“Полліанна” скорочено – Е. Портер

поліанна скорочено по главам Короткий зміст

«Поліанна» – роман-бестселер американської письменниці Елінор Портер, опублікований в 1913 році. «Поліанна» короткий зміст надає весь сюжет коротко чи детально (переказ по главам).

“Поліанна” скорочено читати

Одинадцятирічна Полліанна Уіттіер приїжджає до своєї тітки міс Поллі Харрінгтон в штат Вермонт. Батько Поліанни Джон Уіттіер помер, не залишивши практично ніякої спадщини: будучи бідним пастором в маленькій церкві і отримуючи невелику платню, він залишив після себе лише кілька книг. Так як мати Поліанни давно померла, а інших родичів у неї немає, вона змушена переїхати до тітки Поллі, яка весь цей час не підтримувала ніяких контактів з родиною Поліанни. Старша сестра тітки Поллі свого часу вийшла за Джона Уіттіер всупереч бажанню батьків, які наполягали на весіллі з багатою людиною. Але мати Поліанни стала дружиною місіонера і відправилася з ним на південь, з тих пір родина розірвала з нею всякі стосунки. Тепер, двадцять п’ять років потому, тітка Поллі живе одна у величезному будинку, успадкувавши великий стан після смерті всіх її близьких. Вона педантична, строга і приймає племінницю виключно з почуття обов’язку. Полліанні вона виділяє кімнату на горищі, без дзеркала, з голими стінами і практично без меблів, тому що «їй хотілося по можливості віддалитися від суспільства дитини і, одночасно, вберегти багату обстановку: вже вона-то чула, як погано поводяться діти з хорошими речами ».

Полліанна ж є повною протилежністю Поллі: дуже жива, балакуча і життєрадісна. Вона вчить оточуючих грі «в радість». Грати почали вони з батьком давним-давно, коли їм серед пожертвувань дісталися милиці: «Мені тоді страшенно хотілося ляльку, ось тато і попросив жінку, яка збирала пожертви. А та леді відповіла, що ляльок ніхто не жертвував, тому замість ляльки посилає маленькі милиці ». Тоді батько пояснив Полліанні, що потрібно радіти, раз милиці їм не потрібні. З тих пір вони завжди грали «в радість», знаходячи привід для оптимізму в кожній події. У перший же день після приїзду Поліанни тітка Поллі залишає її без вечері, звелівши вечеряти хлібом з молоком на кухні, разом зі служницею Ненсі, на що Полліанна відповідає: «Що ви, тьотю, я дуже рада. Я люблю хліб з молоком, і Ненсі мені дуже подобається. Ми так добре повечеряли разом ». Все моралізаторство і покарання тітки Поллі її племінниця сприймає із захопленням і вдячністю, чит призводить міс Поллі в замішання. Поступово тітка Поллі прив’язується до Полліанни.

Ненсі починає грати в «Радісну гру» у своєму власному житті. Полліанна не може розповісти тітці про радісну гру, тому що тітка Поллі, все ще тримає старі образи, і не дозволяє Полліанні згадати свого батька.

Полліанна починає вчити грати в свою гру всіх навколо. Вона приносить частування місіс Сноу (старій жінці, прикутій до ліжка), робить її зачіску і надихає її на відновлення інтересу до життя.

Полліанна знайомиться з літнім чоловіком, якого вона бачить на вулиці. Ненсі каже Полліанні, що ця людина – Джон Пендлтон, багатий і самотній джентльмен.

Хоча тітка Поллі відмовляється чути про радісну гру, Полліанна використовує її, щоб знайти способи порадіти своїй бідній кімнаті на горищі. Безневинна радість Поліанни соромить тітку Поллі і вона дозволяє їй жити в більш зручній кімнаті внизу. Полліанна також невинно думає, що тітка Поллі буде рада прийняти нещасне кошеня і бездомну собаку, і переконує її зробити це. Потім Полліанна знайомитися з сиротою Джиммі Біном. Полліанна впевнена, що тітка Поллі теж буде рада прийняти його, але тітка Поллі відкидає його і втрачає самовладання.

Полліанна придумує новий план допомоги Джиммі Біну, звертаючись до суспільства допомоги жінкам в церкві. Однак вона розуміє, що члени суспільства більше зацікавлені в допомозі дітям в Індії, ніж в місті, тому що допомога індійським дітям принесе їм чільне місце в щорічному звіті товариства. Поліанна не розуміє цих жінок, але не втрачає надії якось допомогти Джиммі Біну.

На прогулянці Полліанна зустрічає Джона Пендлтона, який впав і зламав ногу. Вона біжить до нього додому і дзвонить його доктору Чілтону. Поки вони чекають, вона розмовляє з Пендлтоном і каже, що бачить, що він не такий грубий зсередини, як зовні. Вона підтримує його поки не приїжджає доктор Чілтон і рятувальники.

Через кілька днів Полліанна запитує тітку Поллі, чи може вона взяти частування не тільки для місіс Сноу, а й для іншого хворого. Тітка Поллі погоджується, але сердиться, коли дізнається, що одержувачем є Джон Пендлтон. Нарешті, вона погоджується за умови, що Полліанна не скаже Пендлтону, що бульйон прийшов від тітки Поллі. Полліанна доставляє бульйон Пендлтону, який вражений, дізнавшись, що вона племінниця тітки Поллі. Полліанна повідомляє Пендлтону, що тітка Поллі не послила бульйон, що викликає у нього сміх.

Полліанна вмовляє тітку Поллі зробити зачіску і накинути на плечі симпатичну шаль, але тітка Поллі лютує, коли доктор Чілтон несподівано приїжджає до неї додому і бачить в такому вигляді. Доктор Чілтон прийшов, щоб попросити Полліанну допомогти підбадьорити Пендлтона. Служниця Ненсі і Поліанна не розуміючи такої реакції тітки Поллі думають, що в молодості Пендлтон був коханням тітки Поллі.

Пендлтон настільки натхненний Полліанною, що запитує її, чи може він усиновити її. Полліанна мимоволі передбачає, що він хоче одружитися на тітці Поллі, і це радує її. Але Пендлтон повідомляє, що він ніколи не був нареченим тітки Поллі. Він був закоханий в матір Поліанни і був засмучений, коли вона вийшла заміж за іншого чоловіка. Озлоблений, він повернувся до життя тільки після того, як познайомився з життєрадісною Полліанной.

Але Полліанна не може погодитися на пропозицію містера Пендлтона. Вона розуміє, що тітка Поллі турбується про неї і дорожить нею. Полліанна говорить Пендлтону, що не може жити з ним, але пропонує йому усиновити Джиммі Біна.

Якось доктор Чілтон розповідає Полліанні, що у нього є власна нещасна любов.

Одного разу, коли Поліанна гуляла, її збиває машина. Вона сильно постраждала, всы дуже переживали за неї. Навіть Пендлтон приходить відвідати і підтримати її. Пендлтон розповідає тітці Поллі, що він хотів усиновити Полліанну і що Полліанна вирішила залишитися з тіткою Поллі.

Полліанна не може ходити, і тітка Поллі наполягає на тому, щоб викликати фахівця, але не доктора Чілтон. Полліанна підслуховує, що, можливо, вона більше ніколи не зможе ходити. Полліанна засмучена, вона більше не бачить причин для радості. Пендлтон повідомляє їй, що вирішив усиновити Джиммі Біна. Це трохи радує Полліанну. Дізнавшись про нещастя з Полліанною, жителі містечка приходять провідати її. Вони розповідають тітці Поллі, як змінилося їхнє життя, після того, як Полліанна навчила їх грати в радісну гру. Тітка Поллі не розуміє, в чому полягає суть гри, тому Ненсі розповідає їй про цю гру.

Проходить кілька тижнів … Полліанна так і лежить в ліжку. Доктор Чілтон говорить Пендлтону, що хотів би побачити Полліанну. Доктор Чілтон думає, що знає як вилікувати Поліанну, але через його відносини з тіткою Поллі він не може прийти в її будинок (в молодості доктор Чілтон і тітка Поллі любили один одного, але розлучилися з незрозумілих причин). Джиммі Бін підслуховує розмову і сам йде до тітки Поллі. Коли вона чує, що у доктора Чілтона можуть бути ліки, вона негайно відправляє за ним.

Полліанну відправляють до лікарні. Вона пише лист тітці Поллі і “дядькові Тому” Чілтону, повідомляючи їм, що вона вже змогла зробити свої перші кроки. Вона захоплена тим, що тітка Поллі і доктор Чілтон одружилися у її ліжку. Полліанна радіє, що не могла ходити, так як тепер вона цінує цю здатність набагато більше.

“Поліанна” скорочено по главам (по розділах)

поліанна1. Міс Поллі.
Вранці міс Поллі увійшла на кухню і строгим голосом звеліла Ненсі приготувати маленьку кімнату на горищі до приїзду своєї племінниці.
Міс Поллі не горіла бажанням виховувати маленьку дівчинку і тому була незадоволена. Батько дівчинки нещодавно помер, а сестра міс Поллі, мати Поліанни померла ще раніше. Дівчинка залишилася сиротою.

2. Старий Том і Ненсі
Ненсі прибрала на горищі, лаючи про себе міс Поллі, що вирішила запхати дівчинку в таку незручну кімнату. Потім спустилася в сад і знайшла старого Тома. Вона розповіла садівнику про дівчинку і той був у захваті. Він пам’ятав матір Поліанни, Дженні, і дуже любив її. Тепер він готовий був полюбити її дочку.

3. Приїзд Поліанни
Міс Поллі відправила зустрічати Полліанну Ненсі і сина старого Тома Тімоті.
Полліанна була веселою і балакучою дівчинкою з веснянками. Вона прийняла Несні за тітку Поллі, і дуже здивувалася, що її зустрічала служниця. Вона стала розпитувати про свою тітку, її здивувало, що та не любить морозиво.
Дівчинка дуже сподобалася Ненсі і Тімоті і вони вирішили, що тепер в домі буде весело.

4. Маленька кімната на горищі
Міс Поллі зустріла племінницю холодно і відразу відправила її в кімнату на горищі. Полліанна спершу засмутилася, але потім зраділа, що у неї в валізі мало речей і їх не доведеться довго розбирати. Потім вона раділа відсутності дзеркала, адже їй не доведеться турбуватися через веснянки. А коли Полліанна побачила вид з вікна, то була в захваті.
Вона пролізла в маленьке віконце і опинилася на гілці великого дерева. Вона швидко спустилася в сад і познайомилася з Томом. Там і знайшла її Ненсі, яку міс Поллі послала годувати племінницю молоком і хлібом.

5. Гра
Полліанна розповіла Ненсі, що тато навчив грати її в гру, в якій потрібно було всьому радіти. Наприклад, дівчинка раділа, коли їм подарували замість ляльки милиці, тому що милиці їй були не потрібні. Дівчинка запропонувала Ненсі теж пограти в її гру, а потім із задоволенням повечеряла хлібом і молоком.
Вона вийшла до тітки Поллі і обняла її, сказавши, що все просто чудово. Але засинаючи в темній кімнаті на горищі довго плакала.

6. У кожного свій борг, Полліанна!
На наступний день за сніданком тітка Поллі звернула увагу на мух, які з’явилися в будинку. Полліанна зізналася, що мухи залетіли через відкриті вікна її кімнати. Тітка Поллі сказала дівчинці, що вона не має відкривати вікна, поки на них не поставлять сітки від мух.
Потім тітка оглянула речі Поліанни і розповіла дівчинці про її обов’язки. Розпорядок дня виявився таким щільним, що дівчинці не залишалося часу на просте життя. Вона не розуміла, як можна радіти обов’язкам.

7. Міс Поллі карає племінницю
Після обіду тітка звозила Полліанну в магазин і купила їй багато нового одягу.
Полліанна продовжувала грати в свою гру і насмішила Ненсі, незадоволену своїм ім’ям. Дівчинка сказала, що Ненсі повинна бути щаслива, що її не кличуть Гіпзібой.
Вночі Полліанна вилізла на дах і там вляглася спати. Тітка Поллі знайшла дівчинку і обурилася. Вона покарала її, сказавши, що тепер вона буде спати з нею, але Полліанна прийшла в захват.

8. Полліанна наносить візит
Вранці Полліанна вчилася шити і грати на роялі, читала, але після двох у неї виявилося багато вільного часу. Вона гуляла і шкодувала, що у неї немає друзів.
У парку її увагу привернув незнайомець в пальто і циліндрі, і вона стала розмовляти з ним кожен день, але незнайомець відповідав їй уривчастими фразами.
Одного разу Полліанні доручили віднести обід хворій сусідці, міс Сноу, яку Ненсі вважала моторошною та капризною.
Однак, Полліанні вдалося спантеличити і розбурхати міс Сноу. Дівчинка знайшла сорокарічну сусідку привабливою, зробила їй нову красиву зачіску і дала подивитися на себе в дзеркало. Вона обіцяла подумати, що може бути хорошого в тому, щоб лежати хворою в ліжку цілими днями.

9. Яка оповідає про незнайомця
Полліанна продовжувала розмовляти з незнайомцем, і той поступово став відповідати дівчинці і навіть посміхався їй. Коли це побачила Ненсі, вона була вражена. Адже незнайомцем був Джон Пендлтон, багатий мізантроп, що жив самотньо і замкнуто. Пендлтон ні з ким не розмовляв, мав багато грошей і писав книги.

10. Сюрприз для місіс Сноу
Коли Полліанна знову прийшла до міс Сноу, вона принесла примхливій ​​жінці відразу три страви. Потім вона розповіла, що придумала для Сноу причину для радощів. Жінка повинна була радіти тому, що інші люди не хворіють. Коли вона йшла, по обличчю міс Сноу текли сльози.

Коли тітка Поллі зайшла до племінниці в кімнату на горищі, то Полліанна радісно розповідала, як їй тут добре. І тільки шкодувала, що в кімнаті немає килимів і картин. Розчулена тітка Поллі пересилила Полліанна в кімнату поверхом нижче, з картинами і килимами.

11. Знайомство з Джиммі
Одного разу, повертаючись від міс Сноу, Полліанна побачила хлопчика. Це був Джиммі Бін, сирота десяти років, який пішов з притулку і марно шукав якийсь будинок, де його б узяли працювати.
Полліанна сказала, що добра тітка Поллі обов’язково візьме його. Та коли дівчинка привела Джиммі в будинок, тітка назвала хлопчика жебраком і прогнала. Полліанна вибачилася перед Джиммі, і сказала, що все одно знайде спосіб йому допомогти.
А тітка дивилася на дітей з вікна і на її душі було кепсько.

12. Суть справи Джиммі Біна
Полліанна вирішила сходити на засідання Жіночої допомоги, благодійної організації. Там вона розповіла про Джиммі, але ніхто з жінок не зацікавився долею маленького сироти. Вони не хотіли урізати допомогу дітям Індії, заради допомоги Джиммі.

13. Подія в Пендлтонському лісі
Засмучена Полліанна додому пішла через ліс і раптом побачила собаку містера Пендлтона. Пес наполегливо кликав дівчинку за собою і Полліанна знайшла Джона Пендлтона, який зламав ногу.
Пендлтон дав дівчинці ключ від будинку і сказав, щоб вона зателефонувала доктору Чілтону. Полліанна швидко викликала лікаря і повернулася до Пендлтон. Вона підтримувала йому голову, поки не прийшов лікар.

14. Головне, від кого холодець
У тітки Поллі померла родичка і вона тиждень була відсутня, а коли повернулася, Полліанна запитала її, чи може вона віднести холодець містеру Пендлтону, який зламав ногу.
Спершу тітка хотіла відмовити дівчинці, але дізнавшись, що Пендлтон не знає хто така Полліанна і де вона живе, дозволила навідати хворого. Але так, щоб той не дізнався, від кого цей холодець.

15. Доктор Чілтон
Служниця не хотіла пускати Полліанну, але доктор Чілтон дозволив дівчинці відвідати хворого. У розмові з Пендлтоном дівчинка проговорилася про те, хто вона така і хто послав йому холодець. Пендлтон замовк і задумався.
Додому Полліанну проводжав лікар і Полліанна сказала, що у того найбільш радісна робота, адже він щасливий, коли виліковує людей. Одинокий доктор був зворушений.
А тітка, дізнавшись що історія з холодцем розкрита, прийшла в замішання.

16. Червона троянда і мереживна шаль
Помітивши, що у тітки волосся завиваються в кучері, Полліанна зробила їй зачіску. Тітка Поллі подивилася на себе в дзеркало і була вражена зміною. Їй стало ніяково від легковажності зачіски, але вона все одно їй сподобалася. Потім Полліанна закутала плечі тітки шаллю, а в волосся вставила троянду. Поглянувши у вікно Тітка помітила, що на неї дивиться доктор Чілтон, тому засоромившись втекла і повернула своїй зачісці звичний вигляд.
А доктор передав дівчинці запрошення відвідати Пендлтона і сказав, що тітка Поллі з новою зачіскою була просто чарівна.

17. Прямо як в книзі
Пендлтон був радий приходу Поліанни і став показувати їй різні речі, які збирав в подорожах. Коли Полліанна пізніше розповіла про це Ненсі, та одразу зрозуміла, що справа нечиста. Вона висловила припущення, що колись Пендлтон був коханим тітки Поллі і вони ніяк не можуть забути один одного. Вони з Полліанною вирішили допомогти помиритися тітці Поллі і Пендлтону.

18. Призми
Полліанна продовжувала відвідувати Пендлтона і переконувалася в правоті Ненсі. Але коли вона говорила про Пендлтона тітці, та ніби й не слухала її. Зате коли Полліанна заговорила про лікаря Чілтон, тітка раптово почервоніла.
Одного разу, Полліанна помітила веселку на подушці Пендлтона, яка виникла через термомерт, що висів на вікні. Тоді Пендлтон попросив дівчинку розвісити уздовж вікна скельця від свічника. І кімната миттю перетворилася в чарівний палац.
Полліанна розповіла Пендлтону про свою гру в радість, і той назвав її найкращою дівчинкою на світі.

19. Несподіваний поворот
В середині вересня Полліанна стала ходити в школу і рідше бувала у Пендлтона. Одного разу той навіть попросив дівчинку переїхати до нього, сказавши, що колись любив одну дівчину, але так і не привів її в цей будинок.
Полліанна сказала, що все влаштує і вони з тіткою Поллі переїдуть до Пендлтона. Пендлтон прийшов в жах, але тут прийшов доктор Чілтон. Полліанна пішла, давши слово нікому не розповідати про пропозицію Пендлтона.

20. Ще більш несподіваний поворот
Однак Полліанна розповіла про цю розмову Чілтону, а також про те, що на її думку Пендлтон і тітка Поллі люблять один одного. Чілтон був явно засмучений.
Але в цей же день Пендлтон зумів пояснити дівчинці, що любив він її матір, і продовжував  любити всі ці роки. А тому і живе таким самітником.
Полліанна обіцяла запитати дозволу у тітки Поллі пожити у Пендлтона.

21. Відповідь Поліанни
Однак запитати дозволу у тітки Полліанна не змогла. Коли вона повернулася з прогулянки, Ненсі розповіла дівчинці, що тітка сильно турбувалася про неї. Полліанна зрозуміла, що тітка любить її і потребує її. Але вона придумала іншу річ.
Вона побігла до Пендлтона, засмутила його своєю відмовою, і запропонувала взяти до себе Джиммі. Вона так розписувала Джиммі, що Пендлтон не витримав і запропонував дівчинці привести друга до нього.

22. Проповіді і ящики для дров
Місцевий пастор сидів на пагорбі в лісі і складав гнівну проповідь, яка викриває прихожан. Він був сумний і розчарований. І тут з’явилася Полліанна, яка розповіла пастору, що в Біблії більше восьмисот текстів просять радіти.
Пастор зрозумів, що заохочення набагато важливіше покарання, і склав зовсім іншу проповідь.

23. Нещасний випадок
Полліанна зайшла в гості до Чілтон і була вражена його порожнім будинком. А Чілтон зізнався, що теж любить одну дівчину.
А в жовтні сталося нещастя. Полліанну збила машина і вона прийшла до тями на ліжку в своїй кімнаті. Вона не могла встати, але вірила, що не болітиме довго. Засмучена тітка Поллі вже найняла доглядальницю.

24. Джон Пендлтон
Полліанна не розуміла серйозність ситуації, вона вірила, що у неї просто зламана нога.
Але коли в будинок прийшов Пендлтон, щоб дізнатися про стан дівчинки, тітка Поллі зізналася йому, що у Поліанни зламаний хребет. Сімейний доктор вже викликав фахівця з Нью-Йорка.
Пендлтон розповів, що хотів удочерити Полліанну і передати їй всі свої статки, але вона відмовилася. Тітка Поллі була зворушена.

25. Гра в очікування
Тітка Поллі оголосила дівчинці, що до неї приїде фахівець з Нью-Йорка, а Полліанна просила запросити доктора Чілтона. Вона говорила, що сильно любить доктора Чілтона і що тітка теж повинна його полюбити. Тітка Поллі червоніла і відмовлялася запрошувати містера Чілтона.
Тим часом лікар з Нью-Йорка захворів і його приїзд відкладався.

26. Прочинені двері
Доктор приїхав через тиждень і оглянув дівчинку. В іншій кімнаті він сказав, що Полліанна не зможе ходити, і його слова повторила тітка Поллі. Дівчинка почула ці слова, але не могла в них повірити. Вона не знала чому зможе радіти, якщо не зможе ходити.

27. Два візити

Ненсі розповіла Пендлтону про нещастя, і про те, що Полліанна розучилася грати в свою гру. Виявилося, що одна справа втішати інших інвалідів, і зовсім інша, коли інвалід ти сам.
Пендлтон прийшов до тітки Поллі і сказав, що усиновляє Джиммі Біна, і попросив передати це Полліанні. Тітка була в шоці. і не вірила своїм вухам. А Полліанна сказала, що будинок можуть оживити лише серце жінки і присутність дитини. І розповіла, що Чілтон давно закоханий в якусь жінку. Тітка Поллі сильно почервоніла.

28. Гра і гравці
Кожен день відвідати дівчинку приходило все більше людей. Всі вони добре знали Полліанну і всіх вона навчила грати в радість. Тільки тітка Поллі все ще нічого не знала про цю гру, поки Ненсі не пояснила їй правило.
Тітка Поллі розповіла дівчинці про гостей і сказала, що теж хоче грати в цю гру.

29. Джиммі Бін приймається за справу
За зиму становище не змінилося, Полліанна лежала і в’язала цілими днями.
Доктор Чілтон прийшов до Пендлтона і сказав, що його приятель одного разу вилікував хворого з таким же діагнозом, але йому треба оглянути Полліанна. Біда була в його давній сварці з тіткою Поллі, через яку Чілтон не міг переступити поріг її дому без запрошення. А запрошення означало б згоду тітки Поллі вийти заміж за Чілтона.
Джиммі почув цю розмову і вирішив умовити тітку Поллі запросити Чілтона.

30. Джиммі Бін все бере на себе
Джиммі прийшов до тітки Поллі і розповів про підслухану розмову. Тітка Поллі сильно розхвилювалася і вирішила дозволити Чілтону оглянути дівчинку.

31. Найрадісніша, що зробила Полліанна
І доктор Чілтон прийшов. Він довго оглядав дівчинку, а потім, подивившись на тітку Поллі, сказав, що сьогодні Полліанна зробила найрадісніше в його житті.
Коли лікар пішов, тітка Поллі сказала, що доктор Чілтон скоро стане її дядьком. Полліанна все зрозуміла і дуже зраділа. А тітка сказала, що скоро вона має відправитися в подорож до дуже хорошого лікаря.

32. Лист Поліанни
Полліанна писала тітці, що знову може ходити і скоро повернеться додому. Вона була рада, що тітка Поллі і Чілтон приїжджали до неї і повінчалися біля її ліжка в лікарні. Вона писала, що ніколи б не зрозуміла, яка це радість знову ходити, якби весь час могла ходити.

Аудіокнига “Поліанна” скорочено. Еленор Портер

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Anastasia

  Дуже допомогло,дякую!

  Відповіcти
 2. Федір

  Помогло .В школу надо а я думаю ничего не прочитал 30 разделка я бы не прочитал

  Відповіcти
  1. Вчитель

   Чома ви це зробили, діти мало читають!!!

   Відповіcти
 3. егор

  круто, помогли !!!

  Відповіcти
  1. Лиса Симпсон

   дааааааааааа

   Відповіcти
 4. Володимир

  завтра залік,сподіваюсь це допоможе

  Відповіcти
 5. Карич

  фігняяяяяяя, поліааааанна

  Відповіcти