“Чорнильне серце” скорочено по розділах

чорнильне серце скорочено Короткий зміст

“Чорнильне серце” читати скорочено по розділам Ви можете, щоб дізнатися про всі події у романі Корнелії Функе на українській мові.

“Чорнильне серце” скорочено аудіокнига

“Чорнильне серце” читати скорочено по розділах

1. “Чорнильне серце” Нічний незнайомець

Меггі збирається лягати спати, і раптом вона помічає незнайомця, що стоїть за вікном під дощем. Вона йде, щоб сказати про це батькові Мо. Меггі називає батька Мо, хоча його повне ім’я Мортімер. Мо – палітурник, він сам виховує 12-річну дочку Меггі. У них дома багато книжок, які Меггі майже всі вже перечитала. 

Мо побачивши чоловіка впускає його в будинок, а Меггі наказує йти спати. Мо називає цього чоловіка Вогнерукий, а Вогнерукий звертається до нього як Чарівновустий. Меггі не розуміє, що це за дивні імена. Вона відчуває, що цей чоловік принесе біду в їх життя і вирішує підслухати їх розмову в майстерні батька.

Меггі не змогла нічого зрозуміти з розмови, Вогнерукий називав якесь дивне ім’я Каприкорна. Меггі зрозуміла, що Каприкорн шукає її батька та якусь річ, яку він має. Вогнерукий був впевнений, що скоро він знайде Мо і Меггі. Вогнерукий пішов, але домовився зустрітися з Мо наступного дня. Батько розуміє, що Меггі шпигувала, але на її запитання він не відповів.

2. “Чорнильне серце” Таємниці

Мо будить Меггі на світанку, кажучи, що вони повинні їхати. Мо вже зібрав кілька валіз, і повідомив дочці, що вони їдуть до тітки Елінор в Італію. Вони часто переїздять з одного міста до іншого, батько пояснює це новими замовленнями по роботі. Перед від’їздом Меггі запакує коробку своїх улюблених книг, з якими вона, як правило, подорожує. Меггі згадує про те, що її батько ніколи не читав в голос, хоча і він і вона обожнюють книги. 

Меггі бачить свого батька всередині майстерні з дивною книгою, яку він відразу заховав від неї. Це дивує її. Вони збирають речі у свій фургон, і сідають, щоб їхати, але дорогу їм перегороджує Вогнерукий.

3.”Чорнильне серце” На південь

Вогнерукий запитує, куди Мо так поспішає. Вогнерукий, після їх останньої зустрічі шукав Мо чотири роки. Мо говорить, що він їде з тієї ж причини, що й минулого разу. Вогнерукий просить взяти його з собою, бо він не хоче зіткнутися з людьми  Каприкорна. Меггі цікавиться у батька, хто такий Каприкорн? Вогнерукий вражений тим, що Мо нічого їй не розповів. Мо пояснює, що для неї це надто небезпечно.

Вогнерукий розповідає Меггі, що Каприкорн любить дивитися, як люди страждають, і що Мо має річ, яку хоче отримати Каприкорн. Меггі не хоче, щоб Вогнерукий їхав з ними, але батько не може йому відмовити. Вони їдуть на північ.  Вогнерукий дістає із заплічника дивну тварину, яку звуть Гвін. Ця тваринка нагадує Меггі куницю, але в неї є ріжки. 

Коли вони їдуть, Меггі запитує Мо, чого хоче від нього Каприкорн. Відповідь напрочуд проста: книгу.

4.”Чорнильне серце” Будинок, повен книжок 

Вони приїздять до будинку Елінор, до величезного особняка за великими воротами, що оточений лісами. І ворота, і будинок не виглядають дуже привітними. Елінор зустрічає їх біля дверей. Вона старша за Мо, з сивим волоссям і суворим обличчям. Елінор не зраділа появі Меггі та Вогнерукого.

Весь будинок Елінор наповнений книгами. Майже на кожній стінці висять полиці. Бібліотека Елінор чудова і величезна. Меггі, яка любить книги захоплена її розмірами, але Елінор вимагає, щоб вона не підходила до книг у бібліотеці ближче ніж на три кроки. Висвітлені рукописи ретельно зберігаються у скляних коробках, Елінор з Мо обговорюють книги, деяким з яких – сотні років. Елінор просить Мо обновити деякі з них, які потребують ремонту. Меггі намагається з’ясувати, чи Мо віддасть Елінор загадкову книгу, яку він намагався сховати від неї.

Меггі ховається в кімнаті біля бібліотеки, але Вогнерукий знаходить її і розповідає, що Каприкорн вб’є її батька, щоб отримати цю книгу, тому  потрібно з’ясувати, куди Мо і Елінор сховають її. Вогнерукий заштовхує Меггі до бібліотеки, щоб вона могла це зробити.

5.”Чорнильне серце” Усього на всього картинка

Ні Елінор, ні Мо не помічають появу Меггі. Вони роздивляються книгу, і Елінор каже, що вона не думала, що копії ще збереглися після того, як дилери звітували про те, що їх майже всі викрали або знищили. Мо ця новина не дивує, він радий, що Елінор погоджується взяти цю книгу на деякий час. У її бібліотеці найсучасніша сигналізація, тому книга має бути там в безпеці.

Вони помічають Меггі і та сердито запитує, чому Елінор має право побачити книгу, а вона ні. Мо, щоб заспокоїти цікавість дочки показує їй кілька ілюстрацій з книги. Меггі розуміє, що це якась незвичайна книга, але подивитися більше чи щось прочитати вона не встигає, бо Елінор закриває книгу.

Мо виводить Меггі з бібліотеки і показує дочці її кімнату. На наступний ранок вона снідає з Мо і Елінор, а потім йде шукати Вогнерукого; вона знаходить його за будинком, де він жонглював. Вогнерукий намагається з’ясувати у неї куди Мо і Елінор сховали книгу, але Меггі цього не знає. 

Меггі запитує Вогнерукого, чому його маленька рогата тваринка схожа на тварину, яку вона бачила в книзі. Вогнерукий відповідає їй ще одним запитанням: чи часто її батько читає її вголос? Він просить Меггі запитати батька, чому він ніколи не читав уголос.  Потім Вогнерукий запрошує Меггі на шоу, але воно повинне відбутися пізно ввечері об 11:00.

Меггі знаходить Мо і запитує, чому він ніколи не читав їй вголос, але він каже, що не любить читати голосно. Батько просить Меггі не відволікати його, йому треба ремонтувати книги Елінор. Меггі бере деякі книги Елінор про тварин, але не може знайти ніяких згадок про куниць з рогами.

6.”Чорнильне серце” Вогонь і зорі

Коли вони сіли обідати, Елінор сказала, що свічки заборонені в її будинку (бо вогонь пожирає книги). Вогнерукий просить Елінор не вмикати сигналізацію ввечері, щоб він міг показати Меггі шоу. Того вечора Елінор вимкнула сигналізацію і Меггі пішла до Вогнеругого. 

Вогнерукий показує Меггі неймовірні трюки – дихає вогнем, ковтає вогонь, жонглює запаленими факелами … Але Меггі відчуває, що щось не так і бачить тіні якихось людей у будинку Елінор. Меггі біжить до бібліотеки, але Елінор тягне її в свою спальню, затиснувши рукою рота. Вони чують голоси чоловіків у бібліотеці, хтось допитує Мо про книгу. Вони кажуть, що хочуть взяти і його дочку, але Мо каже, що його дочка залишається, або ж він не віддасть книгу. Елінор пояснює, що не може викликати поліцію, бо телефон не працює.

Чоловіки викрадають Мо і книгу, і зникають. Меггі біжить за ними, але бачить лише світло фар, машина зникла…

7.”Чорнильне серце” Що приховує ніч

Вогнерукий ховається за деревами і бачить як Меггі біжить до воріт. Її коліна в крові, їх вона поранила коли впала, але це її не хвилює. Вона дивиться в далину і плаче. Вогнерукого вона не бачить. Коли Меггі починає плакати, обличчя Вогнерукого палає від сорому. Нарешті вона йде назад до будинку, а він зникає в темряві

8. “Чорнильне серце” Сама

Елінор зателефонувала до поліції за допомогою стільникового телефону Мо (оскільки хтось перерізав провід її стаціонарного телефону); поліція задає кілька питань, а потім залишає їх. Поліцейські здивовані, що викрали тільки Мо і одну книгу. Крім того, ні Елінор, ні Меггі не можуть описати злочинців.

Елінор намагається підтримати Меггі. Розповідає, що раніше вона жила разом з родиною, що її батько більше уваги приділяв книгам, ніж їй та сестрі. Елінор розповідає Меггі, що в її кімнаті раніше спала її мама. Розповідає, що малюнок на дверях бібліотеки також намалювала матір Меггі.

9.”Чорнильне серце” Підміна

Меггі йде в кімнату Мо, бере його светр, щоб відчути запах батька і фотографію своєї матері, яку батько завжди тримає під подушкою. Вона відчуває себе самотньою, згадує про дивні пояснення батька після зникнення матері.

Меггі не пам’ятає матір. Вона  зникла, коли Меггі було три роки. Мо казав, що вона мала кудись поїхати, але Меггі думала, що вона їх покинула.

Меггі прокидається і пише лист до Елінор, в якому пояснює, що збирається шукати батька. Коли вона пробирається в кімнату Елінор, щоб залишити для неї лист, то бачить, що тітка спить з книгою на грудях, яку їй привіз Мо, через яку його і викрали

Меггі свариться з Елінор, вважаючи, що саме через неї люди Каприкорна викрали її батька. Але Елінор стверджує, що вона врятувала Меггі та книгу.

Вони починають обговорювати книгу, яка називається «Чорнильне серце». Ця книга не стара (її вік від 38 років), тому викрадачі шукають її не через величезну цінність. Меггі не може зрозуміти мотивів викрадачів.  Елінор вирішує дозволити Меггі прочитати книгу, якщо вона вважає, що там є підказки про викрадення Мо.

Тоді Елінор бачить записку, і розуміє що Меггі збирається йти на пошуки батька. Елінор погоджується йти з нею, але після сніданку.

10.”Чорнильне серце” Лігвище лева

Меггі виходить на вулицю, щоб почитати Чорнильне серце, а потім бачить Вогнерукого. Той розповідає, що йому вдалося прослідкувати за людьми Каприкорна і він знає, куди повезли Мо – це штаб-квартира Каприкорна, яка знаходиться на півдні.

Меггі просить Вогнерукого відвезти її туди. Меггі хоча і не довіряє йому, але не має іншого виходу, адже тільки він знає де її батько. Він погоджується, але Елінор ставиться до нього  надто підозріло. Вогнерукий шепоче Меггі, що він візьме її, якщо вони поїдуть без Елінор. Але Елінор не погоджується відпустити Меггі саму. 

11.”Чорнильне серце” Боягуз

Елінор не довіряє Вогнерукому, тому радить Меггі замкнутися вночі в кімнаті. Вогнерукий все одно пробирається в кімнату Меггі, коли вона спить. Він знаходить книгу, і роздивляється її малюнки. Вогнерукий відчуває себе винним у багатьох речах, адже це він сказав людям Каприкорна де шукати Мо. Він згадує,як минулого вечора він розмовляв з Бастою (охоронцем Каприкорна) і тепер має виконати його доручення.  Він кладе книгу на місце і залишає кімнату Меггі, але все одно не може заснути, через муки совісті.

12.”Чорнильне серце” Усе далі на південь

Меггі, Елінор і Вогнерукий  вивчають карту, щоб зрозуміти куди їм їхати. Село Каприкорна – знаходиться на відстані близько трьохсот кілометрів на південь.

Коли вони говорять про місце розташування, Меггі згадує, що коли Вогнерукий вперше прийшов до них, він сказав Мо, що Каприкорн знаходиться на півночі. Меггі розуміє, що це Вогнерукий змусив Мо тікати на південь, наблизивши його до штабу Каприкорна. Але Вогнеркий виправдовується, каже, що у Каприкорна є два основних притулки, один на півночі і один на півдні, і що в цей час року Козеріг, як правило, знаходиться на півночі. Чим більше вони говорять про Каприкорна, тим більше Меггі відчуває страх. 

Вони збирають речі і відправляються в дорогу. За кермом їде Елінор, так як Вогнерукий нічого не тямить в автомобілях. Елінор ховає книгу під запасне колесо, і просить Меггі, приховати це від Вогнерукого. Але Меггі хоче довіритися Вогнерукому, бо він обіцяв показати, де переховують її батька.

13.”Чорнильне серце” Каприкорнове село

Вони їдуть цілий день і, нарешті, приїздять до моря. Вони проїжджають через маленькі міста, а потім бачать гори.

Коли вони натикаються на металеву огорожу, Елінор вважає, що вони звернули не туди, але Вогнерукий впевнений, що вони на правильному шляху, після чого він відсовує огорожу, щоб вони могли проїхати в село Каприкорна.

Вогнерукий виходить з машини, а дорогу їм перегороджує чоловік з рушницею. Це був Баста; з їх розмови Меггі розуміє, що Вогнерукий зрадив їх. Вогнерукому наказали, щоб він привіз Меггі і книжку. Їх виводять з машини і ведуть до Каприкорна. Меггі дуже страшно, вона тримає книгу і все ще сподівається, що коли віддасть її, то їх з батьком відпустять.  Меггі та Елінор ведуть через невелике закинуте село, не добре освітлене і в поганому стані. Їх ведуть до великого, добре освітленого будинку.

14.”Чорнильне серце” Доручення виконано

Меггі, нарешті, бачить Каприкорна, який був високим та худим, у його одязі переважали червоні кольори.Каприкорн йде до Меггі, щоб оглянути її. Елінор каже, що вони приїхали, щоб обміняти книгу на Мо. 

Дивлячись на Вогнерукого, Каприкорн запитує, чому він привіз Елінор, адже йому наказали доставити тільки Меггі та книгу. Баста забирає книгу в Меггі, і Каприкорн наказує замкнути їх.

Меггі починає кричати, питаючи, де є її батько і що хоче від них Каприкорн. Каприкорн пояснює, що її батько має талант, і присутність Меггі змусить його виконувати накази. Баста веде Меггі та Елінор під дулом пістолета до приміщення без вікон, за церквою, і замикає там.

15. “Чорнильне серце” І радість, і біда

Виявляється, Мо теж всередині. Меггі обнімає батька. Мо запитує, як вони сюди потрапили. Меггі починає задавати також питання, і Мо вирішує розповісти їй всю історію

16.”Чорнильне серце” Тоді

Мо розповідає, що коли все почалося, то Меггі було три роки. Одного вечораМо читав мамі Меггі книгу, як це часто робив. Вона підібрала книгу під назвою Чорнильне серце, яка була сповнена пригод. Книжки про пригоди, фей та інших чарівних істот їй подобалися.

Коли Мо почав читати сьомий розділ, в їх будинку з’явилися три чоловіки: Каприкорн, Баста, Вогнерукий. Баста тримав Вогнерукого, і вони всі були розгублені і мляві й знесилені, коли з’явилися з книги.

Мо вихопив меча, і якось змусив Каприкорна і Басту вийти з дому. Вогнерукий просив Мо не вбивати його…

Мати Меггі та дві кішки кудись зникли. Мо обшукав будинок і всю територію, і він знову намагався читати книгу вголос. Одного разу, коли читав Мо, листоноша зник, а на його місці з’явився  скляний чоловік, і саме тоді Мо зрозумів, що якщо він буде читати вголос, то поставить Меггі або когось іншого в небезпеку.

Вогнерукий знову прийшов через кілька днів до Мо і благав, відправити його назад у книгу. Мо не міг, але Вогнерукий продовжував скиглити, цей світ був не для нього, він хотів знайти книгу. Мо був змушений зникнути з Меггі.

Елінор здивована тим, що Мо співчуває Вогнерукому – на її думку, це провина Вогнерукого, що їх всіх спіймали. Меггі запитує, чи її мати щаслива в цій історії, і Мо відповідає, що точно не знає, але в світі книги Чорнильне серце є чарівні істоти, які їй подобалися.

Зрештою Меггі засинає, а Мо розповідає Елінор, що йому вдавалося вичитати інші речі з розповідей, але він завжди приховував це від Меггі. 

17. “Чорнильне серце” Зраджений зрадник

Вдень люди Каприкорна (Меггі їх називає чорні куртки) ведуть бранців у церкву. Всередині церква була пофарбована в червоний колір; там була статуя Каприкорна і його престол. Вогнерукий був там також, Баста наказує йому запалити вогонь.  

Мо просить Каприкорна звільнити Елінор та Меггі, сказавши, що він буде читати все, що хоче Каприкорн. Але Каприкорн дістає Чорнильне серце і каже, що подбав про те, щоб ніколи не повернутися в книжку. 

Один з чоловіків приносить велику картонну коробку, наповнену копіями книги, і Каприкорн спалює їх. Мо благає, щоб Каприкорн залишив хоч одну копію, але Каприкорн каже, що це неможливо – він не хоче, щоб Мо запхав його назад в книгу. Мо стверджує, що він цього не вміє, але йому ніхто не вірить. Вогнерукий вражений, адже тепер всі книги спалені, а Каприкорн обіцяв, що його повернуть в книгу. Каприкорн каже, що він надто довірливий, і він просто використав його для своїх цілей. 

Каприкорн вимагає від Мо демонстрації своїх вмінь. Його нинішній читач теж вичитує людей, але вони дуже потворні. Приходить читач Даріус, який вибрав кілька книг для читання Мо. Каприкорн хоче отримати золото, і погрожує вбити Меггі, якщо той не вичитає  безліч золотих монет.

18.”Чорнильне серце” Чарівновустий

Мо починає читати «Острів скарбів». Більшість людей навколо них виглядають нервовими – хто знає, хто може зникнути в історію, а що може з’явитися? Мо читає розділ Острів скарбів, і раптово скрізь починають сипатися золоті монети.

Чоловіки Каприкорна забирають більшу частину золота, а Каприкорн наказує Мо читати наступну книгу: 1000 і 1 ніч. Але цього разу золото не з’являється, в кімнаті з`являється хлопчик в тюрбані, котрий на кілька років старше Меггі.

Вони захоплюють зляканого хлопчика. А один з чоловіків Козеріга, Фуліо, зник, і це змушує Басту нервувати.  Далі Мо відмовляється читати, кажучи, що він втомився. Каприкорн показує копію Чорнильного серця, кажучи, що він має великі плани для Mo. Меггі, Мо і Елінор знову повертаються у свою в’язницю;

19. “Чорнильне серце” Перспективи невтішні

Ув’язнених годують, Мо навіть приносять чай з медом, щоб заспокоїти його горло. Меггі переживає за хлопчика, якого вичитав Мо. Баста каже, що хлопчика тримають у сусідньому будинку, і на наступний день вони його будуть випробовувати. Він або стане слугою Каприкорна або зникне.

Вночі їх будить Вогнерукий, який допомагає їм втекти. Мо погоджується тікати, тільки якщо вони заберуть хлопчика з казки. Спочатку хлопчик не хоче йти з ними, він вважає, що всі навколо якісь демони і це страшний сон.

Але все ж вони разом з хлопцем беруть машину Елінор і тікають. Але їх помічає охоронець, який разом з Бастою починає їх переслідувати. Хлопчик називає себе Фаридом. Поки вони їдуть Меггі мріє, щоб вона також мала такий талант, як і батько.

20.”Чорнильне серце” Змії і колючки

Втікачі бачать позаду погоню, а в машині закінчується пальне. Вони намагаються зіштовхнути машину зі схилу, щоб люди Каприкорна не побачили її, але у них нічого не виходить. Вони підіймаються на схил і ховаються за деревами. Баста і Пласконіс (люди Каприкорна) розуміють, що без собак втікачів не знайти і повертаються за собаками в село. 

Втікачі йдуть всю ніч, вони надзвичайно втомлені, Елінор каже, що коли вони дістануться до міста, то зможуть зупинитися в готелі та відпочити, оскільки у неї є кредитна картка.

Фарид потоваришував з Гвіном, але хлопчина досі не може повірити, що це не сон.  Меггі засинає у Мо на плечі, коли той несе її.

21.”Чорнильне серце” Баста

На світанку втікачі знаходять старий, зруйнований будинок. Елінор і Меггі йдуть всередину, щоб поспати, а Мо з Вогнеруким стоять на варті. Скоро Меггі, прокидається від гавкоту собак і чоловічих голосів. Це Баста і Пласконіс. Люди Каприкорна помічають куницю Вогнерукого і розуміють, що втікачі поруч. Мо нападає на Басту, намагаючись забрати його пістолет. Собаки нападають на Мо, але Вогнерукому вдається відтягти їх. Але у Мо залишається на руці глибока рана.

Собаки слухають Вогнерукого, так як він їх часто підгодовував і добре до них відносився.Пласконіс отримує камнем по голові, від Фарида. 

Втікачі зв’язують Басту і Плотконоса, залишаючи їх всередині будинку, а собак відпускають. Вогнерукий зриває з шиї Басти його талісман.

Втікачі йдуть у напрямку міста дуже обережно, адже зі сходом сонця всі змії повиповзали зі своїх укриттів. 

22. “Чорнильне серце” У безпеці

Елінор, як і інші, виглядають ніби брудні волоцюги, коли приходять до міста. Елінор іде в банк, щоб зняти гроші на сніданок та на готель для всіх. Після сніданку, Вогнерукий і Фарид зникають.

Елінор, Мо і Меггі зупиняються в гарному готелі, а також купують новий одяг.

Через два дні Елінор каже, що вона їде додому. Перед від’їздом, вона дає Мо адресу Феноліо, який і є автором Чорнильного серця. Елінор сподівається, що у нього може бути примірник книги.

Меггі має погане почуття, вона просить Мо поїхати з Елінор, чи повернутися додому. Мо обіцяє, що вони приїдуть до Елінор, але їм необхідно відвідати Феноліо.

23.”Чорнильне серце” Ніч, сповнена слів

Елінор подарувала Меггі книгу віршів, яку би зміг прочитати їй батько вголос, та книгу про пригоди.

Мо і Меггі проводять спокійний день, а ввечері бачать Вогнерукого та Фарида, які розважають натовп. Вогнерукий жонглює і дихає вогнем, а Фарід збирає гроші. Мо розповідає Вогнерукому про поїздку до Феноліо, і той проситься поїхати з ним. Вогнерукий не хоче зустрічатися з автором книги (Мо обіцяє не розповідати Феноліо про нього), але він хоче знати чи існує копія книги. Мо погоджується.Перед сном Меггі просить Мо почитати для неї, і він читає віршів. Слова злітають з книги і складають в чітку картину, голос батька її зачаровує. У кімнаті з’являється пташка, яка вилітає у відчинене вікно.

24.”Чорнильне серце” Феноліо

Вогнерукий і Фарід приїздять з Мо і Меггі в село, де живе Феноліо.Феноліо – старий чоловік, років шістдесяти. Мо бачить його в оточенні галасливих онуків. Але Феноліо повідомляє Мо, що всі копії «Чорнильного серця» були вкрадені. Мо це не здивувало.

Феноліо запрошує їх і просить розповісти історію, яка привела їх до нього. Мо наважується розкрити автору, що він оживив Вогнерукого, Басту та Каприкорна.  Феноліо згадує образ Вогнерукого… і його трагічну смерть у книзі.

Насправді Фенологіо дуже пишається персонажами, які він вигадав, особливо Бастою і Каприкорном. Він каже, що залишив їх живими в книзі, бо планував написати продовження.Феноліо просить Мо показати йому Вогнерукого, йому цікаво подивитися на свого героя в реальному світі.

25.”Чорнильне серце” Хибна кінцівка

Мо розповідає Феноліо про матір Меггі, яка все ще може бути всередині книги. Мо обіцяє Меггі, що він ніколи не повернеться до села Каприкорна, щоб отримати книгу.

Мо каже Феноліо, що йому таки варто зустрітися з Вогнеруким, і переконати, що він не повинен намагатися повернутися до книги, адже його там чекає смерть.

26. “Чорнильне серце” Передчуття і острах

Вогнерукий бачить, обличчя Мо, і здогадується, що той розповів Феноліо про нього.Меггі, також відчуваючи себе винною, розповідає, як Вогнерукий вмирає в книзі: один з людей Каприкорна хоче вбити Гвіна, а коли Вогнерукий намагається допомогти куниці, то гине сам.

Вогнерукого лякає погляд Феноліо, той дивився на нього як дивиться хазяїн на пса. Наляканий Вогнерукий біжить світ за очі, а Фарід слідує за ним. Вогнерукий просить його піти, бо він планує повернутися до села Каприкорна. Фарид залишається, і хоче навчатися працювати з вогнем.

27.”Чорнильне серце” Усього на всього ідея

Мо повертається до будинку Феноліо, щоб обговорити якусь ідею. Меггі хоче повернутися до Елінор, але Мо просить зачекати, адже він має ідею, яка можливо допоможе повернути її маму та Вогнерукого у їх світи.

Мо з донькою живуть у квартирі Феноліо, яку він зазвичай здає туристам. Меггі планує шпигувати за Мо, щоб дізнатися, що він задумав, але онуки Феноліо відволікають її і не дають змоги нічого дізнатися. 

28.”Чорнильне серце” Удома

Елінор, нарешті, приїздить додому, і відчуває себе дуже самотньою. Хоча це почуття для неї дивне, раніше їй вистачало компанії книг.

Відчинивши будинок, вона бачить, що всі її книги валяються на підлозі, по них потопталися. А всі найдорожчі та найцінніші книжки з її бібліотеки були спалені. Там висів вбитий закривавлений півень.  Вона у відчаї.

29.”Чорнильне серце” Місцина непогана, можна лишитись

Мо працює над ремонтом книг Феноліо кілька днів, а Меггі грається з його внуками і читає свою книгу віршів.
Мо розповідає доньці про звички її мами, яка любила невеликі, гладкі камені, і сміялася, як і Меггі.
Меггі думає про Вогнерукого, де він, чи повернувся за книгою. Мо каже, що якби не Меггі, він і сам би повернувся за книгою.

30.”Чорнильне серце” Язикатий Піппо

Елінор телефонує до Феноліо і розповідає Мо, про трагедію з її книгами; вона має прилетіти у місто Феноліо, щоб написати заяву в поліцію на людей Каприкорна. Мо їде зустрічати Елінор в аеропорт, залишивши Меггі з Феноліо.
В квартиру Меггі вривається Баста, він впевнений, що Мо прибув до Феноліо, бо у нього є ще один примірник. Пласконіс обшукує будинок Феноліо, але книги не знаходить.
Баста допитує Феноліо; він не вірить, що Феноліо є автором книги. Феноліо починає розказувати все про Басту, але це дратує Басту. Меггі розуміє, що Феноліо можуть вбити тому каже, що Баста не повинен вбивати Феноліо, тому що це вб’є всіх із книги.
Баста прибув у місто, щоб знайти Мо, але вирішує відвезти Меггі та Феноліо до Каприкорна. Баста розуміє, що Мо прийде за дочкою.

31. “Чорнильне серце” Серед зелених пагорбів

Вогнерукий і Фарид ховаються біля села Козерога. Фарид вчиться всьому, що вміє Вогнерукий. Вогнерукий спостерігає за селом Каприкорна, і вночі вирішує пробратися до дому Каприкорна, щоб знайти книгу. Вогнерукий має також побачитися, з жінкою Резою, однією з невільниць Каприкорна, яка допомагла йому в минулому.

32.”Чорнильне серце” Повернення

Меггі засмучена. Дівчинка не хотіла більше повертатися в село Каприкорна. Феноліо вивчає все навколо і це село нагадує йому те, що він описав у книзі.
Каприкорна у селі в цей момент не було, Сорока була за головну. Баста замикає Меггі та Феноліо в сараї.
Феноліо розповідає Меггі, що Мортола є матір’ю Козерога, але ніхто не повинен знати цього. Каприкорн це приховує, а Сорока пишається таким сином.
А коли Феноліо розуміє, кого хоче вичитати Каприкорн, він лякається… бо це найгірше, що було в його книзі. І не можна, щоб це створіння опинилося в їх світі.

33.”Чорнильне серце” Каприкорнова служниця

Вогнерукий та Фарид вночі пробираються в село, і Вогнерукий біля вікон дому Каприкорна кличе служницю Резу. Вона не може говорити, тому вона пише відповіді на папері. Вогнерукий просить її знайти книгу. Реза обіцяє допомогти. Коли Реза запитує хто такий Чарівновустий, Вогнерукий уникає відповіді. Вогнерукий обіцяє повернутися наступної ночі, і він з Фаридом тікають з села. Фарид зауважує, що Реза схожа на Меггі, але Вогнерукий заперечує це.

34.”Чорнильне серце” Таємниці

Каприкорн приводить Меггі і Феноліо до церкви. Каприкорн не може повірити, що Феноліо його творець.
Феноліо пропонує довести, що він автор, розповідаючи всім про батьків Каприкорна. Каприкорн погрожує його вбити, але Меггі вдається і його переконати, що якщо автор помре, то і його герої також зникнуть. Каприкорн погрожує Феноліо, адже він знає де живуть його внуки.

35.”Чорнильне серце” Мета в кожного своя

Вогнерукий і Фарид зі сховку бачать машину Мо і Елінор. Вогнерукий зупиняє їх, а Мо звинувачує Вогнерукого в тому, що він виказав людям Каприкорна, де знайти Меггі. Вогнерукий це заперечує.
Вогнерукий каже, що він тут тільки щоб знайти книгу. Мо з Елінор збираються йти в село, щоб визволити Меггі. Вогнерукий розуміє, що їх не відпустять звідти і вирішує їм завадити. Вогнерукий з Фаридом зв’язують їх.
Вночі Вогнерукий залишає Фарида, щоб стерегти Мо і Елінор, а сам йде в село.

36.”Чорнильне серце” У Каприкорновому будинку

Меггі та Феноліо замикають в одній з кімнат в будинку Каприкорна, в кімнаті, де раніше тримали Дарія. Меггі хоче спробувати втекти, але Феноліо просить цього не робити. Феноліо обіцяє щось придумати, щоб їх врятувати. Меггі налякана, вона думає де її батько і коли він вже з’явиться.

37.”Чорнильне серце” Легковажність

Вогнерукий пробирається до вікна Рези, але замість неї з’являється інша дівчина … за якою стоїть Баста.
Сорока наказує Басті відвести Вогнерукого до церкви. Той розуміє, що через нього Каприкорн покарає Резу. Вогнерукий засмучений, що через нього постраждала Реза.

38.”Чорнильне серце” Тихі слова

Меггі проситься до туалету і намагається втекти, але охоронець ловить її; повернувшись в кімнату, вона плаче. Феноліо знаходить деякі книги, які Дарій сховав під матрацом.
Вночі, щоб прогнати свої страхи, Меггі читає уривок з Пітера Пана, і раптом з’являється фея Дінь-Дінь. В цей момент Баста заходить в кімнату і бачить фею. Феї були і в Чорнильному серці, він вважає, що вони приносять удачу. Баста ловить Дінь-Дінь і веде Меггі до Каприкорна.

39.”Чорнильне серце” Покара зрадникам

Баста показує Дінь-Дінь Каприкорнові, і каже, що Меггі вичитала її з книги. Каприкорн показує Меггі сіті, прив’язані до стелі церкви. Там ув’язнені двоє людей: Вогнерукий і жінка, яку Меггі не знає.
Каприкорн радіє, що у Меггі є здібності, адже тепер Мо йому непотрібний. Каприкор злий, що Реза зрадила його, тому вона повинна бути страчена, як і Вогнерукий. Через кілька днів вночі Каприкорн планує стратити Резу та Вогнерукого. Для цього Меггі має вичитати ката з книги .
Але спочатку, здібності Меггі мають перевірити.

40.”Чорнильне серце” Чорний кінь ночі

Меггі розповідає Феноліо, що Каприкорн схопив Вогнерукого і жінку, яка, на її думку, є її матір’ю.
Меггі наполягає на тому, що Феноліо розповідає їй про того ката, якого Каприкорн вимагає вичитати. Феноліо каже, що цей персонаж відомий як Тінь, це фігура або червона як вогонь або сіра, як попіл, що виконує всі накази Каприкорна. Згідно з книгою, він був створений з попелу жертв Каприкорна, і був абсолютно безжальний.
А найгірше, те що Тінь безсмертна. Тому, якщо Меггі вичитає ката з книги, його не можна буде перемогти.
Феноліо каже, що Реза не може бути матір’ю Меггі, бо він її не створював. Але Меггі повідомляє, що Дарій якось вичитав її з книги, а так як він не дуже хороший читач, то вона німа. dovidka.biz.ua Меггі дуже нервує, вона не може заснути. А коли нарешті засинає, то їй сняться кошмари.

41.”Чорнильне серце” Фарид

Фарид чекає на повернення Вогнерукого. Мо і Елінор переконують його розв’язати їх.
Мо дає Фариду записку для Меггі, яка написана таємною мовою з книги “Володаря Кілець». У записці батько просить не хвилюватися її, і обіцяє визволити її.
Фарид з куницею Гвіном іде шукати Вогнерукого у селі (у нього є здібності шпигувати – в його книзі злодії використовували його для розвідки та крадіжок).

42.”Чорнильне серце” Пушок на карнизі

Даріус приходить за Меггі, і каже, що Сорока має випробувати її вміння. Даріус бранець Козерога, він розповідає як з нього знущалися, що йому давали їсти лише хліб, коли у нього не виходило вичитати, те що хотів Каприкорн.
Даріус приніс Меггі збірку казок Андерсена. Він пропонує вичитати олов’яного солдата, оскільки, можливо, він не буде таким нещасним поза світом книги. Феноліо підтримує цю ідею і просить забрати солдатика з собою у кімнату, якщо у неї все вийде. Також Феноліо просить, щоб Меггі взяла у Сороки папір та олівець.

Меггі успішно вичитує олов’яного солдата, і Сорока захоплює його, щоб дати Каприкорну. Меггі вдається вмовити дати фігурку їй. Але папір для Феноліо Меггі забуває просити.
У кімнаті Меггі розуміє, що ім’я служниці Каприкорна Реза… а її матір звали Тереза.
Раптом до вікна прибігає куниця Гвін із запискою від Мо під нашийником. Меггі пише батьку, що вона має такий же дар як і в нього, і що вона має викликати Тінь.
Меггі відпускає Гвіна і весь час думає, як там Мо.
Феноліо намагається вигадати як їх визволити. Він каже, що їм допоможуть забобони Басти.

43. “Чорнильне серце” Темниця

Баста опускає сіті з Вогнеруким і Резою і замикає їх у склепі під церквою. Вогнерукий сміється над забобонністю Басти.
Реза має у кишені свічки і папір, і вона пише питання Вогнерукому: що то за дівчина була в церкві? Вогнерукий каже, що вона дочка Чарівновустого, і приховує правду, що це і є Мо і її дочка.

44.”Чорнильне серце” Фаридова розповідь

Фарид повертається туди, де Мо і Елінор ховаються, передаючи повідомлення від Меггі.
Мо починає розповідати Фариду про тінь. Вони розуміють,що потрібно щось робити,щоб завадити виконанню плану Каприкорна. Фарид викрав кілька чорних курток, щоб вони могли непомітно проникнути в село і костюм служниці для Елінор.Вони хочуть влаштувати у селі пожежу.

45.”Чорнильне серце” Побрехеньки для Басти

Баста повертає олов’яного солдата Меггі. Феноліо пропонує угоду для Басти: в обмін на якийсь папір та ручки (бо йому нудно), він допоможе Басті повернути ключі, які забрала Сорока, наславши на неї прокляття.
Баста погоджується на це. Феноліо дає йому завдання непомітно розкидати папірці у кімнаті Сороки.
Феноліо обіцяє, що “Заклинання” набуде чинності через три дні … а Меггі запитує, що Феноліо планує зробити далі, оскільки це не спрацює. Феноліо каже,що вони мають знайти вихід до дня страти.У нього є ідея,яку йому підказав Мо.

46.”Чорнильне серце” Розбуркані серед ночі

Меггі розмовляє з олов’яним солдатиком перед сном; він відчуває себе погано у їх світі, хоча в своїй історії він розтанув.
Вночі Феноліо будить Меггі, щоб провести експеримент. Він написав новий кінець історії олов’яного солдатика, і на цей раз він щасливий.
Меггі читає нове закінчення вголос, і олов’яний солдат зникає. Тепер вони мають підтвердження, що історії можуть бути змінені, і Феноліо сподівається, що вони зможуть написати нову версію тіні, яка не буде діяти як машина для вбивства Каприкорна.

47.”Чорнильне серце” Сама самісінька

Елінор залишається сама у схованці, а Мо і Фарід вночі пробираються в село щоб визволити Меггі. Пізніше Елінор чує постріли, і починає хвилюватися, адже їх могли вбити. Не знаючи, як бути Елінор йде до села, хоча вона і без зброї.
На щастя, Мо зупиняє Елінор. Він і Фарид неушкоджені: охоронець Кокерель впізнав їх і почав стріляти,але їм вдалося втекти.
Вони вирішують влаштувати пожежу, щоб відвернути увагу охоронців і звільнити Меггі. Мо вирішив врятувати Меггі, незалежно від ціни. Вони розуміють,що пожежа небезпечна, так як може перекинутися на ліс,що навколо.
Елінор проти пожежі,тому поки всі сплять вона іде до найближчого села, сподіваючись знайти поліційне відділення.

48.”Чорнильне серце” Сорока

Баста забирає Меггі вранці, тому що Сорока хоче її бачити (для пробного читання). Він також дратує Меггі кажучи про те, що її тато намагався пробратися до неї минулої ночі, але був застрелений.
Меггі думає тільки про батька, коли потрапляє в кімнату Сороки. Сорока показує їй скриню із зміями, під якими лежить копія Чорнильного серця.
Меггі каже Сороці, що знає, що вона мати Козерога, і жінка загрожує отруїти її, якщо вона кому-небудь скаже.
Дівчинка має переглянути уривок, який вона повинна прочитати наступного вечора, але вона не може зосередитися, поки Сорока не скаже їй, що в її батька не поцілили.
Відчуваючи себе краще, Меггі просить Сороку про побачення з Вогнеруким перед стратою. Довідник цікавих фактів Якщо Сорока відмовляється, Меггі загрожує прикусити собі язика так сильно, що вона не зможе читати. Сорока вирішує погодитись на умову Меггі.

49. “Чорнильне серце” Бастині гордощі й хитрощі Вогнерукого

Баста веде Меггі до Вогнерукого. Але Меггі насправді хотіла побачити не його, а служницю Резу, щоб пересвідчитись, що то її матір. Також Меггі хотіла попередити їх про план порятунку. Реза передає записку Меггі, яка підтверджує, що вона її матір. Вогнерукий користуючись забобонністю Басти ув‘язнює його в камеру, а сам тікає. Реза не наважується втекти, а залишається біля дочки.

50.”Чорнильне серце” Елінор не щастить

Елінор приїздить у місто і знаходить поліційний відділ. Двом офіцерам вона розповідає свою історію, один знущається над нею, а інший сприймає серйозно і їде з нею в село.
Та коли вони наближаються до воріт села Каприкорна, Елінор розуміє, що щось не так. Що може зробити один поліціянт проти всіх бандитів?
Як тільки вони потрапляють всередину, поліціянт іде до самого Каприкорна, кажучи, що Елінор говорить неправду про нього. Після того як офіцер іде, Каприкорн пояснює, що його особливо легко контролювати, оскільки у нього є троє маленьких дітей.
Перед тим як посадити Елінор у склеп, він запитав її, де є Чарівновустий, вона повідомляє, що він і хлопець були розстріляні, і що вона поховала їх обох.
Баста теж замкнений в склепі, він теж буде страчений тепер (за те, що дозволив так в’язню втекти).
Елінор замикають в камері з Резою, яку вона не зустрічала раніше, але вона відразу ж визнає свою улюблену племінницю.

51.”Чорнильне серце” В останню мить

Мо і Фарид роблять факели, коли чують, як хтось наближається. На щастя, Фарід знайшов місце, де вони з Мо сховалися. Люди Каприкорна все обшукали і пішли. Вони побачили закривавлений одяг, і вирішили, що історія Елінор правдива.

52.”Чорнильне серце” Тендітне створіння

Вогнерукий ховається в будинку Басти, де знаходить Дінь-дінь, яка була замкнена і випускає її.
Він говорить з трьома казковими мовами, але все одно не розуміє звуків, які видає Дінь дінь.
Вогнерукий намагається спланувати свій наступний крок: чи повинен він брати участь у страті? Чи має спробувати знайти книгу? Він помічає, що Дінь дінь дивиться за вікно, і каже, що краще їй залишитися всередині, тому що цей світ не для неї.

53.”Чорнильне серце” Потрібні слова

Феноліо багато разів пробує написати нову історію для Тіні, але не заспокоюється поки в нього не виходить ідеальна кінцівка.
Сорока приносить їжу для Меггі, а також білу сукню, щоб її одягти на церемонію. Сукня має широкі рукави, і Меггі вдається сховати туди аркуш, який написав Феноліо.
Меггі нервує, і Феноліо намагається підбадьорити її. Сорока веде Меггі на церемонію страти.

54.”Чорнильне серце” Вогонь

Мо і Фарид планують підпалити будинок Каприкорна, сподіваюся, що вогонь не буде швидко поширюватися на пагорби.
Вони бачать Сороку, що веде Меггі з дому (адже саме там її тримають в полоні). Фарид і Мо переодягаються в одяг охоронців Каприкорна, щоб їх не впізнали. Випадково Мо в рюкзаку Вогнерукого, знаходить фотографію своєї жінки. Це зображення Рези. Фарід згадує, що вона одна з покоївок Каприкорна, і що Вогнерукий закоханий у неї.

55.”Чорнильне серце” Зрада, довгий язик і дурний розум

Реза пише питання для Елінора, щоб дізнатися про Мо і Меггі, а потім їх та Басту ведуть на побудовану сцену для страти і замикають у клітку.
Каприкорн розповідає своїм людям, що цих трьох в’язнів мають стратити за зраду та дурість.
Тут всі люди Каприкорна чує як дзвонить дзвоник, який сигналізує про пожежу. Козеріг каже, що це не проблема, а потім дістає закривавлену ганчірку з мішка і каже, що це доказ того, що Чарівновустий і Вогнерукий мертві.
Елінор намагається заспокоїти Резу, що це неправда, вони мають бути живими – хто з тоді влаштував підпал?
Але як вони можуть бути впевнені?

56.”Чорнильне серце” Привид

Сорока дістає копію книги та дає їй Меггі. Жінка каже, що якщо дівчинка не виконає наказ Каприкорна, Сорока вб‘є Феноліо.
До того як Меггі починає читати, вона чує звук клацання, і розуміє, що Мо поруч, це він використовує шум, який лякає Капітана Гака в книзі Пітер Пен, щоб надіслати їй сигнал. Меггі голосно каже, що ніхто не має зупиняти її, коли вона почне читати.
Феноліо відволікає всіх, щоб Меггі змогла покласти папірець в книгу.
Меггі починає читати опис тіні в книзі. Але потім вона переходить до того, що написав Феноліо на папері: Тінь чує голос дівчини, яка нагадує йому про те, як він започаткував страждання та жорстокість, і хоче помститися своєму творцеві.
Сорока розуміє, що щось не так, хоче зупинити Меггі, але Даріус тримає її.
Тінь починає з‘являтися, і вона дивиться на Меггі страшними червоними очима; Каприкорн кричить, що хтось повинен її зупинити, але ніхто не рухається. Тінь збільшується і Меггі має дочитати закінчення, як Тінь поглинає всіх людей Каприкорна, а тоді має розвіятися і повернути усіх добрих персонажів. Але Меггі не може змусити себе продовжувати читати.
Мо встигає піднятися на сцену і сам закінчує останні речення, читаючи, як Тінь вбиває Каприкорна та його людей, а потім стає попелом.

57.”Чорнильне серце” Просто покинуте село

Каприкорн вмирає, і багато хто з його людей (Пласконіс і Кокерель) зникають; інші тікають.
Сорока тікає зі сльозами на обличчі. Феноліо теж зникає, тепер він сам опинився на сторінках своєї книги.
Меггі читає закінчення, яке написав Феноліо: Тінь розпадається на істоти, з яких було зроблено прах та яких змусив вбити Каприкорн: чоловіки, жінки, феї, тощо. І саме це відбувається, так що раптом навколо з’являється безліч живих істот, як звичайних, так і магічних.
Фарид відчиняє замок клітки, але Баста захоплює Резу і погрожує вбити її, якщо вони не дозволять йому піти. Басті вдається втекти. Елінор і Реза тепер вільні.
Вони всі вирішили провести одну останню ніч у занедбаному селі. Тереза ​​і Мо проводять час у обіймах один одного, намагаючись наздогнати все, що трапилося за дев’ять років, тоді як Елінор бродить навколо тролів та фей. Меггі спить.

58.”Чорнильне серце” Туга за домівкою

Вогнерукий спостерігав за подіями, використовуючи бінокль Басти, після чого він вирішив залишити Резу та її сім’ю і продовжувати своє життя.
Він підкрадається до села, щоб викрасти «Чорнильне серце» у Мо, поки він спить. Дінь-Дінь бачить інших фей і вирішує залишитися з ними. Фарид відправляється у дорогу разом з Вогнеруким та Гвіном.

59.”Чорнильне серце” Додому

Наступного ранку Мо виявляє, що Вогнерукий взяв книгу, що Фарід теж зник.
Їм вдається знайти телефон і зателефонувати таксі. Елінор і Мо повертаються з найближчого міста двома орендованими автобусами. Елінор пропонує залишити всіх магічних істот з книги (феї, тролі, скляні чоловіки) жити у своєму саду.

Меггі, Тереза і Мо починають жити з Елінором. Мо і Даріус допомагають Елінор відновити колекцію книг, а Тереза пише багато історій про своє життя в світі Чорнильного серця для Меггі.
Меггі вирішує, що вона навчиться писати свої власні оповідання, щоб коли-небудь їх читати вголос без страху.

© Гнатюк Ю., переказ наданий тільки для сайту dovidka.biz.ua, 2019

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. карась

    історія якась дивна

    Відповіcти
  2. Noname

    Переклад не коректний слова зліплені разом деякі літери в багатьох словах пропущені розділові знаки і тд.

    Відповіcти