«Чорнильне серце» характеристика героїв

чорнильне серце 9клас

«Чорнильне серце» характеристика героїв – Мегі, її батька, Елінор з роману Корнелії Функе допоможе зрозуміти внутрішній світ героїв.

«Чорнильне серце» характеристика героїв

Реальні героїФантастичні герої
Палітурник Мольтімер Фольгарт (Мо), його дружина Тереза (Реза), дочка Меґі, її тітка ЕлінорВогнерукий, Капрі-корн, Баста, Сажерук

 Характеристика Меггі з твору «Чорнильне серце»

Дванадцятирічна Меґі Фолхарт, дочка палітурника Мортімера, обожнює книжки. Цього вона навчилася у свого батька, якого ніжно називає «книжковим лікарем».

Дівчинка зовсім не пам’ятає матері, але не відчуває себе знедоленою, бо живе в чарівному світі, сповненому любові, фантазії і пригод, — світі чудових книжок. її батько Мо є книжковим фанатом, саме він навчив Меґі цінувати красу друкарського слова. Але, крім цієї пристрасті, вони ще володіють дивовижним даром — оживлювати героїв із прочитаних ними вголос книжок. Однак ця таємниця, як і обставини зникнення її мами, розкрилася дівчинці лише під час незвичайних подій: неочікуваних, жахливих і нереальних.

Меґі обожнює свого тата, котрий водночас є її наставником, учителем, недарма його голос постійно звучить в її голові. Книжки займають в житті Меггі велике місце, вона навіть залишає книжку на ніч під подушкою.

Ще на початку твору авторка розповідає про сховок Меґі — скриньку з книжками, яку вона неодмінно бере із собою в кожну подорож. Саме книжки навчили дівчинку мислити, відрізняти добро від зла, поважати кожну людину й бажати всім щастя. Лише така позитивна героїня здатна побороти темні сили, не допустити світове зло на Землю й визволити власних батьків.

Меггі – розумна та кмітлива дівчинка, вона примусила повірити Басту, що вбити письменника – наразити себе на смертельну небезпеку.

Меггі з гідністю проходить через усі випробування, бо має сильний характер, веселу вдачу й допитливий розум. А ще вона відкрита до спілкування, любить своїх рідних та оточуючих її персонажів (тим паче, якщо це персонажі її улюблених книжок), уміє побороти почуття страху й сміливо йде до власної мети. Усі ці моральні якості вона взяла з книжок, які її скрізь оточують і є її найбільшим скарбом.

Риси характеру Меггі: допитлива, талановита, винахідлива, розумна, смілива, любляча донька.

«Чорнильне серце» образ Мо

Мортімер Фолхарт – батько Меґі. Він книжковий лікар, який володіє незвичайними здібностями – вичитує з книг героїв та речі. Так одного разу, читаючи він вичитує з книги Вогнерукого та Каприкорна, але зникає його дружина Тереза. Він сам змушений виховувати доньку та переховуватися від Каприкорна. Мо вирішує повернутися до селища Капрікорна, бо не втрачає надії повернути свою дружину з полону «Чорнильного серця».

«Чорнильне серце» образ Феноліо

Відомий автор, що звик роздавати автографи і знайомиться зі своїми героями через пересічну цікавість, пройшов шлях від людини, що вигадує злодіїв для краси, до справжнього майстра слова, байдужий до проблем інших, боїться за онуків та за себе, відсутня відповідальність за своїх героїв, підтримав дівчину під час небезпеки, працює над кожним словом тексту, гідний поваги, тому що здатен виправляти власні помилки.

«Чорнильне серце» образ Елінор

Бібліофілка, яка не бачить реального життя за книжковими скарбами,суха, егоїстична,підтримала дитину в небезпеці, зазнала страждань заради спільної справи, знищення бібліотеки сприйняла як смерть живих друзів, справжня любов до книжкового світу, прийняла всіх у свій дім казкових героїв, що втратили власний світ.

«Чорнильне серце» образ Капрікорна

Капрікорн – уособлення абсолютного зла. І хоча читач зустрічається спочатку опосередковано з цим героєм, все ж таки можна зрозуміти, що в образі Капрікорна злилися всі негативні персонажі дитячої літератури.

Капрікорн намагається використати дар Меггі, щоб вичитати Привида та покарати Вогнерука й служницю Резу.

“Чорнильне серце” аудіокнига слухати скорочено

Оцініть статтю
Додати коментар