрошує повчити фізику, під приводом відсутності підручника, а сама ховає власний підручник у хлібницю. Адася не впізнають батьки Буби і дідусь пояснює хто він. Батьки з дідусем хочуть прослідкувати, що робить Буба з Адасем в кімнаті. Вони роблять чай, бутерброди, знаходять підручник Буби і заходять до кімнати. Адась йде додому і Буба плаче.

На захисті шедевру

В гості приїжджають Маньчаки після катання на лижах. Вони побиті, стомлені, але захоплено розповідають свої пригоди. Потім ідуть на кухню і з’їдають усі голубці Барташової. Коли повертаються батьки, то бачать, що на вечерю нічого немає. Спочатку мати заспокоює батька та коли дізнається, що Маньчаки забрали в них і яйця, то підтримує батька і вони вирішують взяти пляшку і іти до Маньчаків на вечерю…

Мати отримує розгромну рецензію на свою книгу і ридає. Буба і дідусь підтримують її, Буба обіцяє прочитати всі її книги. Потім вони декламують уривок материного роману і вона заспокоюється.

Час на сцену

Увечері Буба з дідусем на прохання батька дивляться його нове шоу і дідусь постійно насміхається як з батька, так і з учасників. Дідусь каже, що він хоче, щоб Буба не була схожа на батьків, а стала королевою бриджу. Додому вривається старша Бубина сестра Олька з маленьким сином Францішеком на руках. Вона знову кинула свого чоловіка Роберта “назавжди”. Приблизно кожні три місяці між Олькою і Робертом відбуваються суперечки, виною яких стають феміністичні погляди Ольки та постійне її невдоволення. Олька спершу іде їсти і розповідає Бубі, що їхні батьки також нещасливі разом. Дідусь постійно кепкує з Ольки і не хоче, щоб вона залишалась. Приходить батько після ефіру і також невдоволений появою старшої доньки. З появою матері малий Францішек обцюняв її улюблений килим.

Грибочки для душі

Поки всі обговорювали в сім’ї приїзд Ольки прийшов Роберт і попросив її повернутись. Він розповів, що його мати переїхала до нього як тільки поїхала Олька. Це настільки заділо Бубину сестру, що вона одразу згодилась повернутись до чоловіка.

Одного разу мати застає Бубу, яка сидить у своїй кімнаті у позі лотоса, і вирішує, що її донька приймає наркотики. Вона вже готова вести Бубу до лікаря, щоб той лікував її від наркотиків чи галюциногенних грибів. Бубі доводиться пояснити, що вона медитує, щоб розібратись у любовному трикутнику між нею, Адасем і її кращою подругою Йолькою.

Маленький успіх

Буба повертається зі школи і плаче. Вона розповідає дідусеві, що вони з Йолькою більше не подруги, так як Буба відмовилась помінятися з Йолькою зошитами з фізики. Тепер в неї немає подруги, та дідусь пропонує зіграти у бридж і розважує її.

У гості приходять Маньчаки, пані Віолета, як завжди, химерно одягнена. Тепер у неї на шиї ланцюг з величезною кулею, а ще вона зламала каблук, коли піднімалась до них. Починається гра в бридж і Буба з дідусем постійно програють, і це записує до свого блокнота пан Маньчак.

За вечерею дідусь хотів поскаржитись на погану гру онуки та між батьками вчинився власний скандал через покупку бюстгальтера в інтернет-магазині аж за 400 злотих.

Лев зі Звіринецької взуває мартенси

Мати запрошує в гості ксьондзя Корека, але хоче в якусь кімнату сховати чоловіка, щоб він своїм атеїзмом не зіпсував вечір. Буба і дідусь відмовляються, щоб батько сидів у них. Приходить Корек і мати сама за всіх говорить, щоб хтось не образив ксьондзя. Та Корек говорить батькові, що з нього був би хороший священник і батько, вже знущаючись, нагадує це матері при кожній нагоді.

Після Корека приходять Маньчакові та розповідають як вони ходили на аукціон, хоча гроші в них відсутні. Батько і мати відмовляються з ними грати у бридж, і знову Буба з дідусем сідають за ігровий стіл.

Наступного вечора мати вирішила одягнутись як старшокласниця, так як у неї була зустріч з молодим видавцем. Вона позичила у Буби її мартенси, в які ледве влізла, одягла коротеньку спідницю, зробила незвичайну зачіску. Дідусь постійно її дражнив і порівнював з Маньчаковою, а коли матір побачив батько, то взагалі розсміявся. Мати ображена пішла на зустріч, а батько з дідусем назвали її “левом”.

Фанатка фітнесу

У домі все змінилось: мати закохалась і постійно займалась фітнесом у кімнаті, бігала першою до телефону. Між батьками почалися розмови про розлучення. Барташова не звертала ні на кого уваги. У школі у Буби були проблеми з фізкультурою і Адась вже ходив з Йолькою і з Бубою говорив лише про Йольку. Буба хоче хоча б раз першою взяти слухавку і поговорити з залицяльником.

Гора заговорила

У пані Коропової (сусідка з дому) з’явився кіт. А так як вона ніколи не любила котів, дід змусив Бубу піти до сусідки і дізнатися чи вона не знущається над твариною. Коли ж Буба дізналась, що пані Коропова любить свого кота їй стало соромно за власні і дідові підозри. Потім вони разом спустились у підвал годувати бездомних котів.

Мати невдало сходила в солярій, вона стала червона як помідор і почала звинувачувати всіх у своїх бідах. Барташова заявила, що звільнюється, але зізнається Бубі, що вона залишиться, так вона хоче зробити шокову терапію для батьків.

Молодий видавець кидає матір і вона мириться з батьком, вся сім’я сідає грати в бридж.

Хепі-енд із “ТРАБАНТОМ”

Життя у сім’ї налагодилось і Буба насолоджувалась ним. У гості прийшла Олька і заявила, що вона відкриває власне агентство з допомоги молодим акторам у пошуку ролей. Дідусь здивований, адже  вона сама ще не мала жодної нормальної ролі, а режисери знають її за вимолювання маленьких ролей для себе. Буба йде до школи, де її хвалить вчитель англійської мови пан Клінтон. Вона стає успішною ученицею, а Адась зустрічається з Йолькою. Вдома батько з матір’ю сварять дідуся, що той вкотре відніс всі гроші в спортлото.

Наступного дня мати з батьком сповіщають дідуся, що тепер вони будуть отримувати його пенсію, а йому видавати кошти. Дід каже, що сподівається, що таке саме очікує їх у старості від Буби.

Вечері приходить сама Маньчакова і плаче, що її покинув чоловік через її протест проти продажу їх старенького автомобіля. За мить вбігає Маньчак, цілує дружину і дякує, що та була проти продажу. Щойно він потрапив у аварію, у якій було повністю розбито Сеат Толедо, а їх Трабант був майже неушкоджений і сам він також не постраждав.

Ніколи не вір шахраям

Одного вечора тато, мама, дідусь і Буба зібрались перед телевізором. Батько дивився новини, давав пояснення іншим членам родини. Та коли дідусь попросив перемикнути на розіграш лотереї, його присоромили і він вийшов. Через деякий час дідусь повернувся зі звісткою, що він виграв у лотерею мільйон. Коли батьки перевірили білет, вони почали вітати дідуся і просити виділити їм частину коштів. Дід же попросив у батьків налити йому і дати сигару, Барташовій підняти платню, а для Буби купити нові мартенси з власних заощаджень. Батьки погодились.

Камінець у мартенсі

У школі Буба постійно помічає Йольку з Адасем, який постійно слідує за нею і виконує всі її забаганки, на Бубу ж не звертає уваги. Вдома на Бубу чекав скандал. Виявилось, що дідусь нічого не виграв, а обдурив батьків. Дідуся було покарано перебуванням у власній кімнаті. Але мати купила за власні кошти Бубі нові мартенси і Буба оцінила вчинок дідуся. Буба пропонує батькам поїхати на відпочинок і побути разом. Вони погоджуються, але на час  своєї відсутності запрошують бабу Риту (мати батька Павла) наглянути за іншими. Барташова, Буба і дідусь не знають, як пережити приїзд баби Рити, адже в неї кепський характер.

Млинці — це вам не кожух

У школі Буба жаліється подружці на приїзд баби Рити, а потім одна отримує трійку з геометрії від вчительки Сокири, у інших двійки. Однокласник Мілош вітає її і провидить до дому. Дорогою Буба побачила Мілоша з іншого боку і вважає його за “гарного хлопця”. Буба запрошує Мілоша якось зайти до неї повчити геометрію разом, Мілош погоджується і радіє.

Вдома баба Рита під час вечері сварить Бубу і діда, що ті сьорбають, а Барташову, що та готує не корисну їжу. Баба Рита хоче піти до Буби в ліцей, щоб подивитись на її оцінки і поговорити з вчителями. Та дідусь рятує Бубу, він запрошує бабу Риту на сирники та каже, що похід баби викличе заздрість у вчителів, так як Рита висококваліфікований вчитель з 40-річним досвідом.

Увечері приходять Маньчакові. Баба Рита приймає їх за свідків Єгових та хоче випровадити, коли ж дізнається, що вони приходять грати в азартні ігри, то злиться остаточно. Дідусь каже Маньчаковим, що Рита їх далека родичка з Сибіру. Маньчаки жаліють її і думають навіть віддати якісь свої речі, але дідусь відмовляє їх. Дідусь і Буба вперше виграють у бридж у Маньчакових.

Кухонне пекло

Баба Рити зробила Барташовій вихідний і сама приготувала сніданок: овочі і біойогурт. Буба швидко втекла до ліцею, а ниття дідуся ще довго було чути у всьому під’їзді. На перерві Буба розмовляє з Агатою та бажає з нею потоваришувати. Увечері у баби згоряють багети і задоволений дідусь запрошує їх до китайського ресторану, там дідусь і Буба смачно наїдаються і тільки баба Рита невдоволена вечерею і вечором. Повертаються батьки, мати приревнувала під час відпустки батька до офіціантки Сильвії і тепер з ним постійно свариться. Баба Рита їде одразу після повернення батьків.

Дорогою до школи Буба зустрічає Адася, який розповідає, що Йолька отримала головну роль у театральному гуртку і каже, що вона краща за Бубу. У той день Буба повертається з Мілошем з ліцею і він каже, що Йолька зовсім не гарна і він сам її відшив колись.

Гуру на телефоні

Мати запрошує жити до себе в кімнату пані Астрід, яка змушує позбутися спершу всіх речей з кімнати, так як у них погана енергетика: мобільний телефон та депілятор забирає для брата Бенедикта — їхнього духовного наставника. Мати зі всіма спілкується через Астрід, яка підмовляє її до розлучення з батьком.

У ліцеї Буба розповідає про свої негаразди Агаті. Після уроків Мілош запрошує Бубу до піцерії, в якій вони зустрічають Йольку з Адасем. Йолька про щось сперечається з Адасем, потім намагається привернути увагу Мілоша, а перед виходом кепкує з Буби.

У гості до Буби приходять Маньчаки, дізнаються про дивацтва матері та йдуть до дідуся в кімнату грати в бридж.

Золота середина пана Маньчака

Через тиждень сім’я дочекалась моменту, коли Астрід вийшла з квартири, і попросили матір повернутись до них. Матір отямилась і не впустила Астрід до квартири. У сім’ї запанувала ідилія, мати почала писати нову книгу “У пастці почуттів”.

Барташова захворіла на ангіну і мати сама почала куховарити. Її страви хвалив батько, а Маньчаки взагалі відмовились таке їсти. Маньчаки здивували всіх: пан Маньчак вставив собі золотого зуба, а пані Віолета зробила тату зі зміями на плечі. Дідусь розповідає батькам, що вони з Бубою вже місяць постійно виграють у бридж.

У школі Буба похвалилась Агаті, що дуже гарно грає в бридж, а потім пішла на контрольну з хімії, якої зовсім не знала. Мілош дав їй шпаргалку з трьома задачками і Буба вдало написала контрольну. Вона відчула, що закохується. Додому вони повертались як завжди разом.

Буба з Мілошем отримують п’ятірки з хімії, а Йолька двійку. Бубі дуже приємне товариство Мілоша і вона дізнається багато цікавого з його життя та розуміє, що у них доволі схожі сім’ї. Повертаючись з ліцею, Буба випадково зустрічає дідуся і знайомить його з Мілошем.

Добавка на додачу  

Мати пише роман, але про що він нікому не розповідає. Дідусь з Бубою продовжують вигравати у бридж у Маньчакових, Буба читає книги про бридж.

Буба приносить додому цуценя на прізвисько Добавка, яке знайшла зв’язаним у кущах, коли спостерігали з Мілошем за птахами. Спочатку всі були проти та потім згодились і Добавка почала жити у Буби.

До Буби приходить Йолька, каже, що вони розійшлись з Адасем та просить допомогти Бубу і Мілоша підтягти їй хімію. Буба відповідає, що вона хімію знає погано, а з Мілошем хай Йолька говорить сама. Ображена Йолька йде.

Мілош почав щовівторка увечері ходити до Буби, вони разом вчились і допомагали один одному. Мілош в школі став третім по успішності хлопцем в класі і на нього почали звертати увагу інші дівчата, та Буба знала, що він лише її. Буба відчувала себе щасливою.

У кожного свої проблеми

Щастя швидко закінчилось, приїхала Олька зі звісткою, що Роберт забрав Францішека і пішов від неї. Всіх приголомшила ця новина. Буба набрала Роберта і домовилась про зустріч. Увечері Буба пішла вигуляти Добавку і зустрілась з Робертом. Роберта Буба поважала, з розмови вона довідалась про їх сімейні проблеми, що кожен вважав, що лише він все робив для існування сім’ї, в той час як інший лише руйнував. Буба підказала, що потрібно зробити Робертові і в той же день Олька повернулась до нього.

Наступного вівторка Мілош не прийшов, а дідусь вмовив записатись Бубу до якогось турніру.

У школі Мілош уникає Бубу і вона розмовляє після уроків з Агатою. З бесіди вона дізнається, що Агатин батько колись був відомим хірургом і гарним батьком, а коли його лишили ліцензії став алкоголіком і постійно б’є дітей. Агата нікому не признається про походження синців, щоб її в школі не називали “донькою алкоголіка”.

Вдома розгорається скандал між батьком та матір’ю, через те що та купила стрінги. Та коли Барташова зізнається, що в неї такі ж самі, батько не знає, що сказати і скандал припиняється.

Світло долає морок

У школі Буба нарешті розмовляє з Мілошем і дізнається, що той бачив, як Буба поцілувала у щоку Роберта, і вирішив, що Буба його зраджує. Коли ж Буба все пояснила, Мілош з Бубою помирились і пішли у піцерію.

Через два тижні має відбутися турнір з бриджу, на який дідусь записав Бубу.

Бубин батько залишився без роботи і вечорами став пити коньяк. У цей час мати закінчила книжку, яка отримала одразу підтримку критиків і мати запропонувала батькові роботу у неї, а потім пообіцяла виділити кошти батькові для власного шоу.

Буба зустрічається з Адасем і розмовляє з ним про Йольку, їй стає його шкода і вона розуміє, що в неї вже інші почуття до Адася. Мілош запрошує Бубу до себе в гості, а коли Йолька хоче знову образити Бубу, то каже їй, що він любить Бубу і завжди любитиме.

Дрозди прилетіли

У школі має відбутися дискотека з нагоди початку весни. Так як Бубі немає, що одягнути, дідусь йде разом з нею і купує їй джинсову сукню. Вдома всі приголомшені красою Буби. На дискотеці Буба відчуває себе Попелюшкою, всі хлопці навколо неї. Та Буба хоче бути лише з Мілошем, як і він. Мілош називає Бубу “своїм синім дроздом” – найулюбленішим птахом.

Вдома вперше всі чекають на Бубу і цікавляться дискотекою та її відносинами з Мілошем.

Дідусь відправляє Бубу на турнір з бриджу, але всім каже, що Буба їде на вихідні з класом. Вдома батьки сумують за Бубою, приходять Маньчаки (пані Віолета хвора на свинку) і вперше за довгий час Маньчаки грають в бридж з батьками.

Дівчина варта, як найкраща карта 

Буба повертається з турніру з перемогою. У школі дізнаються її досягнення і ставлять за приклад, навіть чоловік Сокири, чемпіон Польщі з шахів, просить автограф у Буби. Буба розмовляє з Адасем, який хоче знову з нею проводити час, але Буба каже, що він її вже прогледів і хай тепер краще придивляється до інших. Вдома Буба влаштовує дідусеві псевдо день народження і дарує йому нового дорогого телевізора. Батьки не можуть зрозуміти звідки у неї гроші. Тато випадково бачить в газеті статтю про нову шістнадцятирічну чемпіонку в бридж на ім’я Агнешка. Батьки розуміють, що це їх дочка, і всіх переповнює гордість.

“Буба” аудіокнига (скорочено по розділах)

“Буба: мертвий сезон” скорочено читати

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Elemental'

  Я з тобою не згоден напевно ти читав цей твір в поганому настрої я уже 2 раз прочитав за остані 3 місяця один раз я читав повністю і 1 скорочено, можливо в кожного свій смак тому він тобі не сподобався, як на мене цей твір дуже веселий і цікавий(особливо сучасний і затрогую сучасну молодь).

  Відповіcти
  1. Влад Кислий

   В кінці коли була виграла турнір з шахів у газеті було написано ім’я Агнешка

   Відповіcти
 2. Данил

  Будь ласка, скажіть яке спарвжнє ім’я Буби????

  Відповіcти
 3. я

  Агнешка

  Відповіcти
 4. Батя На Районе

  Wtf ничего не понятно и скучно спасибо но тратить своё время не хочу

  Відповіcти
 5. Юлія

  Дуже цікавий твір дуже подобається дякую ❤️

  Відповіcти